| NewLife18 a întrebat:

Am o intrebare, si vreau va rog frumos raspunsuri serioase:Astazi am facut dragoste cu prietenul meu.La un moment dat i-a cazut prezervativul, dupa aceea nu a mai bagat penisul in vagin.Cred ca mi-a bagat lichid dinacela cu degetul in vagin.Sunt virgina tin sa mentionez nu m-a dezvirginat a bagat penisul de 2-3 ori maxim. Pot ramane insarcinata cumva?
Multumesc anticipat!

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, nu-ti mai bate joc de asta. Virgina este o femeie care nu a avut nici un fel de contact sexual, care nu a atins un penis niciodata si a carei vulva nu a fost atinsa de un partener sexual. Primul contact sexual dezvirgineaza intotdeauna, indiferent cat de scurt ar fi.
Poti ramane insarcinata, daca lichidul lui preejaculator a ajuns pe vulva sau in vaginul tau. Riscul este destul de mic si depinde de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

| NewLife18 explică (pentru Brigaela):

Lichidul cred ca a fost bagat destul de adanc cu degetul, iar perioada de ciclu variaza, nu am o data fixa anume. Daca luna aceasta a venit de 15 luna viitoare poate veni pe 20. sunt foarte speriata!

| Brigaela a răspuns (pentru NewLife18):

Nu conteaza absolut deloc cat de profund sau de superficial a ajuns acel lichid. Spermatozoizii sunt mobili si sunt atrasi de emdiul vaginal, deci se duc singuri in vagin, daca ajung pe vulva. Faptul ca ai menstre neregulate, creste un pic riscul de sarcina. La fel, faptul ca era primul contact sexual. Tot n-am inteles a cata zi a ciclului menstrual a avut loc contactul sexual. Oricum, riscul este probabil mic, sub 10% in ziua cea mai fertila.

| NewLife18 explică (pentru Brigaela):

Ciclul mi s-a terminat vinerea trecuta iar astazi am facut dragoste cu prietenul meu

| Brigaela a răspuns (pentru NewLife18):

Nu conteaza absolut deloc cand ti s-a terminat ciclul, ci numai cand a inceput. In tot cazul este o perioada cu risc destul de crescut. Nu poti lua pilula de a doua zi de capul tau, trebuie sa te vada un ginecolog intai, sa vezi daca nu ai contraindicatii majore, daca merita riscurile la care te expui. Pilula de a doua zi este o bomba cu hormoni, care are efecte pe termen lung. Depinde mult ce varsta ai, daca ai sub 19 ani, nu o poti lua. Oricum, daca te gandesti la genul asta de metoda contraceptiva, trebuie ca luni dimineata la prima ora sa mergi la ginecolog.

| TVD13 a răspuns:

Cum adica esti virgina daca ai avut contact sexual?thinking

| NewLife18 explică (pentru TVD13):

Pai nu a curs sange deloc, iar penisul lui nu a fost in erectie totala, nu am simtit aproape nimic decat o mica intepatura atat

| Banannie a răspuns (pentru NewLife18):

Virgina inseamna persoana care nu a fost penetrata, ori tu ai fost!

| NewLife18 explică (pentru Banannie):

Oricum asta nu are f mare importanta daca mai sunt sau nu...ce este important pentru mine este sa aflu de la voi daca as putea ramane insarcinata

| Banannie a răspuns (pentru NewLife18):

Da ar exista o posibilitate, dar este foarte mica. Depinde si cand ti-a venit ultima oara ciclul.

| NewLife18 explică (pentru Banannie):

Ciclul nu il am regulat, ultima data mi s-a terminat vinerea trecuta si a inceput miercuri parca

| Banannie a răspuns (pentru NewLife18):

Deci au trecut 8 zile. hmmm thinking, stiu ca o prietena a rezolvat-o cu pilula de a 2-a zi big grin

| NewLife18 explică (pentru Banannie):

Cred ca asta voi face si eu

| Banannie a răspuns (pentru NewLife18):

Multa bafta! Ma bucur ca ti-am fost de folos si oricum stai chill prima oara iti faci numai probleme de genul asta pentru ca e ceva nou, dar apoi nu vei mai fi stresata. Si sa stii ca stresul asta s-ar putea sa-ti deregleze si mai rau menstruatia (asta ca sa nu mai treci prin momente tensionate ca acesta tongue )

| NewLife18 explică (pentru Banannie):

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Sper sa se rezolve totul asa cum imi doresc.Multa bafta si tie

| jerrygabrielle a răspuns (pentru NewLife18):

Nu curge sange la toata lumea sa stii. Poate ai avut himenul mai elastic si de asta nu ai simtit prea tare durerea.Dar virgina nu mai esti.

| newfcsb17 a răspuns:

Aoleu mai lacramioara, vad ca o dai din prostie in prostie! Virgina propriu-zis nu mai esti! insa stai fara griji posibilitatea sa fi insarcinata este foarte mica! Ai si tu mare grija!