| eu012345 a întrebat:

Cica "E diferenta intre sotie si amanta" spunea cineva, dar daca stau si ma gandesc, sotia/femeia ta nu poate sa faca ce face si amanta? Adica femeile maritate nu tot la fel fac in pat cu sotul?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"filosofii" si scuze pentru a insela, folosite si de barbati si de femei. Nimic mai mult.

| RAY a răspuns:

Logic ca poate dar barbatul e prost si fuge dupa ceva nou si intr-un final ajunge sa-si dea cu capu de pereti, am au auzit de caz de unu care tia lasat femeia ca sa fie cioban la oii, si atunci tot femeia e cwurva, prostia e mare ce sa faci, multi dau vina pe femeia aia amanta dar el ce e sfant? amanta aia daca i place viata ce vina are ea

| Emilian65 a răspuns:

Cei care au amanta, se plictisesc de sotie si cauta sa gaseasca ceva mai bun decat ce are acasa.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă o femeie face sex nu înseamnă că e amantă.
Să fii amantă altceva înseamnă.Să umbli după bărbaţi căsătoriţi doar dornici să ţi-o tragă până nu mai ai aer.

O soţie nu o să poţi compara niciodată cu o amantă.De obicei amantele le cer bărbaţilor să divorţeze dar într-un final amantele sunt doar nişte jucării sexuale.

Răspuns utilizator avertizat
| TanteMarianne a răspuns:

Pai hai sa-ti zic. sotia este casatorita cu barbatul si este fidela, adica nu pleaca noapte la alt barbat sa faca S cu el.si de obicei sotia are un suflet mai bun (e mai draguta, te ingrijeste cand esti bolnav)
amanta e maritata cu un barbat si in ascuns pleaca noaptea la alt barbat sa faca S.(si de obicei sunt mai aspre si rele )
diferenta in pat nu-i mereu la fel. depinde si de femeie.de ce intrebi?

| 1DeadMemories a răspuns:

Banuiesc ca te-ai referit sexual, cand ai facut comparatia "sotia/femeia ta nu poate sa faca ce face si amanta? ".
Ba da, depinde doar de femeie cum isi tine barbatul langa ea.In general, barbatii, au aventuri pentru ca nu pot avea acasa parte de o partida de sex fara inhibitii. Aici dau vina si pe barbat, nu stie cum sa discute cu femeia despre placerile lui/ei.
Mai sunt barbati care au in sange "vanatoarea de femei". Poate avea acasa pe "Miss World", el tot ar da ca "surdu-n clopot" in alta.

| Smileygirl23 a răspuns:

In primul rand, o amanta nu apare in peisaj decat atunci cand gaseste o "fisura" in relatia sot-sotie. Lucrurile astea nu sunt intotdeauna la fel. Uneori sotia isi neglijeaza sotul si atunci inevitabil el ajunge in bratele altei femei. Ori sotul e un fustangiu din nastere si relatia lui cu sotia nu a fost niciodata una foarte bine sudata. Ori pur si simplu nu este multumit de prestatia sotiei in pat si cauta diversitate in alta parte. Sunt multe tipuri de sotii. Majoritatea uita sa fie si femei. Cele care nu uita, au soti fericiti, devreme acasa si care le adora compania. Parerea meahappy

| EUBMV89 a răspuns:

Asta depinde și de soție și de soț. Ai femei care nu stiu doar să deschidă picioarele și atât. Deci e normal ca soțul să își caute in altă parte. Eu sunt de părere că soția are și es partea ei de vină cu toate că nu susțin că majoritatea vinei îi aparține soțului. Și în cazul în care amantă știe că respectivul este însurat și ea este de vină, aparte de faptul că este o zdreanță ca să nu o numesc curvă direct. Eu cred că in cazul unui trio amoros vina este fin partea ambilor fiecare ar trebui sa își vada partea de vină in cazul acesta.