| EmyDoX20 a întrebat:

Sunt băiat. Am o iubita. Povestea noastră a început ciudat. Am vorbit ca prieteni. Ne-am povestit viețile. Eram prieteni buni, însă eu nu am avut tupeu sa ii zic ca îmi place de ea și ca vreau ceva serios pana când ea, și-a făcut iubit un alt băiat, atunci am început sa ii zic tot. Și După ceva timp ce a stat cu băiatul ăla și a înțeles ca eu chiar voiam ceva serios am reușit sa o pup, după s-a schimbat totul. Ne-am apropiat. Și după ceva timp a dus la despărțirea lor și ea sa fie cu mine intr-o relație. Eram foarte apropiați.
Ea are doi prieteni buni. Unul pe care l-a iubit mult și își bătea joc de ea și celălalt care i-a fost aproape. Eu de la început i-am spus ca pe tipul de care i-a plăcut nu vreau sa îl aibă in viața ei nici ca prieten și a fost de acord. M-a înțeles. Pe celălalt îl acceptasem. Nu aveam treaba cu el..pana când am ieșit și a apărut și el și am văzut ca erau prieteni prea buni și m-a deranjat ce își permiteau. I-am zis și ușor ușor a început și ăla sa iasă din gratiile mele. I-am zis ca nu mai vreau sa iasă cu el și ma rog. O lăsam totuși. Ca nu era excesiv. In primele 5 zile de relație. Aia au venit la ea la USA. Amândoi. Pentru ca știau ca ai ei in perioada aia sunt plecați și au venit pe la ea. Ei nu știau de mine atunci. Și nu știam de asta. Știam ca este acasă și doarme apoi după câteva luni am făcut schimb de telefoane și am intrat din greșeală la poze la șterse recent si am văzut poza cu tipul pe care l-a plăcut lângă ea, și aproape de fundul ei făcându-se ca o musca. Am găsit ca ii făcuse și poze și apoi mi-am dat seama ca mințise ca dormea și a stat cu ei..Ne-am certat pe treaba asta și era cât pe ce sa ne despartim, din cauza ca ea ii explicase și unei prietene și aia mi-a explicat mie și a înțeles total greșit. Erau doua povesti diferite. Eu o credeam pe iubita mea pana când sa vorbească prietena ei cu mine, însă ea a luptat și după când ne-am văzut a venit cu o prietena de a ei. Cea mai buna sa-mi bage mințile in cap și au reușit. Au mai fost certuri după, urate dar am rezolvat totul..eu m-am schimbat ceva de cum eram prima data, am avut ceva probleme in familie și cred ca fără sa vreau ma răzbunăm pe ea și mi-a intrat in sistem. După faza cu pozele i-am zis ca nu-i mai vreau in viața ei și dispăreau o perioada. Apăreau iar. Tot asa..acum câteva zile mi-a zis ca vrea sa fie ca înainte. Sa iasă pe afara când vrea și sa nu fie ținuta in casa. Eu mereu ii ziceam ca vreau sa stiu unde merge și cu cine dar in cap i-a intrat ca nu o las sa plece pe afara și i-am zis ca o sa devin indiferent și nu o sa-i mai zic nimic ca pleacă și chestii din astea sa vadă ca nu-i place, apoi a fost la ziua unor rude și i-au luat părinții ei telefonul, chestia e ca eram obișnuit sa răspundă și am crezut ca a pățit ceva..nu a răspuns decât următoarea ZI pe la 9 când a primit telefonul înapoi și am fost prost și nu am ascultat-o. Ne-am despărțit. Eu știam și speram ca nu o sa ne despartim. Ca o iubesc. Însă cu despărțirea asta nu a mai luptat cum a făcut prima data și a lăsat-o asa..ca nu-mi mai explica și mi-a zis ca dacă vreau sa ne impacam trebuie sa-i arat ca am încredere in ea. Și a zis ca ii dovedesc asta dacă îl accept pe prietenul ei de care am vorbit mai sus. Prima data doar de asta. Cel de care i-a plăcut. Nu. Era serioasă cu despărțirea. Și a șters stări cu mine, unele poze de profil și mi-a schimbat numele. Am mers la ea la munca și voiam sa o iau in brate și sa ii spun ca suntem Prosti și vreau sa ne impacam dar a făcut pe inabordabila și nu am putut face asta ca nu m-a luat in brate și de obicei făcea asta orice era. Ma Rog. Am plecat și i-am povestit asta unei colege de munca de a ei și ea s-a dus și a vorbit cu iubita mea. Și iubita a vrut sa merg la ea sa vorbim și voiam sa ii fac o surpriza. Și ii ziceam ca nu merg. Cumprasem niște flori și voiam sa ii trimit ei, cu un bilețel pe ele. Dar după ce a înțeles ca nu vin a venit la mine. (Aici era in timpul serviciului. A plecat pentru 10 minute de la serviciu)M-a sărutat. M-a luat in brate și am vorbit ce trebuia vorbit..de atunci i-am spus ca nu stiu dacă o sa meargă. Ca noi vrem lucruri diferite. Eu nu-i vreau prietenii aia și ea ii vrea. Apoi a plecat. S-a enervat rău ca-i ziceam ca tine mai mult la prieteni decât la mine. Și apoi m-a sunat și mi-a zis ca renunța și la ei iar. Dar ii jur ca nu le mai pronunț numele. Prietenul ei e ca și râia. Apare peste tot. Era imposibil sa nu-i rastesc numele. A înțeles. Apoi am mers la ea. Când era cu mine am reușit sa o fac sa se lase de țigări in mare parte. Fuma doar doua pe zi de la un pachet și i-am zis ca vreau sa le lase din nou..ca le-a luat înapoi complet de când ne-am despărțit. Și a zis ca nu le lasă ca na. Asa am luat-o. Apoi încercam sa-i explic și totuși ma întreba dacă o accept asa sau nu. Și i-am zis ca sa nu fumeze lângă mine și i-am spus ca nu. Faza e ca de când ne-am certat i-am spus lucruri urate..ca eram suparat rău ca nu lupta. Și apoi când am vrut sa ii zic ca ii accept și țigările și asa. Nu a vrut sa mai stea 5 minute cu mine după munca. Am fost la ea la bloc și am așteptat acolo. Am încercat însă nu a vrut sa vorbim in seara aia. Ca era obosita. Următoarea zi m-am rugat de ea sa vina la mine sa vorbim ca sa putem vorbi despre tot asa cum suntem noi și sa ne exprimam sentimentele orice ar fi. Greu am făcut-o sa vina. Am vorbit calm. Frumos. Și nu prea rezolvasem mare lucru. Dar ne-am pupat. A zis ca o sa continuam puțin mai târziu. Apoi ea zicea ca pleacă la locul de munca puțin și apoi la mama ei. Însă a fost doar la mama ei și apoi a vrut sa fie singura și nu dădeam de ea. Avea telefonul stins. Am căutat o prin oraș in locurile unde ar fi putut fi și nu era. Părinții ei veniseră acasă iar ea nu a venit cu ei. M-am panicat și am întrebat 3 prieteni apropiați și pe mama ei dacă stiu ceva de ea. Era și seara undeva la 10 și ceva. Și am găsit-o pana la urma. Am vorbit atunci..despre ce patise. Ieri când ne-am văzut iarăși sa discutam despre noi am stat câteva ore bune și nu am rezolvat nimic. Apoi am stat ca prieteni..ca nu puteam mai mult, cu prietenii de la bloc. Cand puteam vorbeam despre noi. A început sa se uite la poze cu noi și a văzut ca-mi pare rău și aveam lacrimi in ochi și ma întreba dacă îmi pare rău și logic ca ii ziceam ca da. La un moment dat m-a pupat cu toate ca toată ziua nu a vrut. Eu când am mers la ea am avut tricoul pe care mi l-a făcut cadou. Și ea are perechea. Iar pe seara, i-am spus sa se schimbe in tricoul ăla. Și am avut un moment frumos și-a dat drumul și a vorbit exact cum vorbea cu mine când eram impreuna. A spus tot ce avea pe suflet și a zis ca din cauza vorbelor spuse ea s-a închis iarăși in ea și e sigura ca nu poate sa fie iarăși iubita care a fost odată. Drăguța și simpatica. Și i-am zis ca o sa reusim. Ca o sa-mi revin și eu și sunt sigur ca și ea. Și a zis ca nu, a zis ca dacă ne-am împăca m-ar face sa sufăr ca nu mai poate fi cum eram odată..de când și-a dat drumul aici.A început sa plângă și aveam și eu lacrimi in ochi din cauza a ce spunea. Apoi la un moment dat zicea ceva și a început sa plângă rău. De tot...am luat-o in brate, nu i-am mai șters lacrimile cum i le ștergeam pana aici, dar a început sa ma strângă tare in brate. Și strângeam și eu. Și i-am zis ca o iubesc. A zis ca și ea ma iubește, ea plangea..eu aveam lacrimi multe in ochi, mai picau. Și i-am zis ca pana acum am fost doi copii prosti. Hai sa fim doi adulți deștepți și dădea din cap ca nu, in continuu spunea ca e prea târziu. Avem 6 zile de când suntem certați. Și zicea ca nu vrea sa ma facă sa sufăr. Încercam sa o fac sa înțeleagă ca nu as suferi ca dacă ne iubim o sa reusim, a zis ca nu. Apoi a trebuit sa plece in casa. Am mai stat puțin și am mers la ea la bloc. Pe zi când au venit și prietenii ei a spus ca pana marți nu ne impacam. Iar seara zicea ca nu mai vrea. Si când stăteam acolo, ma lua in brate se vedea pe fata ei ca ii pare rău ca ma lasă. A zis ca sa o lăsam asa ca nu vrea sa ma facă sa sufăr, ca dacă ne impacam o sa sufăr eu și nu vrea sa și bată joc de mine. A zis ca dacă ne despartim acum ne despartim intr-un mod frumos și e mai bine asa. Ii tot ziceam ca nu vreau, ca o vreau in continuare însă o ținea pe a ei, ca o sa ma facă sa sufăr ca nu o sa poată sa-și revină. Mi-a zis sa ii las ceva timp de gândire și i-am dat după mesaj ca pana marți incerc sa nu-i mai zic nimic de subiectul asta. Când a sunat iarăși mama ei sa între in casa, mi-a comandat taxi. Am mai stat totuși. Am pierdut și taxiul. Și când a plecat, ma ținea de mâna. Când vedeam ca se îndepărtează o strângeam și ii ziceam ca nu, ca nu, și când am lăsat-o ca trebuia sa între in casa, in USA blocului mi-a zis sa merg acasă ca nu mai am ce discuta cu ea și apoi mi-a spus sa am grija de mine și m-am simțit ca și cum și-ar fi luat rămas bun, acum, vorbim. Însă îmi da seen, nu ma suna asa de mult, mai deloc, întră și vorbește cu alte persoane dar mie nu îmi răspunde, răspunde scurt și la obiect. E total diferit de cum era când eram impreuna, ca atunci nu prea vorbea cu alte persoane. Ca zicea ca eu ii sunt îndeajuns ca nu are nevoie de nimic altceva.
Întrebările mele sunt.
1-ce părere aveți de ce am spus mai sus? Mai am șanse oare?
2-ar fi ok sa îl accept pe prietenul ei, fără celălalt? Cu toate ca ăștia mai mereu vin la pachet? Sa o las sa iasă cu el? Chiar dacă ma deranjează, ea vrea sa iasa ca înainte. Aproape in fiecare zi și sa vorbească mult, ca asa era înainte cu ei.
3-intr-o relație o condiție de genul sa nu iasă cu cineva e ok?
E normal sa incerc sa o fac sa se lase de țigări?
In general, ce sfaturi aveți? Eu o vreau înapoi. Oare poate sa își revină? Sa fie din nou fata care era? Sa nu fie indiferenta?

Răspuns Câştigător
| antonimilk a răspuns:

Ce poveste frumoasa. Se vede că te iubește și tine la tine, dar nici tu nu trebuie sa crezi imediat și să renunț la ea.
Ii spui că ce te-ar face sa suferi ar fi sa nu mai fiți împreună, dar cu toate că riști să fi împreună cu ea vei fi și fericit.
Nu o lăsa să-ți scape. Fi drăguț și dulce cu ea, și ea sa vadă că ți la ea mult. Daca iar îți vorbește sever și la obiect, când ai ocazia și știi că o găsești te duci la ea și o surprinzi luând o în brațe și că o iubești mult, îți lipsește.
Fa niste scurte cuvinte și spune-i cand o vei strânge în brațe sau îngenunchează in fata ei și o ei în brațe de acolo.
Faza cu prietenul, da. Nu trebuie sa fi obsedat sau să-i interzici rău, după crede că o comanzi și e proprietatea ta. Nu fi posesiv. Arată i afecțiune încât să uite de ăla la modul de dragoste și să te iubească pe tine.
Nu ai ce sa faci cu ăla, ăla i-a fost alaturi și chestii deci nu poți face nimic. Daca ți frică că o va interesa el, asta e, măcar ai in încercat totul.
Bafta

| EmyDoX20 explică (pentru antonimilk):

Când am fost la ea la munca mi-a povestit De faptul ca a vorbit cu prietenii care au relații și nu era cum a fost la noi. Cu interdicții.și am vrut sa îl accept dar insista prea mult cu el. oricum. poate cădem la o înțelegere. Mi a zis ca unul i-a făcut iubitei surpriza și i s-a părut frumos. Și i am cumpărat 7 trandafiri. Reprezentând data in care ne am pus oficial intr o relație. Și nu am vrut sa mai merg pe la ea. I am zis ca o sa vina un bărbat sa își ceara scuze și o sa plece. Și se speriase. Ceea ce voiam eu. Voiam sa trimit un taximetrist sa ducă acel buchet de flori. Sa i spună scuze și sa plece. Și in bilețel voiam sa zic ‘ ți am înțeles decizia și o respect. Asta e un ultim te iubesc’. Însă nu am apucat sa fac asta ca a venit la mine și i am arătat atunci buchetul. Însă l a vrut tot la munca și am mers sa îl dau puțin mai târziu. Oricum. M am gândit..eu de azi dimineața îmi scriu toate sentimentele, ceea ce simt când face ceva și ce am simțit ieri. In notițe. Iar marți. ( a zis ca pana marți nu se împăca cu mine. Și a zis ca vrea sa vadă schimbare de la mine. Și sa i dau câteva zile ) vreau sa ii citesc totul. Și o sa pun pe fundal melodia care ni se potrivea și se potrivește noua. Și o sa ii citesc peste.o las pe ea sa vorbească sau nu stiu.și nu stiu dacă pot face rost de un cadou pana atunci. de ziua îndrăgostiților pana sa fim impreuna. Ne am văzut dimineața și ii cumpărasem un lănțișor cu inimioara. Am făcut o sa se întoarcă cu spatele la mine și m-am pus in genunchi cu cutiuta de la lănțișor deschisă și am întrebat o dacă vrea sa fie iubita mea..marți o sa merg de dimineața in oraș si o sa astept sa se trezească. când se trezește ma prezint la ea la bloc..si văd eu atunci...mai poți sa îmi dai sfaturi. Ca ai sfaturi bune.

| antonimilk a răspuns (pentru EmyDoX20):

Prea mult insista cu el, de parcă lui vrea să-i ofere mai multe atenție decât ție care chiar tu ți la ea.
Eu zic sa faci totul și să lupți pana la final. Fa totul din inima ta, prea puțini sunt ca tine și ar renunta. Nu fi ca alții.
Într-un fel stau și mă gândesc că dacă ea te vede că nu renunți, crede despre tine că ești adevărat și lupți pentru dragostea voastră.
Dar ce schimbare vrea să vadă de la tine? Tu, tu... Tu ești sentimental și drăguț, ii cumperi cadouri așa romantice și cel mai important o iubești, ce sa mai vadă? Ea sa se schimbe, sa se concentreze și asupra celor care o iubesc, probabil acel prieten al ei deja are pe cineva. Nu am înțeles o faza, cum adică pana marți?
Cand te duci la ea la bloc acolo o asculți la început, și după câteva vorbe o îmbrățișezi și "te iubesc mult mai". Ii mai spui sa zâmbească și îi ei mână și o săruți cu ochii închiși. Un mod mai drăguț ar fi ca tu cu ambele mâini să-i cuprinzi chipul cu parul peste obrazi și te uiți în ochii ei.
Lucrușoarele astea drăgute de care ți-am spus o vor face sa se simtă speciala și să țină la tine și mai mult. Simte afecțiune și dragoste, ce fata nu și-ar dori asta? Deci fi tu acela. Multe visează la un comportament așa. Acum ai ocazia.
Daca este dura și vezi că nu vrea, nu știu o lasi și îi spui ce vrei iar la final propune-i să-ți scrie când e tristă fiindcă tu ți la ea mult indiferent daca sunteți sau nu împreună.
Acum altceva, sa zicem că vei suferi și îți va vorbi rău. Daca o iubești in continuare și nu o poți uita, faci cumva sa o inviti seara într-un loc mai romantic, puțină lumină și fără public incat sa fi tu iar ea sa nu fie distrasă de ceilalți din jur. Dar cum sa vina din moment ce a zis că s-a terminat etc? Pai găsește un motiv, că ai pățit ceva (dar nu exagerat) ceva de genul sau orice altceva incat sa vina. Daca nu poți ii scrii un bilețel roman lung cu un buchet de flori frumoase și le lași la ușă ei.
Îmi pare rău pentru tine frate, meriti ceva bun și sper sa fie cu tine. Tu ai luptat din răsputeri să salvezi ce simți dar e timpul sa te gândești și la tine. Și oricum, daca e sa nu fi cu ea, va apărea altcineva în viața ta când te aștepți mai puțin și va fi frumos.
O uiți și gata, nu mai ești tu prostul, oricum poate după se întoarce roata și da de altul rau si va regreta. Pana atunci concentreza te pe planurile și munca ta.

| EmyDoX20 explică (pentru antonimilk):

Faza cu marți. Mi a zis ca pana marți ea nu se împaca cu mine. Nu înțeleg de ce marți. Și când vorbeam ca prieteni mi-a zis sa mai astept 1-2 zile sa mi spună. Și nu a putut atunci. Mi a zis ca o săptămâna maxim doua și a reușit sa l lase pe ăla și am fost eu apoi... eu la început eram foarte grijuliu și ma interesa mereu. Când se supăra ii explicam frumos. Pana când mi am dat seama ca face urat din multe prostii.și i am luat din apucăturile ei.și am început și eu sa fac urat din prostii și am devenit eu ea și ea eu. Și când am văzut ca ea e scumpica asa cum eram eu am încercat sa mi revin dar nu am mai putut. Și asta e schimbarea pe care o vrea. Sa revin la cum eram. Dar acum vreau și eu acelasi lucru de l ea. Și eu sunt sigur ca pot..pentru ca acum pot spune ca s disperat. Prietenul asta al ei de care vorbesc nu are prietena. Pana și ea a zis ca e urat..ma rog. Și înainte zicea ca oricum nu se uita la aspect. Dar a jurat ca nu e nimic între ei...am vorbit urat cu ea primele zile pana am realizat ca ea chiar a acceptat ca ne am despărțit. Și când am început sa regret.
M am gândit. Marți merg la ea. Cum am spus. Eu am in notițe tot ce am simțit azi. Tot ce am avut de spus. Imaginează ți ca mi-a luat undeva la 20 de minute sa citesc tot. Și posibil sa mai scriu. Sunt lucruri frumoase in mare parte. Si peste tot încercam sa i spun ce ma deranjează și ca vreau sa o am înapoi asa cum era ea. Și m-am gândit sa o ascult la început ce are de zis. Apoi când urmez eu sa pun melodiile nostre. Care sunt : cosol pentru noi, guz-prefer, regina balului, iuliano te iubesc. Și am mai găsit doua și tot caut. Echo - din inima, Echo - minutul tău, și Echo- timpul pierdut dar de asta nu sunt sigur..sa le pun sa cânte in timp ce citesc ce am scris acolo..cred ca ar fi drăguț. Și m-am gândit sa ii fac un desen cu ‘te iubesc piticanie’ (in stil graffiti), și încă un desen ceva cu un cuplu iar pe spate aici sa scriu primul roman pe care i l am dat vreodată. Și sa pun desenul intr o cutiuta in forma de inimioara..ca nu am timp sa i comand ceva. Flori i am luat acum câteva zile.

| EmyDoX20 explică (pentru antonimilk):

In seara asta la munca, a avut o masa de 18 persoane...Răspundea greu. Nici nu se conecta asa des. Dar când a răspuns din nou..răspundea scurt și la obiect. Și cum am zis mai sus. Îmi dădea seen si mai vorbea cu alte persoane. In seara asta a zis de doua ori ca vorbim când ajunge acasă. înainte la munca nu mi-a zis niciodată asta indiferent de Câte persoane a avut la restaurant. Asta mi-a zis doar când era cu prietenul ăla al ei și nu știa de noi.și încă nu voia sa afle și ascundea relația. A insistat sa vorbim când ajunge acasă.a zis de doua ori cu toate ca avea la ce sa răspundă.și stătea pe Conversația cu mine. Nu mai ieșea.și când mi-a răspuns iarăși. La fel. Doar pe Conversația cu mine... ultima data cand a răspuns a ieșit și a fost pe alta Conversație ceva timp. Întrebarea mea e. oare a găsit pe altcineva și nu vrea sa vorbească cu mine când e lângă el? odată ce nu s-a intamplat vreodată sa mi zică sa vorbim acasă și nu se mai conecta pe wapp. Însă pe Facebook a intrat când era ‘ocupata’ cu masa aia de 18 persoane.și eu am avut masa mare însă mai mult stăteam degeaba ca după ce le am luat comenzile a fost liniștit.

| antonimilk a răspuns (pentru EmyDoX20):

Da, fa astea ce ai spus
O sa i placă.
Bafta fra

| EmyDoX20 explică (pentru antonimilk):

Azi dimineața m-a sunat prima data și am vorbit puțin despre munca ei. Apoi am vorbit despre subiectul de seara trecută. Deci..ieri cand am fost la ea. M a luat in brate. Însă era o îmbrățișare gen prieteneasca.și apoi când trebuia sa plec am așteptat sa ma ia in brate și nu a făcut o. Stătea și spală vase la munca. Și am stat sa termine. Însă si când a terminat a stat in bar si nu a ieșit. Știa ca trebuie sa plec. Când a ieșit i am spus ca eu plec și a zis ok. Ne am spus pa și nu ne am luat in brate. Aseară mi-a zis ca nu am luat o in brate. Și apoi am întrebat o dacă s-a simțit prost și a spus ca nu, i am spus ca ‘s-a dus magia?’ Și nu a înțeles ma ce ma refer. apoi când ne am băgat la somn mi-a pus o întrebare. De ce nu i am dat pozele pe care le mai aveam cu ea și noi. I am explicat după ce a ieșit. Și apoi i am spus de faza aia dacă ea chiar nu a înțeles. Și la final.i am spus nu nu nu, și i am spus ca nu ma pot abține. Și te iubesc. Și dimineața când a văzut mesajele. După ce m-a sunat nici măcar nu am vorbit despre ele. Am vorbit dupa ce am adus eu vorba. Și i am zis de faza cu magia la ce ma refeream și a zis ca nu mai e la fel. Pentru ca am făcut o sa ma urască..cu vorbele spuse..am încercat sa o fac sa înțeleagă ca am spus la nervi totul și ca și ea făcea asa odată. însă nu am reușit, la te iubesc nu a spus nimic. Apoi la al doilea apel am început de dimineața sa vorbim despre asta. și a zis ca ea nu poate sa se mai schimbe. Ca dacă o sa ne impacam ea o sa fie ca in alte relații. Indiferenta. Și o sa vorbească cu multa lume și o sa iasă mereu când vrea ea. Și dacă aflu. Nu mereu o sa aflu de la ea. Și la un momentdat in relația noastră ea a zis sa facem jurăminte la biserica. și nu am mai ajuns. I am spus sa facem acum Ca sa fie totul bine și a zis ca nu mai are nevoie acum. Am încercat sa o dac sa înțeleagă. Sa i spun ca o sa fie bine totul și ca o sa ne revenim insa nu am reușit, o ținea ca ea nu poate sa își revină și nu o sa mai fie aceeași persoana, am tot încercat. Și am povestit. Eram la blocul ei alaltăieri și are o chestie sa facă coșuri. a încercat sa mi facă pe spate ca pe fața nu mai avea ce. Și după ceva timp nu am mai lăsat o. Si a zis "hai ma iub..."și s-a oprit. Am întrebat o acum de ce a spus asta și a zis ca din obișnuința. Și am spus ca atunci iarăși a fost ea. Și ca poate sa și revină. Și a zis ca nu.
.i am spus de faza ca ea a fost ea cea drăguța când am vorbit alaltăieri seara. Însă a zis ca nu.și o ținea ca nu. Ca m ar rănii dacă ne am împăca. Și chestii din astea. mi-a spus ca nu văd ca ea deja a început sa ma ignore. și ca nu o sa mai fiu niciodată pe primul loc. i am spus ca eu mai incerc și mâine. Și am tot vorbit. Ea le ținea pe ale ei. Și ne am zis și explicat și chestii din trecut. Ca i am interzis eu sa i vadă pe aia. Și ca i am blocat o fata care se băgase in relația noastră și era sa o destrame, și la finalul apelului s-a dus sa vorbească cu doamna de la Bucătărie ca poate vorbesc de mine. Și mi-a spus ‘crede ma ca mi se rupe sufletul’, și mi au dat lacrimile. I am spus te rog..sa înțelegi ca o sa fie totul bine. Și a zis ca o sa se gândească. acum nu stiu dacă a spus o sa scape de mine sau nu. dar eu aveam lacrimi pe fata. Mi a spus te pup pa, și a făcut boticul pe care îl făcea odată, și am zâmbit. Cu lacrimi in ochi. M a sunat a 3-a oară și am vorbit despre munca. Apoi i-a venit șeful care e prieten ok cu ea.și mi-a zis ca șeful asta i-a zis ca lui ii pare rău și bine ca ne-am despărțit. Și la final când a venit se deconectate apelul și eu vorbeam. A venit și mi-a zis ca se duce sa vorbească cu el despre mine.i am spus ca sper sa fie de mine și la final i am spus te iubesc. Și dădea din cap ca da și buzele le avea făcute ca și cum insinua ‘da sigur’, i am spus de doua ori și aceeași fața. Apoi a închis.

| antonimilk a răspuns (pentru EmyDoX20):

Într-un fel e indiferenta și vrea să o lași împace și într-un fel nu te poate uita și tot te iubește dar are și orgoliu.
Mai încerci mâine și după tu alegi

| EmyDoX20 explică (pentru antonimilk):

Am mai vorbit ieri despre noi.zis a zis ca ea nu o sa se poată schimba. Și lucruri de genul. Ca nu mai risca..ca o sa se intample la fel. Și numai lucruri de genul, pe finalul apelului i am spus te rog, sa crezi ca o sa fie totul bine și a spus ca o sa se gândească. Apoi toată ziua. și mai mult seen. Și mai mult ignorat, m-a suna pe video ce i drept. Dar mesaje nu.și seara, 2 ore și ceva de la ultimul apel și ultimul seen nu a mai zis nimic. I am zis eu ca asa de neimportant am ajuns? nu mi mai dai mesaj? Și a spus ca da și ea mesaj cu cine are treaba..mna și mi.a arătat. Era acolo prietena ei buna și iubita mea una dat mesaj cu ‘te rog..am nevoie.’. Apoi seara a apărut prietena ei buna si fostul iubitei mele. Și prietena ei mi-a dat poza cu ei doi și ora pe snap.și probabil a făcut intenționat. apoi seara a băut ceva ceva la munca cu șeful ei. Și după ce a închis la 12 si ceva a fost cu doua prietene pe afara. Și i am zis ca eu ma bag la somn. Ca se făcuse 1. Și ca dacă vrea ma poate suna când ajunge sau dacă are nevoie de mine. Și m-a sunat. Am vorbit puțin Și când ne am băgat la somn ne am spus noapte buna.ea mi-a zis te pup. Eu i am spus te iubesc. Și a zis după putina liniște ca și ea ma iubește dar nu ne impacam.azi incerc sa i citesc mesajul ăla. Pe fundal sa am melodii drăguțe și apoi sa i sau cele doua desene. Apoi o iau de mâna. Stam in picioare și o sa incerc sa i cant refrenul de la o melodie. Te am iubit te iubesc și te voi iubi mereu. Asta mi spune inima. Asta mi recita gândul meu. Și, orice ar fi, nu o sa schimb asta vreodată. Ce am ajuns sa simt cu tine, n am simțit cu nicio fata. apoi incerc sa o sarut și ii spun ca o iubesc

| antonimilk a răspuns (pentru EmyDoX20):

S-au întâmplat multe... Multe încercări și multe șanse plus alte chestii, mi se pare de ajuns. Cred că ar trebui sa te gândești și la tine.
Da, fa fazele cu biletele, piesele de muzica și acele desene. Daca și aici e nenorocita, o lași, o lasi fiindcă e proastă și nu te merita. Nu vezi? E indecisă, nu știe exact ce vrea. Până și ea știe că alături de tine ii va fi mai bine dar se crede nu știu ce.
Răspunsul la ce vei face va veni și dacă neagă "nu pot, greșesc, o sa fim la fel de rău" o zgudui de brațe sa se oprească și îi spui sa gândească și cu inima.
Aici am zis ca' și cum v-ați fi împăcat dar dacă rămâne de neschimbat, gata STOP! Îți poți imagina cum sunt fetele ca ea.
O lași în pace o perioada daca te faci din nou să suferi, o lași să-și vadă de treburile ei și ii scrii ceva foarte puțin că nu ai putut uita dar după un anumit timp.
A, stai liniștit, daca o iubesti mult nimeni nu o va iubi ca tine deci tot la tine va ajunge într-un final daca ii vine mintea la cap.
Fi mândru de tine fiindcă alții ar fi renunțat dar tu ești și prost că continui atat.
Cum a spus și Andrei mai jos, are dreptate.

15 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Eu zic sa ii dai un pic de spatiu, cred ca ea are nevoie de mai multa libertate decat ii oferi tu. Nu este ok din punctul meu de vedere sa incerci sa faci pe cineva sa se lase de fumat, asta inseamna nevoia de control, se lasa singura daca vrea. In legatura cu cele relatate de catre tine cred ca e timpul sa te detasezi un pic sa te linistesti si sa lasi lucrurile sa se aseze de la sine. In general nu e bine sa pui conditii dar acum depinde de motive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspuns tampit ai putut sa primesti. Te-a luat peste picior fata asta. Nu tine la tine. Ea nu trebuie sa aiba prieteni baieti si mai ales sa iasa cu ei si sa isi faca poze. Si mai face si altceva foarte probabil...Si tu nu trebuia sa ii permiti de la inceput.

| EmyDoX20 explică (pentru anonim_4396):

Mi a jurat ca nu s-a intamplat nimic. Ca doar au vorbit. Însă na...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău de tine dacă întrebarea este adevărată.
Las-o cât mai poți, mai târziu va veni ea la tine.
Acum nu știe ce vrea și fii sigur că a făcut mai multe cu prietenii ăia ai ei, dacă știi la ce mă refer.winking
Mi-a fost de ajuns cât ai scris ca să-mi dau seama ce fel de fată este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. tu plângi dupã ea, lacrimã de la amândoi(ce dragut) si ea se fte cu altii de se sparge, nici nu stie cum s-o mai spunã si ce sa-ti facã sa Te provoace pentru a spune tu: \stop ma despart de tine/ pentru ca ea nu o s-o facã sigur, din experientele ei neplacute, daca ai avea macar tupeul s-o faci tu. Ar constientiza ca esti barbat, nu un plângãcios si milog, Atunci ai mai avea sanse, sa revinã ea la tine.

| JaffarFromAFar a răspuns:

Faci referat sau poveste ca nu imi dau seama. Sunt preot in Vaslui si n-am educatie