| 1997true a întrebat:

Am o intrebare si va spun cu toata sinceritatea. Sunt cu o fata de 1 luna si tot imi spune ca este virgina, dar tot nu cred pentru ca: in urma cu o seara ne-am intalnit si nu s-a intamplat nimic intre noi, adica mi-a spus ca e prea devreme si i-am introdus degetul mijlociu si nu este deloc mic. Am ramas putin uimit. Va rog sa-mi spuneti o parere de a dumneavoatra.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai pus cel putin chiar si pentru o singura secunda, intrebarea daca fata obisnuieste sa-si masturbeze intravaginal ''pasarica''? si din acest motiv canalul vaginal este largit intr-o anumita masura? Simplu fapt ca o fata isi masturbeaza intravaginal ''pasarica'' prin asa numita metoda ''degetica'' si din acest motiv vaginul ii este largit, in niciun caz NU provoaca dezvirginarea ei. In cel mai rau caz isi poate doar deflora ''pasarica'' in cazul in care isi deterioreaza/rupe membrana numita himen, care este situata la nivelul vulvei si are rolul de a acoperi partial intrarea in vagin. Intreaba fata daca obisnuieste sa-si masturbeze vaginul si vei afla raspunsul corect la intrebarea care te... nelinisteste. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai idee ce vorbesti?
Himenul fetei poate avea diverse forme si marimi, iar cu degetul nu ai ce sa dezvirginezi, daca nu tragi intentionat de el. fiindca un deget este mult prea mic si subtire fata de un penis.
Poate pensiul tau nu este prea mare, daca il compari cu degetul.
Himenul nu este o pielita care acopera in totalitatea intrarea in vagin, pentru ca nu are pe unde sa se scurga menstruatia, dar tu te grabesti sa tragi concluzii proaste, fara sa ai habar ce inseamna himen si cate feluri pot fii.
Da-i pace fetii daca esti incapabil sa ai incredere in ea! O relatie care porneste cu neincredere, nu va avea niciodata un viitor bun sau fericit.
Ia de documenteaza-te inainte sa mai deschizi gura, ca nu cumva sa jignesti fata aia, care pare un copil sincer si cuminte:
https://www.i-medic.ro/......-himenului

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate himenul ei este mai flexibil si acest caz nu reflecta suspiciunea ta legata de asta.
In orice caz, daca va intelegeti si va iubiti... nu ar trebui sa fie asta o problema.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea spune ca este virgina, crede-o. Atunci cand vei avea acceptul ei sa faci sex te vei convinge daca este sau nu virgina. A facut rau ca te-a lasat sa iti bagi degetul "mijlociv?" in vaginul ei.

| CodrutElian1990 a răspuns:

1. Sunt fete care au himenul ca o rochita in jurul peretilor vginului, care nu se simte cu degetul.
2. Deflorarea se poate face si la o saritura in lungime, inaltime etc.
3. Daca himenul este elastic se simte cu degetul.

| sorinel1spaidar a răspuns:

Numai bine