| ElenaMaria a întrebat:

Poate exista menstruatie la inceputul sarcinei? Eu am facut-o neprotejat[nu si-a dat drumul si a fost si pentru prima data] luna trecuta si acum mi-a venit normal menstruatia.Am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Totusi am sanse sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cand ai facut testul si cum este menstruatia. Daca menstruatia a venit exact in ziua in care trebuia si a fost normala din toate punctele de vedere, riscul de sarcina e mic. Testul, ca sa fie concludent, trebuie sa fie facut la minim 21 de zile de la contactul sexual din urina de dimineata si la minim 24 de zile din urina de peste zi.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu esti insarcinata! NU cred ca e nevoie sa o mai spun, dar totusi spun. Foloseste prez ca sa nu mai stai cu grija! Bafta!

pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu eşti însărcinată, stai liniştită! Baftă!

| MidnightLady a răspuns:

Voi chiar n-ati auzit de asa-zisa "menstruatie peste sarcina"?
Daca ai facut si testul de sarcina si a iesit negativ, probabil nu esti insarcinata.
Dar nu mai dati informatii eronate cum ca daca ai avut menstruatie, sigur nu esti insarcinata.

| Snow a răspuns:

Eu am avut o intrebare asemanatoare dar, daca ai avut 2 menstruatii normale peste nu exista riscul de sarcina. stai linistita ca nu esti dar protejeaza-te