| Username123123 a întrebat:

Am o mica problema, eu si prietena mea stam impreuna de 3 ani si ceva, eu am 19 ani ea face 18 acum si in tot acest timp eu am avut rabdare si am asteptat dupa ea (ea fiind virgina si eu sunt la fel), chiar o iubeam mult si nu mi se parea ceva rau sa fac asta pentru ea, cu toate ca nu cred ca altcineva ar face asta..Si acum sa ajung la subiect, am cunoscut o fata de ceva timp si parca ma simt altfel cand sunt cu ea fata de cand sunt cu prietena mea...Parca nu mai e scanteia aia cu prietena mea, insa cu ea simt chestii ce nu le-am simtit in 3 ani cu prietena mea.Ce parere, sfat aveti?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Eh, sfatul meu este sa vorbesti cu prietena ta. Daca lucrurile sunt bune nu as renunta dar trebuie sa dea si sexual. Eu spre exemplu mai mult de R4 luni n am stat cu nicio virgina ( sexul s-a produs 3/4 )
Care nu a vrut ca este nepregatita nu stiu ce, politicos i-am zis sa ma caute la gara. Trebuie clar sa ii zici ce vrei si cum vrei, in limitele bunul simt fara sa o constrangi si sa fie si ea de acord

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi e logic, cu ea ai mult timp, s-a stins scânteia și e normal ca orice fată nouă care apare să-ți dea sentimentu de nou și să-ți atragă atenția, dar să-ți zic ceva ce mulți uită : și cu fata asta nouă oricât ar părea de minunat la început, cel mai probabil o să ajungă situația exact la fel peste 3 ani, dacă prinzi 3 ani cu ea că nu știi ce întorsătură iau lucrurile, așa că gândește-te dacă merită să-ți dai relația de 3 ani pe o incertitudine că ai tu impresia că simți nu știu ce scânteie,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de ea, nu înțeleg cum să stați împreună (gen locuiți?) și să nu faceți nimic. E frigidă, asexuală sau nu e atrasă deloc de tine, pentru că nu prea are sens.