| Hectorrr a întrebat:

Am o problema si chiar am nevoie de putin ajutor.

E vorba despre o fata...
Noi ne stim de mici, mereu cand petreceam vacantele la bunici mergeam si stateam la ea, in fine nu am mai trecut pe la ea de vreo 6 ani pana in ziua de revelion, am trecut pe langa casa ei si am zis sa ii fac o vizita, cand am vazut-o ma.am indragostit de ea pe loc, ne.am pupat pe obraz si ne.am pus la masa,problema a fost ca au venit si parintii ei si chiar daca pare stupid,mama ei m-a inhibat, in general sunt un tip foarte relaxat dar mama ei s-a pus in fata mea si se holba la mine cu niste ochi de parca voia sa ma omoare,a fost ceea mai stupid conversatie pe care am avut.o cu o fata,fata ma tot intreba despre ce mai fac si se tot uita la mine si eu nu ma puteam concentra la nimic din cauza lu´ ma-sa care se holba de parca vedea prin mine, in fine la un moment dat fata m-a intrebat ce fac de revelion, i.am zis ca o sa il fac acasa cu rudele si ea mi-a spus ca sunt si ceva restaurante (aici as vrea sa va dati cu parerea daca a fost un mod subtil sa ma invite la revelion sau a fost doar o intrebare de politete), dupa asta nu am mai stat mult si am plecat.

Acasa ma gandeam sa o rog pe matusa mea sa ii invite pe parintii ei la noi inclusiv pe ea, dar a intervenit ceva si a trebuit sa ma intorc acasa(100 km distanta), partea naspa este ca ea face liceul in alta parte si doar la safrsit de saptamana vine in sat la matusa mea, in plus de asta m.am uitat pe la ea pe Facebook de pe contul uni prieten(pentru ca mie mi.au inchis contul), in majoritatea pozelor apare doar singura dar sunt si vreo 2-3 in care apare cu un tip,par a fi doar prieteni,dar nu exclud posibilitatea de ai fi si iubit,ceea ce mie imi complica mai mult lururile este ca nu pot sa iau legatura cu ea si urmatoarea vizita la matusa mea e programata prin aprilie,nu imi surde ideea de a pierde timpul, dar nu stiu exact ce ar trebui sa fac.

Stiu ca am scris mult, dar va rog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi sau idei cum ar trebui sa o abordez.

Va multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Xelon a răspuns:

O sa incerc sa te lamuresc cu toate aspectele

1. Scoateti din cap ideea ca mama ei are ceva cu tine,ai spus ca mergeai la ea, de ce sa aiba mama ei ceva cu tine din moment ce ai crescut oarecum sub ochii ei, probabil femeia s-a uitat mirata, probabil te-ai schimbat mult si se uita de curiozitate, mi se pare copilaresc sa te emotionezi de la de niste priviri si pana la urma si daca prin absurd are ceva cu tine nu conteaza asta tu cu fata ai treaba nu cu mama ei.

2.AI FOST GASCA, la faza cu revelionul clar a vrut oarecum sa iti bata un apropo, mai mult nu avea ce sa faca, nici o fata finuta nu o sa se apuce acum sa iti spuna ca la un prost "Hai ma du-ma la revelion" ai ratat o mare ocazie aici.

3. Faza cu tipul care apare in poze pe Facebook este ceea mai neimportatnta,chiar nu conteaza ca el este iubitul sau doar un prieten,in faze de genu el pentru tine nu exista, esti doar tu si cu fata atat, cu ea ai de legat conexiuni nu cu ala, daca tu o faci sa se indragosteasca de tine nu mai conteaza ca ala ii prieten sau iubit, observ ca ai un prost obicei de a te axa pe cei din jur si nu pe ea si asta e o mare greseala si daca el ii este iubit si tu reusesti sa o faci pe ea sa se indragosteasca de tine nu trebuie sa te simti vinovat, oricum realatia lor nu avea viitor.

4.Ok am inteles nu mai ai Facebook, da D-zeul meu doamne, asa rau ati ajuns ca nu sunteti in stare sa comunicati decat prin rahaturi de genu?
Sunt 100 de km nu sunt 2000, iei frumos o masina si mergi in week-end cand vine si ea acasa si te intalnesti cu ea, ai 20 de ani nu ai 12 gandeste putin.

Ps. Ai grija la atitudine, deja ai dat-o putin in bara, daca o mai faci odata s-ar putea sa se duca de tot sansele, trebuie sa fi calm si stapan pe tine.
Bafta!

| xSega a răspuns:

Ai putea sa ii ceri numărul pe Facebook dar dacă spui că nu mai ai...

| Leon123ewcf a răspuns:

Bun deci am fost si eu ca tine oarecum stai sa iti zic. Deci la scoala la mine era o fata pe care o iubeam mult eu nu stia nimic.Cum a facut a aflat si a spus ca nu ma vrea! Atunci eu eram asa blocat! Am facut intrunire cu prietenii si scoala la un joc ADEVĂR SAU PROVOCARE cineva m-a provocat să o sărut...ea a acceptat și asa s-a aprins flacara! Dar tot nu a vrut. intre timp ea si-a gasit alesul eu inebuneam cand ii vedeam sarutandu-se si intr-un moment m-am dus la ei cand se sarutau si am zis gata! Deodata am luat-o pe ea i-am dat una lu ăla de s-a dus in 2 acasa si am dus-o intr-un loc nestiut de nimeni si i-am zis...ce ai? ce nu iti place si ea a zis imi place dar nu! Am luat-o si am sărutat-o (cu forta) laughing Și de atunci i-a plăcut laughing

DEci tu să fii pe faza si sa ii zici in fata...mă fat-o vrei să fii cu mine sau nu? Daca esti cu altul spune sa nu ma bag (daca e cu altul nu iti fa griji ai 2 variante ori il bati de o lasa ori ii lasi sa se desparta(frate e doar o relatie nu se casatoreste laughing ) și apoi te bagi tu cu alea de ale băietilor precum ( fata vrei să o am pe maicata drept soacra? ) sau asta ( pot fi eu ginerele mamei tale? ) atat drebuie sa ii spui...sa nu mai astepti răspuns de la ea o SĂRUȚI! Asta-i rezolvarea laughing) App intr-un loc mai adapostit

| Hectorrr explică:

Ps. Eu am 20 de ani si ea 18

| Leon123ewcf a răspuns (pentru Hectorrr):

Dragostea nu are varsta...
Tu SĂRUT-o direct si nu mai sta pe ganduri...ea sigur ii place