| dayanaa a întrebat:

Am o intrebare pentru voi. big grin am o prietena care incearca de ceva timp sa faca dragoste cu iubitul ei. problema este ca spune ca nu o pot face doarece este durerea prea mare pentru ea. se poate ajunge la asa ceva? si daca stiti ceva sfaturi? pozitii sau lubrifiante? straight face

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa foloseasca prezervativ si lubrifiant.

| mgtow a răspuns:

Trebe sa suporte durerea, daca nu e de acord atunci sa ramana virgina pe viata, daca era baiat asa nu durea deloc

| Zenithf a răspuns:

First things first: iubitul ei sa aiba mai multa grija cu ea, sa fie mai tandru, sa o mangaie mai mult, sa o stimuleze mai mult, cu alte cuvinte un preludiu mai bun. And second: ea ar putea sa bea un pahar cu vin inainte, in care sa mai amestece ceva prafuri de ierburi "fermecate".hee hee
Care ierburi pot face doua lucruri: scad senzatia de durere si cresc senzatiile de excitare. thinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai o prietena.Durerea.Asta inseamna ca vorbim de virginitate din cate se intelege dar si daca nu sfatul e relativ simplu.Pentru a inlatura durerea sau diminua nu e nevoie de pozitii speciale sau lubrifianti.Relaxare, mult mult preludiu, calm, lent incet sa fie facut totul si durerea aia nu va mai fi asa mare, ca de existat tot va exista.Lubrifiantele nu fac mare lucru aici pentru ca durerea vine de altundeva iar pozitiile mai ales ca din cate vad sunteti tinerii mai bine normal decat sa fie mai mari probleme dupa. dar cheia e relaxarea.Bafta!

| Smile_4559 a răspuns:

De acord cu GanduriAlbe, intr-adevar daca o doare inseamna ca e virgina; prietena ta e indragostita de iubitul ei si viceversa? pentru ca in cazul fetelor dupa prima lor relatie sexuala pot sa sufere foarte mult, se indragostesc nebuneste de baiat, iar el sa o paraseasca pentru ca a primit ce si-a dorit.Cat despre durere cred ca a spus GanduriAlbe tot.
Numai bine