| Alexxiaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ok deci, este cam rusinos dar am nevoie de niște răspunsuri. La începutul lunii Martie am avut un contact sexual neprotejat și si-a dat drumul în mine dar am folosit imediat pastila de a doua zi. După 2 săptămâni s-a întâmplat din nou și nu si-a dat drumul în mine. Menstruatia trebuia sa vina la începutul lunii acesteia dar încă nu am nici o durere și nici un semn ca ar putea sa-mi vina. As putea fi însărcinată? Cam ce șanse sunt?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

90-95% dereglare hormonala + dereglare importanta a ciclului menstrual. Si 5-10 % probabilitate de sarcina. Fiindca au trecut in jur de 3 saptamani de la data la care a fost intretinut ultimului contact sexual, ai putea sa iti faci un test de sarcina maine 6 Aprilie si un al 2-lea test de confirmare in data 10 Aprilie pentru a fi 100% convinsa ca rezultatul celor 2 teste este valid/valabil si corect. Multa sanatate!

| Alexxiaaaaaaaaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc! Așa voi face.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca si a doua oara ai luat pastila de a doua zi sanse de a fi insarcinata nu prea sunt.