| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema ce ma framanta. Sunt baiat, am 17 ani si vreau sa va cer sfatul la o chestie: Acum un an am cunoscut o fata. Am aflat ca ea ma place si apoi am facut pasul si am inceput sa vorbesc cu ea. Ei ii era foarte frica de parinti ca nu erau de acord sa aiba o relatie.Si chiar mi-a spus ca aproape a ajuns sa ma urasca pentru ca faceam multe pentru relatia noastra. Si ca sa o uit, am stat cu alta fata. Apoi dupa un timp am inceput sa o visez pe fosta prietena in fiecare noapte si am inceput sa o plac din nou. Este chiar o fata frumoasa si la locul ei. Si m-am despartit de ultima prietena din cauza fostei. Si fosta prietena pe care o iubesc eu acum imi da de inteles ca ma place dar am aflat ca un altui baiat ii place de ea. Si ma gandesc sa nu o pierd... Ce as putea face sa o surprind intr-un fel placut incat sa ma iubeasca din nou? Pentru ca repet, ea imi da de inteles ca ma place. Chiar o iubesc, si nu as vrea sa o pierd inca o datasad

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iti da de inteles ca te place atunci nu ai cum sa o pierzi pentru ca te va alege pe tine, surprinde-o cu ceva...invit-o la un film, sus, pizza. ofera-i cate o floare din cand in cand

| MasterOfDisaster a răspuns:

Spune-i si gata. Nu mai amana momentul si nu mai pierde vremea pe TPU. Fugi la ea, pana ce nu ti-o 'sufla' altul.

| IustinaC a răspuns:

Sa o intrebi daca ar vrea sa mai fie impreuna cu un taran mizerabil care se gindeste doar la mulsul vacilor...bouleeee

| gago a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea...sa incerci sa o convingi. daca nu o saruti direct.happy ii v-a place.happy bft

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o pana o ia altul si dupa aceea ii poti spune linistit ce si pe suflet.

| Vix999 a răspuns:

Dar ea cati ani are? Sigur e mult mai mica daca are teama asta asa mare de parinti.
Pai asa cum ai cucerit-o o data...fa-o si a doua oara. Ce-i asa greu?

| Psycho777 a răspuns:

Problema e ca nu eu sunt timid...ea e mai timida, si de aceea mi-e greu sa reactionez. Si poate pe moment nu stie ce sa faca si zice ceva ce nu ar trebui. Nu vreau sa jignesc fetele, dar ele sunt mult mai sensibile la chestii din astea, si nu stii niciodata ce poate sa faca o fata timida cand e luata prin surprindere...

| Psycho777 a răspuns:

Eu tot vorbesc cu ea! Dar ea are acum examene [eu sunt a 10-a ea a 8-a]...dar e mult mai matura decat o alta fata de a 8-a. Mi-a zis ca nu vrea pe nimeni mai ales ca are examen anul asta si + ca ii e frica si de parinti[asta mai putin]. Dar am intrebat-o daca s-a indragostit de altcineva... Si mi-a spus ca oricum nu o sa imi zica. Si mno La capitolu asta e un pic mai copila, dar in rest e foarte matura pentru varsta ei si chiar nu as vrea sa o pierd

| ElyPetroEu a răspuns:

Pai ce zici sa faci ceva gen filme romantice in care sa o astepti cu niste flori intr-un loc mai retras si sa ii zici ca o iubesti cu adevarat, sau daca esti mai timid o poti face printr-un mesaj, sau pur si simplu o sa o inviti la o rajitura si atunci o sa ii spui... dper ca te-am ajutat