| anonim_8893 a întrebat:

vreau niste sfaturi cum sa urasc un baiat care sal iubesc sau c trebuie sa fac sa-l uit.happy sa ii arat ca nu-mi pasa d el.ca il urasc. vr sa stiu c trebuie sa fac ca sa fiu dura cu toti baietii.happy sa nu mai plang dupa cineva. Astept raspunsuri cat mai repede. ca e urgenthappy mersi

Răspuns Câştigător
| manna a răspuns:

Buna! intii de toate daca vrei sa-l faci pe el sa "sufere", nu te ajuta la nimic ca te vede ( ca-l urasti), ura e de fapt dedemuly stiut, o componenta esentiala in dragoste, deci nu-i ve da de gindit ci ii vei face mai mult pe plac, va sti sigur ca inca mai tii la el si ca tot teatrul asta e in suferinta ta si desigur placerea lui! dar sa stii draga mea ca de cind e lume e o zicala! "INDIFERENTA DOARE, INDIFERENTA OMOARA", stiu e greu sa te faci "pak" si indiferenta, dar asta nu inseamna sa-l eviti, ci din contrafii de fata cu el naturala, pozitiva zimbitoare, cu lumea socializzeaza, poate chiar si cu el de ai okazia, dar nu FALSA, si nici nu-i evita privirea sau sa te tintesti pe el,,,, arata-i ca esti fericita! CREDEMA, merge la sigur, nici un orgoliu de barbat nu trece peste asta, si sa stii ca atunci cind te vei simti in acest rol al divei bucuroase de viata si lume " fara el", vei intra usor in gust! iti va trece ca sters cu buretele! fii tare, bravo si inteleapta! bafta!

10 răspunsuri:
| another_emo_girl a răspuns:

Pai, in primul rand, nu poti uri pe nimeni, atata timp cat n'ai motive.
ca sa il uiti, vb mult despre el. unei prietene, mamei, animalului de companie, sau fa; ti un jurnal.gandeste'te la momentele frumoase petrecute cu el si in cateva saptamani uiti chic exsistalaughing
ca sa i arati dispret, pur si simplu, uita'te rapid cu coada ochiului spre el, apoi schimba repede privirea, facandu'te ca te uiti in alta parte.

| AlexandraR a răspuns:

rolling on the floor Ai darul de a abera cu tonajullaughing Nu ai mai mult de 13 ani, nu? Cauta in dex "indiferenta" si vezi daca te ajuta cu ceva. Te uiti prea mult la telenovele, zau, te-au tampit de-a dreptul.

| Georgianna3723 a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta pur si simplu. Nu ii raspunde pe messenger, la mesaje, la telefon. Ok, daca te intreaba ceva fata in fata, uitate in ochii lui, zambeste-i arogant, raspunde-i si apoi pleaca. Daca te saluta, raspunde-i! Ar fi nepoliticos sa nu ii raspunzi. Cat despre a fi dura cu toti baietii, nu stiu daca este o solutie thinking sau cel putin nu stiu cu ce te-ar putea ajutahappy. Un baiat poate fi cel mai bun prieten al unei fete! Chiar daca plangi, suferi, iti faci nervi, asa sunt oamenii! Fiecare e asa cum vrea. Oricum, daca vrei sa nu mai suferi din cauza lor incearca sa nu te implici emotional intr-o prietenie. Trebuie sa fii prietena cu toata lumea, dar pana intr-un punct, daca vrei sa nu suferi!
Succes! Cu prietenie, Iuiu!>big grin

| Fazanu a răspuns:

Cauta altul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i cu frumosu ca nu te intereseaza de el ca iti pare rau ca nu poti tine la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te umilejti in fata niciunui baiat daca il ubejti nu trebuie sa ii arati ca il placi, daca vrei sa creada el ca iti este indiferent nu il baga in seama nu-i raspunde la tel nu il privi prea insistent sa nu isi dea seama iar daca ai id lui nu vb cu el sau da-i ign mai bine iar pentru al iuta gaseste pe cineva mai bun ca el care sa te aprecieze iar daca nu incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva pentru a nu suferi asa am facut eu cand am fost dezamagita de unbaiat si a trebuit sa ma prefak ca l-am uitat pentru a nu ma umili si sa se creada mare si tare care vreti luatzi id-urile mele vasy_ancutza si eu_skumpyka_96girl bye bye bye...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... mi s-a intamplat si mie am suferit din cauza lui, insa am inceput sa vb cu un baiat care mi-a mai placut(asta se intampla intr-o vineri seara) luni cand m-am dus la scoala eram fericita, vesela, vibram (ptc pur si simplu am spus STOP suferintei)in acea zi se uita la mine intr-un fel! nu stiu sa explic...insa nu suportam si i-am zis ca imi strica una din cele mai fericite zile din viata mea(ptc chiar eram fericita de data asta fara sa il includ pe el)si acum pur si simplu nu mai vorbim (insa am de gand sa il fac sa vb cu mine ptc nu ma simt bine)asta e pov mea sper sa te ajute daca nu e prea tarziu bine inteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefate ca nu-ti pasa, pentru ca niciodata nu ai sa atingi performanta de a ura un baiat pe care u de fapt il iubesti. ignora, nu lua seama la tot, si cel mai important reorienteaza-te!:* stiu cum e, si eu trec prin aceeasi situatie ca si tine.fi tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii dura cu toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi indiferenta ca nu-ti pasa de el asa am patit si eu o sal uti o sa vezi