| MaDutzZAa a întrebat:

Am o itrebare. Daca eu iubesc pe cineva si el numa baga in seama, cum imi dau seama ca ma iubste? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| alinpocris10 a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama ca tine la tine daca el nu iti ofera aceasta impresie nu poti sa il obligi sa tina la tine.
Oprestel intr-o zi si explica-i sentimentele tale fata de el si vei lua o decizie dupa accea discutie.
Daca el o sa iti ofere un raspuns negativ nu este un factor de risc barbati sunt dar ai grija de tine sa nu isi bata joc de tine.

Si sa fiu mai explicit
Am un prieten si o fata umbla dupa el de 6 ani il iubeste
El nu are nici o afectiune fata de ea si nu o sa fie cu ea deloc.
Si ea in momentul de fata cand am intalnito prima data am observat ca are o obsesie fata de acesta persoana

Ai grija de sanatatea ta si o sa iti gasesti o persoana care va tine ea la tine mai mult.
Si nu poti iubi dupa putin timp asteapta si iti va iesi in cale

Multa bafta in continuare.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, 2 variante:
1. te iubeste si este un rusinos sau un mototol;
2. nu te iubeste, si faptul ca nu te baga in seama este veridic.
Acuma, poti sa-ti dai seama singura care este situatia, doar sa fii mai atenta la reactiile lui in privinta ta.

| morena a răspuns:

Cum iubesti pe cineva care nu te baga in seama? Stai linistita, nu asta e iubirea! Acum poate ca ti se pare ca-l iubesti, dar daca intr-adevar vei fi cu el, vei avea posibilitatea sa-ti dai seama ca te-ai inselat! Ai facut o obsesie pentru el, tocmai pentru ca nu te observa, de aceea fi sigura de pe acum ca nu vei vedea iubire din partealui! Nici macar platonica, pentru ca altfel ai prinde si tu de veste! Nu te implica in ceva ce nu poti controla! Nu suntem noi in masura sa te ajutam, decat cu sfatul, sa fii atenta cui oferi iubirea!

| razvanx3 a răspuns:

Eu zic sa il intrebi personal sau daca nu ai curaj sa pui pe altcineva