| Denisa23 a întrebat:

Am o mega problema. I-am spus unui coleg de-al meu ca il plac si el mi-a dat de inteles ca nu are aceleasi sentimentesad
L-am intrebat alataieri, vorbeam pe mess...si i-am pus intrebarea asta:
eu:"Mai esti cu Ioana?"
el: da, de ce?
eu: Ce naspa. intrebam pur si simplu...
el: ce e naspa? Ca mai sunt cu ea?
eu: da... dar nu faceam referire la ea. ma refeream ca e naspa ca ai prietena... dar uita ce am spus.
el:Adica? Lamureste-ma si pe mine ca nu inteleg...
eu:Nu conteaza uita ce am spus.
el:la ce te referi? Pe bune, Denisa, daca tot ai inceput, zi, ca nu ma supar.
eu:nimic. las-o balta.
el: Ce se intampla? Imi explici si mie la ce te referi?
eu: Vlad, nu e nimic. Am vrut sa dau de inteles ceva. Dar chiar nu mai are rost. Am tastat repede, fara sa gandesc, fara sa vreau. Te rog, uita tot ce am spus.
el: ai vrut sa dai de inteles...mda. Dar cu Bogdan ce s-a intamplat?(el e fostul meu, ne-am despartit pentru ca el era din alt oras si nu ne vedeam deact la vreo 3 luni, chiar daca vorbeam pe mess si la tel f des. asa ca am spus stop dupa 8 luni de relatie, pentru ca era si f gelos...)
eu: Am facut pauza aceea de care ti-am spus si apoi ne-am despartit pentru ca nu mai suport relatia asta la distanta.(el stia tot despre el)
el:aha... si iti e mai bine acum?
eu: nici eu nu stiu. presupun ca da. hai ca te las ca e tarziu. ne vedem maine noapte >bunabig grin<
el: mersi si tiekiss ne vedem mainekiss
eu: te rog, uita ce am spus in seara asta
el :nu am sa uit; deja ai spus.
eu: ah, la naiba, asta e.
el:...
Mentionez ca eram foarte buni prieteni, la scoala ma astepta mereu sa mergem acasa amandoi, am avut o petrecere si am fost singura fata pe care a invitat-o la dans de mai multe ori, imi trimitea inimioare, m-a invitat sa stau cu el in banca cateva zile, ma imbratisa mereu. Mi-a dat de inteles cat de cat ca ma place. Mi-a spus ca" Nu stiu cum poti sta cu Bogdan, la cat esti de sexy, toti se uita dupa tine. " El stia de fostul, ii spuneam tot, mereu ma intreba cum merge relatia, imi dadea sfaturi... El are prietena de cam jumate de an. El are 14 jumate, ea 15.
Nu stiu ce sa fac. Azi la scoala nu am vorbit deloc. Doar s-a uitat la mine in ore putin si atata tot.
Am procedat corect? Ce pot sa mai fac?
Mentionez ca el e "vanat" de vreo 8 fete din clasa, arata super si parintii lui au 4 masini. Deci va dati seama ca e cam de bani gata. P. s. eu fac 15 ani in cateva luni.
Ce sa fac?
Funda. Sper ca nu v-am plictisitsigh

Răspuns Câştigător
| mellyy a răspuns:

Dupa cum relatezi tu...ti-ai facut datoria de a-i da de inteles ceea ce simti tu...iar el cu siguranta stie exact ceea ce ai vrurt sa spui si se pare ca vrea sa ii spui asta direct si anume''da stii mie imi place de tine si etc.'', dar parerea mea este sa nu ii mai zici nimic despre asta.acum fi sigura ca el stie tot iar ceea ce ai tu de facut este sa te comporti ca si pana acum fata de el,sa nu ai nici o retinere sa vada ca te-ai simtit oarecum ''refuzata''. putina indiferenta fata de el nu ar strica avand in vedere ca spui ca are o situatie materiala buna si probabil este obisnuit si cu asemenea abordari ale fetelor daca zici ca arata si bine,asa ca fi putin indiferenta cu el si totodata comporta-te cat mai normal, zambeste mereu sa nu vada ca te-a afectat faptul ca el inca mai e cu prietena lui. Iar daca si el simte ceva pentru tine, este randul lui sa faca ceva.tu ti-ai incheiat misiunea zic eu.Succes!

7 răspunsuri:
| Abramburika a răspuns:

Sincer,mi se parul ok ce scrisasi pana ajunsai la final...
conteaza ca au ai lui 4 masini sau speri sa stai cu el de acum pana la 18 ani ca sa te plimbe si pe tine cu masina?
vereee parca v-ati marita de acum de va uitati dp bani.
ce am ajuns...

| mary_1521 a răspuns:

Ar fi trebuit sa-i spui de ce l-ai intrebat daca mai are prietena.de ce nu-i spui ca-l placi asa ai putea afla daca si el te place.

| Deyutzica a răspuns:

Ai facut exact ce trebuia.Sincer, te felicit!big grinwinking

| ea_5657 a răspuns:

Deci...intreabal daca e suparat pe tine si ca nu o fost nimic imp si dup ce se dep de ioana sa te bagi pe el daca iti plc mult sa ii raspunzi inbratisarilor zambetelor inimioarelor si de asta prima dat fiti pri buni... sper ca tem as

| KarinaEva a răspuns:

Pai eu in locul tau daca el stie ca il plac 8 fete eu nici nu m-as uita la el si la-s ignora si sa rad de celelalte fete si sti unii baietii cand vad ca multe fete il plac nu-si bat capu numa pentru una dar daca vede ca mai cade din nr fetelor atunci poate ar incepe sa te cucereasca din nou, si prin faptul ca am zis ca sal ignori, adica nu ca sa nul mai iubesti dar sa te faci ca nu-l mai iubesti...mai inteles?

| alina_9423 a răspuns:

Denisa eu zic, ca e suficient ce ai facut. daca i-ai dat de inteles ca il placi si sunt convinsa ca a inteles ce ai vrut sa spui, o sa te caute el.si daca are o relatie serioasa eu zic sa nu insisti prea mult pentru ca exista posibilitatea ca el sa o placa pe tipa cu care e si nu e prea placut sa te simti umilit, pentru ca nimic nu il v-a impiedica sa te umileasca, nici prietenia care a fost intre voi inainte.si nu te gandii ca un baiat daca ii zice ca esti sexy te place in sensul de iubita... poate il atragi, atata tot

| georgerz a răspuns:

Omule ori fata e geluasa ori nu stiu