| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare nelamurire...straight face
Sunt cu prietenul meu de un an si jumatate, si il iubesc foarte mult, am luptat mult pentru el si nu as vrea sa ne despartim. Inainte sa apara el, mi-a placut de un coleg de clasa 2 ani de zile. Si mai nou, de cateva luni, visez cu el foarte des, de fiecare data visez ca ne sarutam sau ne tinem in brate...de ce visez asta? Eu tin foarte mult la prietenul meu si nu l-as insela niciodata. Am fost la un chef unde nu a venit si prietenul meu dar acest coleg era acolo. M-am simtit foarte atrasa de el, ca si acum un an-doi inainte sa apara actualul. Ce se intampla?sad nu vreau sa il pierd pe prietenul meusad si datorita lui am reusit sa il uit pe acest coleg, prietenul meu a suferit mult la inceput ca vedea ca il plac pe colegul meu si nu pe el.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu trebuie sa stii cine iti place daca inima ta se ghideaza catre colegul prietenului tau atunci mergi la el daca nu ramai cu actualul, nu e bine sa stai cu cineva pe care nu iubesti si sa simti dragoste catre alta persoana.

| Crisu a răspuns:

De ce crezi tu ca o sa-ti pierzi iubitul? Nu cred ca ai motive sa te gandesti la asta. Mi se pare ceva normal ca nu l-ai uitat inca pe acel baiat, nu o sa poti uita niciodata ca ai tinut, timp de 2 ani de zile, la el, dar asta nu inseamna neaparat ca nu l-ai uitat in sensul ca inca ti la el. Trebuie sa-ti clarifici sentimentele si sa vezi daca ti la el sau nu, daca ti fa tot posibilul sa-l uiti, pentru ca ai zis ca nu vrei sa-ti pierzi prietenul. Dar iti spun ca este ceva normal ca inca sa te gandesti la el, din moment ce ti-a placut de el si ai tinut la el timp de 2 ani.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu are rost sa insisti cu acel coleg, in primul rand pentru ca iti este bine acum, asa. si apoi, daca te-ar fi placut crede-ma ca ar fi facut ceva in sensul asta in 2 ani de zile. cel mai probabil nici nu existi pentru el, ceea ce iti hraneste obsesia de a-ti dovedi ca poti sa-l ai, in ciuda realitatii.

| Nikcoletta a răspuns:

Ramai cu acesta care esti acum! poate cu colegul acela nu o sa mai ai asa relatie lunga! si mai ales daca il lasi pe prietenul tau pentru un coleg de care esti doar atrasa o sa-ti para rau de amintirile petrecute pana acum 1 jumate mi se pare destul.
Cel mai bine ramai cu el.
Iubirea care o ai pe nimic sa nu o dai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si da-i si lupta si dai si lupta nenicule.In momentul cind ai spus ca ai luptat mult deja ai dat de inteles ca mai mult te-ai impus si nu prea cred sa fie dragoste.Cu celalalt in schimb ai parte de ceva care se manifesta liber fara sa-ti impui sau sa ii impui lui ceva.E ceva natural simtit cu toate ca nu vroia-i sa-l pierzi pe actualul. Ceva ce vine impotriva oricarei ratiuni neconditionat; Aia e dragoste.