| AnonymuSest a întrebat:

Ce lubrifiant sa aleg?
Ce sfaturi imi dati?
Am incercat sa fac dragoste cu prietena mea, mentionez ca sunt baiat, am 16 ani si sunt virgin, iar ea nu mai este virgina!
Am tot incercat sa o ud, dar se usuca repede, spune-ti-mi unul sa dureze mai mult, si dati-mi si niste sfaturi sa pun si in prezervativ putin lubrifiant?
Lamuri-ti-ma va rog si la capitolul "ca unele lubrifiante nu sunt compatibile cu prezervativele"!
Multumesc! Funda;-)

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Lubrifiant pe baza de apa de la durex, nu trebuie sa pui lubrifiant in prezervativ, o sa iti alunece prezervativul, ci peste prezervativ, dupa ce ti-l pui, si daca mai trebuie lubrefiant, ii pui si ei acolo jos.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai incercat sa o exciti incat sa-i umezesti in mod natural vaginul prietenei/iubitei printrun preludiu bine executat? Cel mai bun lubrefiant l-a inventat natura si este gratuit, saliva voastra. Sa nu cumva sa faci greseala sa pui lubrefiant in przervativ deoarece risti sa-l cauti in vagin imediat dupa prima penetrare.

| ywar a răspuns:

Tu de preludiu ai auzit? Normal, la 16 ani, nu aveai cum sa auzi. Intalneste-te cu Manuela, care e o fata draguta si foarte curata si nu te tradeaza. happy
Auzi si prietena ta ce varsta are de nu mai e virgina? Cumva 14 ani? In acest caz meritati amandoi sa fiti batuti pana va ca.ti pe voi de durere. Asta ca sa intelegeti ca acum trebuie sa puneti burta pe carte si sa va dezvoltati mintea, nu savarina.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Cauta,,durex play feel,,.Pe baza de apa, fara arome si fara iritatie.Incepe cu asta si daca e ok treci la celelalte care sunt aromate.Vezi ca e albastru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puisor? preludiul sa fie eficient si mai lung oleaca sa se lubrifieze bine.depinde de tine.Si fara prezervativ, fiindca daca te controlezi si santeti amandoi sanatosi, o poti feri de sarcina. simplu.

| AnonymuSest explică (pentru anonim_4396):

Dar, cand ma excit nu risc sa" las in ea " lichidul acela?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonymuSest):

Pai ce ma tu nu simti? iesi afara o secunda mai devreme si ejaculezi afara.