| 777battery a întrebat:

Fetelor, ajutor.
Imi place de o fata, mult. Ne stim de mult, dar cam de anul trecut iesim cu mai multi prieteni, stam pe afara, vorbim, de anul asta simt ca ne-am apropiat mai mult si cam de o luna imi e gandul numai la ea...
Problema e ca ea e cu cineva de vreo doua luni... I-a placut ei de cineva inainte, el i-a cam dat de inteles ca nu simte la fel si a inceput unu sa-i dea mesaje pe Facebook, probabil sa uite de crush a ajuns sa fie intr-o relatie cu asta...
E de departe si nu s-au vazut decat de vreo 3 ori. Am spus cam multe despre asta, chestie ciudata (oarecum ma bucura) e ca de obicei seara cand ies eu, ea deja e iesita si vorbeste la telefon cu el, dar cum ajung langa ea ii spune "auzi, hai ca vorbim si noi mai tarziu" sau "hai ca vorbim maine" si ii raspunde cu "si eu, si eu" laughing
Pana acum o saptamana imi mai trimitea si ea un mesaj si dupa ce vorbeam noi ce vorbeam imi mai lasa un emoticon, cica sa nu fie mesajul meu ultimul, ca ea nu vrea sa dea cu seen, dar in ultima saptamana a facut si asta, nu e mare lucru, dar parca o simt putin mai distanta, oare tocmai acum si-a dat seama ca o plac si crede ca nu e ok fiind cu altul.

Stiu ca nu e frumos sa intervin, ea fiind intr-o relatie, dar ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Aaaaa, invit-o la o cafea, daca accepta e un semn bun.
La cafea incepeti sa vorbiti etc, si o intrebi clar daca doreste ceva de la tine, ii spui ca o placi si ca ti-ar placea sa fiti impreuna.
Vezi ce-ti zice si aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e frumos? Cu asta n-ajungi nicaieri.Incearca sa te apropii de ea, sa vorbiti, sa iesiti, glumeste, fa niste aluzii...si vezi cum iti raspunde

| SpintGloz a răspuns:

Ai mie mi s-a intamplat asta, daca ea ii spune "lui" cand mergi langa ea " hai ca vb mai tarziu" si " si eu si eu " inseamna ca nu il place eu asi zice sa mergi la ea si sa ii spui ce simti deeoarece ea poate simte la fel ca tine si ii e eusine sa o spuna, daca o iubesti cu adevarat trebuie sa ai curajul sa eu spui!:* funda?

| Elecktronic a răspuns:

Trebuie sa iesi doar tu cu ea singuri amandoi, sa i spui sentimentele care le simti pentru ea si poate o sa fie interesata de tine, cand sunteti singuri ai mai multe sanse sa te placa