| Anablondyi a întrebat:

Am o intrebare pentru voi dar intai sa va spun ceva:eu mananc in fiecare zi la micul dejun... o omletacu o felie de \paine sau cereale cu lapte (dar cereale viva si olla chokapic etc ) la pranz mananc normal dar cu 2 felii de paine alba si seara iar mananc mai mult cereale si o paine cu ceva sau stiu eu ce...deci nu cred ca am o alimentatie sanaoasa happy cum credeti ca ar trebui sa arate o alimentatie sanatoasa daca vreau sa dau din burta jos si sa dau si cateva kg jos happyhappy dau funda la cine imi explica :X:X :*:* (fac sport 1 ora aproape in fiecare ziwinking )

Răspuns Câştigător
| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai eu cred ca e foarte bine ca faci sport in fiecare zi,si nici alimentatia ta nu e foarte gresita, dar eu cred ca ai putea inlocui omleta aia doar cu cerealele iar seara incearca sa mananci cat mai usor. daca se poate doar niste fructe. tine-o tot asa cu sportul.te pup, si sper ca o sa iei parerea mea in considerare

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am vazut deloc fructe si legume proaspete in dieta ta, deci nu este o dieta sanatoasa.

| gigiro a răspuns:

Pai unde sunt fructele si legumele? Englezii mananca zilnic la dejun o omleta, dar daca vrei sa dai jos burta, mananca un mar.Chiar si laptele ingrasa,pentru ca are grasime. Iaurt,salate, supe, tot ce e mai putin consistent.

| Niros19 a răspuns:

Pai eu zic sa ramai doar cu felia aia de dimineata celalalte felii le scoti seara sa mananci mai multe fructe sa bei multa apa fara sucuri sa renunti la dulciuri(in caz ca mananci) si sa alergi in fiecare zi (cam asta fac eu)