| ThePandacorn007 a întrebat:

Am o intrebare putin ciudata:la 12 ani (fara o luna) si la 1.50 inaltime, e prea mult sa am aproape 43 de kg? cunosc o gramada de fete la 14 ani care au 40-41 de kg, sau fete de clasa a 10-a care au cat mine, 43 de kg si ma simt ciudat, sau efeticv alte fete de la mine din clasa le aud ca au 37 de kg, 39 de kg si tot asa...mai ales daca suntem si cu fetele cu un an-doi ani mai mari decat noi si deodata vine discutia asta si se ajunge si la mine cu intrebarea cate kilograme ai,multe raman masca cand afla si spun ca la varsta mea ele aveaunu stiu cate kilograme si nu stiu ce (bla,bla) straight face
Va rog ajutati-ma, cred ca e o situatie pe care multi o aveti si cautati raspuns...
FUNDA CELUI MAI BUN RAPUNS!

9 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Cred ca te consideri grasa! Eu zic ca esti "ok", la 1.50 ar fi trebuit sa ai 40 de kg!
Eu am 1.58-1.59 cam asa si 50 de kg dar nu prea coneaza, pentru ca am oasele mai usoare(cred eu thinking Bine, dar eu am slabit cam in jur de 10 kg.
deci...
Sti adica conteaza si inaltimea si greutatea oaselor...Adica uite, prietena mea! Are 11 ani, dar cred ca are 1.54-55 si49 de kg, si nu e grasa( adica na'e...ok!) Deci probabil ca are oasele mai grele, si e inalta si destul de dezvoltata pentru varsta ei!
Apropo, daca nu iti convine greutatea ta, treci la slabit laughing

| angelnight01 a răspuns (pentru gingergirl1):

In cat timp ai slabit 10 kg si ce dieta ai tinut?

| gingergirl1 a răspuns (pentru angelnight01):

Nu am tinut dieta! Secretul este MISCAREA! Paaii...cam din luna februarie m-am apucat cam pana in aprilie, mai! Deci cam in 3-4 luni! Deci nu m-am abtinut de la mancare(bine poate manacam mai putin dar...) Si faceam cam de 2 ori pe zi exercitii fizice cam o jumatate de ora thinking sau dadeam drumul a muzica, si saream, danasam ce imi dadea prin cap laughing
In fine, tu acum vara te poti duce sa alergi, sa te dai cu bicicleta sau rolele etc
Succes happy

| ThePandacorn007 explică (pentru gingergirl1):

Si cat ai slabit cu toata chestia asta?

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! La inaltimea ta esti foarte bine! Sa stii ca nu trebuie sa ai fix 40kg... este bine doar sa fii aproape de o greutate cu 10 mai mica decat inaltimea. Succes happy

| Yhugato a răspuns:

Hi sunt baiat si iubita mea are 14 ani si4 3 de kg si dorea sa slabeasca pana la 35 de kg.eu i-am spus sa nu o faca caci nu se merita.Ea incerca pastile de slabit cu o concentratie mica de substanta activa dar fara folos, poti face si tu asta dar nu iti recomand pentru ca vei avea probleme cu ficatul. Este normal sa ai aceasta greutate deoarece fetele intre 12 si 16 ani pun kg pe fese, pe solduri etc. si cresc in inaltime, mai ales la inaltimea ta este normal.Crede-ma nu incerca sa slabesti, acest lucru il vei face dupa 15-16 ani cand dai de gustul dragostei si de maturizare completa.am uitat sa precizez ca am 14 aniwinking poti sa le spui ca tu esti mai dezvoltata si de asta esti mai "grea". funda?

| ktlina a răspuns (pentru Yhugato):

Mi-a placut cum ai vorbit. Sincer nu oricine de 14 are atata minte in cap.Si eu am tot 14 ani

| ktlina a răspuns:

E ok. Zic eu. Alea de a10-a depinde de inaltime dar daca au peste 1.55m sunt anorexice

| RebeckahAllecsandra a răspuns:

Tu esti inca in crestere, nu-ti face probleme ca esti grasa sau chestii din astea.batting eyelashes