| Abracadabra22222 a întrebat:

Am o problema, m-am despartit martea trecuta de iubita mea din cauza ca o suspectam ca m-ar insela din pricina ca nu a vrut sa-mi arate mesajele.Pana la urma m-a cautat si am acceptat sa ma impac cu ea dupa 2 zile, dupa ce intr-o zi n-am vorbit deloc si intr-una ne-am certat. Dupa ce ne-am impacat am inceput sa regret ca i-am mai dat inca o sansa. Ea este genul acela de tipa care spune ca este controlata de mama ei si nu are voie sa iasa atatea zile cat mi-as dori eu sau cand avem oportunitatea sa ne vedem nu profita de acea oportunitate, trebuie eu mereu sa trag de ea, nu mi-a spus niciodata hai sa iesim, eu am fost singurul care am initiat aproape tot, ea doar si-a dat acordul, gen "iesim sau nu iesim". De curand am dormit la ea o noapte fiind mama ei plecata din oras si am incercat sa fac ceva cu ea, ea fiind virgina si mi-a spus mereu ca nu vrea sa o faca, gen glumea spunand "ca nu ti-ar placea ca sotia ta sa fie neinceputa?". Avem 3 luni, nu stiu cat o sa rezist sau cat pot sa o astept fara sa incerc sa ma duc la altele, oricat de puternic m-as crede simt ca o sa cedez. Nu-mi da mesaj decat daca nu ii dau eu dupa o perioada indelungata si daca nu initiez eu o conversatie interesanta si raspund sec asa ramane sau zice ca am ceva...Sunt complicat rau si stiu asta dar totusi, mi-ar placea sa fiu sufocat cu afectiune. Am vorbit la telefon ieri 2 ore si ceva, vorbeam aproape tot timpul eu, intrebari, chestii amuzante, ea doar imi raspundea. Am facut un experiment nu am mai initiat eu nimic si nu va mint aproape 10 minute am stat asa in telefon fara sa ne zicem nimic... Ea spune ca nu stie ce sa ma mai intrebe, ce sa mai zica si eu m-am saturat sa fiu mereu eu cel care da tonul in orice. Am aflat ca si m-a mintit cu fostele relatii gen pe la inceput mi-a spus ceva si acum imi spune ca m-a mintit si ca a fost de fapt altfel. M-am simtit mintit in conditiile in care eu mi-am deschis sufletul sincer cu ea. Ea e genul care mi-a spus ca are incredere in mine, ca nu e geloasa orice as face, ca daca o iubesc stau langa ea, daca nu sa plec si eu cand i-am cerut telefonul la controlat pentru ca vorbea cu mai multi baieti si mai ales cu unul care zicea ca e un prieten foarte bun m-a acuzat ca ea nu face asa si ca nu renunta la ala plus ca sterge si conversatiile. Dupa ce i-am dat papucii a sters conv de 3 luni cu mine intr-o zi si fara remuscari. Acum e prea tarziu sa-i spun ceva despre asta, o sa zica ca-s nebun de tot aduc aminte de lucruri trecute dar eu nu mai pot. Nici iesiri dese sau lungi, nici dragoste, nici nu ma cauta decat daca nu ii dau mesaj, nici nu incepe ea o conversatie interesanta, mereu eu, mereu eu si iar eu trebuie sa fac totul pentru relatia asta, de parca m-a gasit in pagini de aur si sunt nevoit sa lupt pentru relatia asta pentru ca ea este unica, regret ca m-am impacat cu ea, ma trezesc in fiecare dimineata si ma gandesc cine sunt, regele lumii ori doar inca un prost, parca nu-s naiv si totusi am crezut. Sunt gelos, sunt egoist si totusi oare chiar e vina mea? Vreau prea multe de la ea? Nu-mi m-ai ofera nicio satisfactie si nu stiu de ce simt ca eu trag singur de relatia asta. A da pe langa toate astea cand am intrebat-o de ce vorbeste cu baietii care ii dau mesaj mi-a spus ca ea este comunicativa cu lumea si pe mine ma deranjeaza ca e clar ca ii place atentia altora. Spune ca are iubit si totusi continua sa vorbeasca cu ei asa ca "amici". Probabil de asta nu prea vorbeste cu mine pentru ca are cu cine vorbi din lista ei de "amici". Nu stiu ce sa fac, va rog am nevoie de ajutor, de ce am fost prost si i-am oferit prea multa atentie si primesc atata indiferenta? Ce pot sa fac? Stiu ca nu se intelege nimic din ce am scris si nu are o oarecare coerenta pentru ca am facut-o pe fuga dar va rog din ce intelegeti sa-mi da-ti un sfat. Am slabit 9 kg in 3 luni de cand sunt cu ea, ea nu-mi da motive sa fiu gelos si intrebator, dar actiunile ei da.Stau si prost cu psihicul acum, daca e vina mea si sunt nebun sau prea egoist? Va multumesc si daca o sa-mi mai aduc aminte de alte lucruri o sa fac o noua intrebare dar deocamdata am nevoie sa ma ajute cineva acum.Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa te desparti de ea. Daca nu te simti bine in relatia asta nu are rost sa o lungesti. Din ce ai scris, nu mi se pare ca ar avea cine stie ce sentimente pentru tine. Iti pierzi vremea cu ea, nu se va schimba. Vei gasi alta cu care te vei simti mai bine. Daca nu prea are ce discuta cu tine (dar are cu altii) nu va prea potriviti. Ea este genul care are nevoie de atentie; oricata ii vei da tu nu va fi destula si nu vei putea avea niciodata incredere in ea. Cat despre cei cu care vorbeste, probabil ca simt terenul slab si se asteapta ca le va iesi ceva.
Actiunile unei persoane conteaza, nu "impresia artistica"; daca actiunile ei te fac sa fii gelos, pai ai si de ce! Te-a si mintit, iar acum probabil ca iti cere sa ai incredere in ea. Aveti trei luni impreuna, fa-o sa dispara pana sa te atasezi prea tare de ea!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are nevoie de o ITP copila. Mai are putin si o radiezi fara discutii.

| Adry05 a răspuns:

Nu sunteti compatibili deloc si numa iti pierzi timpul si incerci sa faci sa mearga ceva ce nu exista.

| MarianWLF a răspuns:

Meriti mai mult, e clar ca si-a pierdut deja respectul pentru tine. Mergi mai departe, nu te merita, next.

| Freya1 a răspuns:

Că nu face sex cu tine să zicem că na... fiind virgine e mai greu, dar dacă vorbeşte cu 11000 de băieţi, nu te caută niciodată, nu mai aveţi ce vorbi, nu iese cu ţine deja este o problemă.
Nu ştiu ce vârstă aveţi dar chiar şi pentru o relaţie adolescentină lipsa de comunicare sau activitate nu este benefică. Dacă şi tu te întrebi de ce v-aţi împăcat e clar că nu trebuia.
Părerea mea este să îi scrii un mesaj sau să te vezi cu ea şi să îi spui tot ce ne-ai spus nouă şi să încheiaţi aceasta plictiseala ce voi o numiţi relaţie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

3 luni si nu stii cat mai rezisti laughing))))))) du-te, ba.
Lasa fata, merita ceva mai bun, saraca.

| PersonajFictiv a răspuns:

"ma trezesc in fiecare dimineata si ma gandesc cine sunt, regele lumii ori doar inca un prost, parca nu-s naiv si totusi am crezut. "
De ce nu ai dat direct link cu melodia The Motans - Versus.
Clar, te inseala cu un plescar in Lexus.( glumesc ).

Mi se pare dubios ca nu ti-a aratat mesajele.
Nu zic ca e ok sa o controlezi, dar daca tot ai ajuns aici iar ea nu a vrut sa vezi ce e acolo, e un semn de intrebare.
Spui ca te-a mintit si ca a schimbat povestea.
La capitolul comunicare ...praf.
Pune-ti intrebarea : Asta imi doresc eu?
Apoi raspunde-ti.
Nu esti nebun,doar nu prea ai incredere in tine.
Nu o sa te mint,fete bune se gasesc mai greu, dar cu tipa cu care esti acum nu cred ca o sa ajungi undeva.
Stii de ce?
Nu pare ca sunteti pe aceeasi lungime de unda, tu vorbesti si ea tace, raspunde sec, e o mutalauca.Problema ei, dar eu as obosi ca MEREU sa vorbesc eu.
Nu cred ca va potriviti.

Decizia iti apartine, eu iti urez multa bafta.

| oz_1736 a răspuns:

Te-ai despartit de ea ca te inseala, v-ati impacat dupa 2 zile, sunteti impreuna de 3 luni, ea e virgina. Esti la inceput de carieara, distreaza-te nu-ti inventa probleme. Fii mai evaziv si mai indiferent.