| ioana_7606 a întrebat:

Am o mare problema din care nu cred ca pot iesii straight face simt cum imi crapa inima. incetul cu incetul. am mai pus intrebari pe tema asta. dar nu au fost luate in mare seama.Am 14 ani, si imi place un baiat de 18 ani. parintii mei sunt prieteni cu ai lui si alte legaturi de genul asta. M`am indragostit prosteste, cred ca sunt vreo 3 luni de cand " m`am indragostit". Marea problema este ca nu stiu ce sa inteleg din reactiile baiatului asta. Am vorbit pe mess mai rar si pe fb dar foarte putin. uneori nici nu`mi raspundea.
Cand mergeam pe strada asta in timpul scolii se holba straight face asta in ultima saptamana de scoala. inainte se uita in ochii mei. Cand eram pe aceeasi parte de strada si venea spre mine se ducea spre cealalta fara motiv straight face chiar daca nu era nevoie. Recent tot l`am vazut uitandu`se la mine asa fix in ochii mei. Pe fb nu prea ma baga in seama. da like la alte fete etc. Nu stiu ce simte pentru mine e complicat dar numai cand ma gandesc la el parca ma apuca o stare asa de tristete.Mai e si varsta... si laughing sincer nici eu numai stiu.laughing Nu l`am mai vazut de vreo 3 zile. Nici eu nu stiu ce e in sufletul lui. de mult ma confrunt cu starea asta. M`am saturat ca fiecare zi sa fie la fel. as vrea sa-l prind pe strada sa discutam etc. Dar nu pot va vine rar aici. Sta si la mare distanta de casa mea. E acelasi oras dar e la mare distanta eu sunt in centru si el pe la periferie. cand vine aici vine cu moto- scuterul. Va rog frumos sa ma ajutati sau daca vreti lasati`mi id`urile pe privat daca doriti sa ma ajutati. Va multumesc din suflet! Si scuzati`ma daca v-am facut sa cititi atat.

Răspuns Câştigător
| andreeateiubeste a răspuns:

Pai pentru inceput te poti interesa daca are deja prietena (daca da uital). cand treci p strada si il vezi salutal. incearca sa te bagi cat mai mult in seama cu el. fa-i complimente p facebook dar nu foarte serios. incearca sa il seduci. cand il vezi onlin scrie statusuri despre iubire
daca vezi ca nu reactioneaza lasa-l, uital.
P.S. niciodata fata nu trebuie sa alerge dupa baiat
sper ca te vor ajuta sfaturile mele:* si mult noroc

4 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Mai lasa si tu drgostea de la varsta de 14 ani cu unul de 18, o sa ai timp. El poate gandeste cu capul si dea aceea se fereste de tine, tu gandesti cu "pasarica" si este o mare diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| graffman a răspuns:

Buna :* in primul rand incerca sai dai un com pe fb si incerci sa te bagi in seama cu el :dar foarte important nu-i fa observatii de genu de ce nu ma saluti si altele big grin cand te mai intalnesti cu el pe strada incearca o privire de aia cu coltul ochilui cat mai seducatoare blushing si altele si vezi daca se baga in seama cu tine dupa daca nu treci la altul numai bine sper ca te-am ajutat :* fundabatting eyelashes

| emmyy93 a răspuns:

Cred ca diferenta de varsta este putin cam mare, iar din aceasta cauza el incearca sa te ocoleasca... spun asta pentru ca am fost si eu intr-o situatie asemanatoare si am procedat la fel...