| anonim_4396 a întrebat:

Am o menstruatie neregulata, deşi am 17 ani şi prunul ciclu a fost la 11 ani, ideea e ca nu sa înamorat sa imi intarzie de 2 ori, luna trecuta mi-a intarziat 8 zile, acum sunt 10 zice de când trebuia sa îmi vina şi nimic.Mi.au aparut coşuri de ceva zile şi ma dor sfarcurile, am făcut un test de sarcina acum 3 zile şi e negativ, am intretinut relaţii sexuale dar nu a ejaculat în mine.Sunt foarte speriată, visez în fiecare seara ca îmi vine şi când ma trezesc vad ca nu mi-a venit...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Imi mentin convingerea ca nu poate fi vorba de o sarcina si intarzierea este de natura dereglarii hormonala.Consider ca este cea mai inteleapta hotarare, o vizita medicala de specialitate se impune mai ales la varsta ta cand esti pe punctul sa devii femeie (ca varsta biologica).M-as simti onorat daca mi-ai lasa un raspuns dupa vizita medicala.Pa, pa.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur este vorbrcina a de o dereglare hormonala.Sansele de sarcina sunt extrem de mici.Intarzierea poate fi si din cauza stresului.

| karinabitte a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu mi-a venit nici acum. Am mai făcut ieri un test şi tot negativ arata, mi-am făcut mâine programare la medicul de familie sa îmi dea trimitere.Nu ştiu la ce sa ma aştept avand în vedere ca nici acum nu mi-a venit şi nici nu da semne, în plus am scaune moi, îmi simt maţele cum îmi chioraie şi parca îmi tremura în corp şi ma doare în partea dreapta jos uneori sau in stanga, nu tare dar simt ceva acolo şi nici nu am pofta de mancare... sper sa îmi dea nişte pastile şi sa imi treaca, am sa am mare grija de acum

| corbulalbrosu a răspuns:

Am incercat sa-ti trimit si un mesaj privat dar nu este acceptat.

| karinabitte a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am fost şi mi-a dat pastile care sa îmi provoca menstruatia, mi-a venit în 2 zile şi acum am început sa iau anticonceptionale "Karissa " parca se numesc

| corbulalbrosu a răspuns:

In prmul rand LA MULTI ANI fericiti si cu sanatate. Multumesc si pentru fundita dar cel mai mult ma bucura faptul ca esti linistita acum, si ca mi-ai ascultat sfatul.Medicul ginecolog ar trebui sa iti fie cel mai bun prieten si sa il vizitezi la cate 6 luni. Taxa este suportabila iar pentru sanatate merita.Imi pare rau ca nu am putut discuta cu tine nu accepti mesaj de la mine, in fine. Pa, pa.