| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare poate stupida si ciudata, dar e curiozitatea mea.De ce amantul sau amanta intreaba mereu daca te-ai culcat cu sotia, sotul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La un moment dat, de obicei cand relatia de amantlac ajunge sau devine una de rutina, exista posibilitatea sa apara anumite senzatii de neliniste/frustrare provocat de teama ca activitatea sexuala intretinuta acasa cu sotia ar putea fi mai multa, mai deosebita sau mai intensa, comparativ cu placerea si/sau satisfactia resimtita/primita in cazul sexul devenit probabil mai putin "excitant" oferit de amanta/amant, ceea ce ar putea dauna relatiei. Parerea mea.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit tu asa ceva, dar, in genere, asemenea intrebari nu exista.

| OMFGConrad a răspuns:

E gelos?! Nu ştiu, dar astfel de întrebări mai rar auzi, cum a spus şi netriuno. Cine ştie, poate are ceva sentimente pentru tine şi te vrea doar pentru el.

| Freya1 a răspuns:

Si mie mi se pare ciudat sa intrebi asta dar exista cazuri si nu inteleg curiozitatea asta care pana la urma cred ca nici nu isi mai are rostul

| RAY a răspuns:

Te-ai culcat cu sotia? super acuma am 2 neveste care imi cer socoteala pentru sex cred ca mai fac rost de alta, nici eu nu inteleg posibil curiozitatea, prostia, vrea si aia sa afle daca e pe primul loc in viata acelui barbat nu ca e un simplu obiect sexual doar un wc public ca asta e, orice obiect sexual =amanta, esorta e ca un wc publc platesti si gata de proaste ce sunt astea se cred un wc mai special desi put a prostie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa vrea ea e curioasă, sau de fapt tu esti amanta aia curioasă

| darrio2007 a răspuns:

Unde ai auzit tu asemenea intrebare? Si, logic, daca esti casatorit(ă) nu te culci cu el/ea? Intr-adevar, stupidă intrebarea, de la cineva la fel.

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt eu amanta.Stiu persoanr care se plang de asta

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc seaman cu cine ma lauda

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

Sa-ti fie de bine. Maturizeaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu, amantul/amanta respectivă ajunge să fie atrasă de persoana respectivă, iar atunci când relația devine mai serioasă, persoana respectivă devine mai posesivă.