| Kamy99 a întrebat:

Draga TPU cum ii pot spune unui baiat pe care il plac dar nu ma baga in seama ca il iubesc?big grin sunt timida si nu prea am cum?
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te apropii mai mult de el. Afla-i id-ul de mess si baga-te in seama cu el.
Daca nu risti nu castigi!

Eu inainte sa fiu cu prietenul meu, am incercat mai intai sa ma apropii mai mult de el... vorbeam vreo 7 ore in fiecare weekend pe mess. Apoi la scoala, ne tachinam tot timpul. Pana intr-o zi cand am avut crajul sa-i spun ca il plac. Si, surpriza si el ma place... happy. Eram si eu foarte timida inainte, acum am inceput sa prin tupeuhee hee.

Succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să-i spui că îl iubești când voi nici măcar o dată nu ați sta de vorbă?
Lasă timpul să te ajute.
Pa, pa.

| Static a răspuns:

Draga, nu trebuie sa fii timida. Nu rau, ma rog, ideea e ca trebuie sa-ti iei inima-n dinti si sa ii spui le telefon, pe mess, sau in fata: Stiai ca mie i-mi place de tine? sau daca vrei mai pe ocolite... uite aici: Sti? Mie mi se pare ca esti un tip de treaba. Chiar imi placi, esti placut, cool si un adevarat amic. O sa-si dea seama ca incerci sa-i spui cevawinking. Si poti sa-l faci sa iti zica el ca te place, doar incearca sa-i atragi atentiawinking.

| Rubi91 a răspuns:

Nu prea e bine sa ii spui ca il placi pentru ca de obicei baietii si-o iau in cap. Daca tu ii spui ca il placi va crede ca te are la picioare.Asa se intampla de fel, eu am patit-o cand eram mai micuta, mereu cand ii spuneam sau ii aratam unui baiat ca il plac iesea prost. E mai bine sa iei lucrurile mai incet.Stiu ca vrei sa sari in bratele lui, dar mai bine ai grija la fiecare pas. E greu, greu cu suferintasad