| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare si as vrea cat mai multe pareri, sfaturi si sugestii.Am vazut un baiat in autobuz,ne vedem aproape zilnic, mergem pe aceiasi ruta, dar nu stiu absolut nimic despre el.Stiu ca sta intr-o zona apropiata de zona mea, dar nimic mai mult.Nu stiu ce prieteni comuni am putea avea pentru ca am cautat pe facebook prieteni care stau prin zona aia si nimic.Il vedeam si iarna in autobuz dar nu imi starnea niciun interes, il vedeam dragut dar eu imi vedeam de treaba mea el de a lui.Dar acum 2 saptamani l-am vazut ca se uita la mine, lung.Am zis ca e doar ganditor si ca s-a intamplat,cam am coborat din autobuz il vad ca se intoarce(el fiind pe scaunul din spate) sa se uite dupa mine,si i-am zambit,a zambit si el si autobuzul a plecatlaughing.A doua zi,surprise,iar el, si iar se uita la mine, de data asta era cu mai multi prieteni.Mam pus strategic fix in fata lui ca sa vad daca se mai uita.Se uita,mai vorbea cu prietenii lui,iar se uita, iar mai vorbeste cu aia, si coboara. Dupa o saptamana in care nu l-am mai vazut m`am tot gandit daca sa vorbesc cu el cand o sa il vad sau nu.Si de cateva zile ne vedem zilnic,si nu zice nimic,ne vedem putin,in statie,cand eu cobor, el urca, sau pe geam in fata liceului meu.Il mai prind cateodata, repet, in autobuz.De cateva zile ne zambim si ne salutam dar nimic mai mult.Si vreau sa stiu macar cum il cheama, ma gandesc ca ori o fi timid ori are prietena, ca altfel ar fi zis ceva....Si sa ma bag eu in seama mi se pare aiurea totusi,desi daca altfel nu se poate nu ma deranjeaza, dar nu prea am idei cum sa incep conversatia, ce sa ii zic.Deci,astept raspunsuri din perspectiva fetelor,din perspectiva baietilor, cum vi s-ar parea sa va abordeze o fata in autobuz si ce ati prefera sa va zica si ce nu, pentru prima discutie.

10 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Pune-te in fata lui si scapa (intentionat) jos telefonul mobil (dar ca sa vada el) daca o sa ti-l ridice deja stii ce trebuie sa faci.happy

| Decebal a răspuns:

Daca sa fiu sincer, nu prea mi-ar placea...m-as simti injosit, eu as face primul pas - sunt barbat sau ce boala!? happy

| Decebal a răspuns:

Pai cati ani ar avea?

| Decebal a răspuns:

Nu prea cred a fost pentru RatuscaMac...17 ani e si normal sa fie timid.El poate si te viseaza noaptea dar e indecis si inca nu prea sigur pe sine... tu ce vrei de la el?

| Decebal a răspuns:

Probabil ca si tu ai 17... am avut 17 ani in deceniul trecut si ca orice baiat am iubit si eu cu ochii dar cand sa trec la actiune credeam ca-s pe linia intai la Plevna laughing

| Decebal a răspuns:

Baietii la 17 ani inca nu inteleg multe in Ars amandi...incearca sa-i fii prieten, coleg. Maria Sa Timpul va clarifica totul... de la 17 ani incoace m-am indragostit de foarte multe ori, astfel am dobindit experienta. Nici tu peste 10 ani nu vei fi aceeasi si-ti vei aminti cu zambetul pe buze de fostele tale iubiri pasagere happy

| Decebal a răspuns:

Succes si nu uita iubirea e o joaca, joaca-te frumos!winking cauta-l pe facebook si va fi mai simplu sa-l apropii de tine happy sau poate nici nu stii cum citeste si el acum discutia noastra...

| RatuscaMac a răspuns:

Incearca sa te pui langa el pe scaun si te uiti in alta parte si sigur iti va spune ceva.

| missheidy a răspuns:

Buna! Pt prima conversatie ar fi ok sal intrebi ce face, sa faci cunostinta cu el si sa incerci sa vb de mai multe ori cand te vezi cu el la autobuz si cand crezi ca esti pregatita il intrebi daca are prietena daca n-are totul o sa mearga de la sine dar daca are ii spui k este totul ok si ca vrei sa ramaneti prieteni daca ti-am fost de ajutor e k (MULTA BAFTA)