| anyman a întrebat:

Dau FUNDA! Am nevoie de un sfat, daca aveti rabdare. Am 17 ani si am avut o prietena timp de aproape doi ani pe care am iubit’o foarte mult. Ne intelegeam bine si eram foarte fericiti impreuna, doar ca ea era cam distanta si din cauza asta aveam ceva probleme de comunicare, simteam ca nu este in largul ei cand e cu mine...in vara eu am fost plecat ctv saptamana si nu am mai sunat-o pentru ca de obicei nu prea obisnuiam sa vb la tel, am asteptat un semn de la ea si nimic, mi-a dat doar un sms, dar apoi nu am mai vorbit.Imi era f dor de ea si incepusem sa fiu mai mereu trist, atunci am cunoscut o fata mai mare cu 2 ani ca mine care imi tot dadea semne ca ma place. Apoi am inceput sa ne inprienim si eu imi mai revenisem desi mie nu imi placea de fata asta. M-am simtit vinovat dar era prea tarziu cand mi-am dat seama ca am mers prea departe, dar nu stiam ce sa fac, nu stiam nici cum sa ii spun ce simt pentru ca deja se atasase de mine. apoi cand m.am intors si am revazut’o pe prietena mea m-am simtit vinovat si am vbt cu ea, i-am spus ca as vrea sa vorbim mai mult, sa simt ca are incredere in mine si ea mi-a zis ca ma iubeste si are incredere in mine, dar ca asa e firea ei...am mai vorbit apoi mult despre asta si a inceput sa ma simt tot mai rau pentru ce facusem. I-am spus de fata asta, m-a ascltat si apoi a plect plangand.De atunci am mai vb cu ea de ctv ori chestii cotidiene si incerk sa zambeask ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, dar stiu ca se preface. Nu suport sa o vad mereu ca sufera. Cu cealalta fata am pastrat legatura, nu stiu ce sa fac.
O iubesc si o vreau inapoi, stiu ca nu ar fi trebui sa o fac sa sufere si imi pare rau! Ce pot sa fac? Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Pai. incearca s`o recuperezi iar. Vorbesti deschis si regulat cu ea, ii spui ce faci, cum iti mai merge, cat de rau te simti din cauza astastraight face Daca esti asa deschis cu ea, cu timpul o sa fie si ea cu tine.
Ea acum este foarte suparata si dezamagita de tine, mai ales ca inca mai vorbesti cu fata aia. Daca i-ai zice ceva in gen "nu mai pot sa vorbesc cu aia, din cauza ei ne-am certat noi. ea a facut cel mai rau posibil. m-a facut sa ma simt mult mai rau decat era la inceput". Mai ales ca ea abia asteapta sa scapi de ea.(e si putin geloasa).
Incearca sa comunici cu ea mai mult, dupa aia ii spui iar cat de rau iti pare si ca o iubesti. :d
Si apropo... nu trebuia sa astepti un semn de la eastraight face Ea e fata si asteapta de la tine pentru ca "tu esti baiatu"

| Inoue a răspuns:

Bună! In primul rand e si normal sa te simti asa.Nu ai facut un lucru care se iartă foarte usor, dar timpul de vindecă pe toate. Vorbeste mai intai deschis cu ea si fi cat de sincer poti si tu. Fetele apreciază sinceritatea. Explicăi că ai fost un cap-patrat, ca ai actionat inconstient, involuntar.Peste 2-3 luni veti trece si peste asta.Stiu,e mult timp dar numai asa i se vor inchide ranile si poate v-a da uitarii suferinta pe care ai provocato.In principiu, lasa-i timp! Las-o să isi puna ordine in ganduri, iar cand va fi pregatita să te ierte o v-a face.Nu insista pe acest subiect sau o vei face să sufere si mai mult.Cu siguranta iubirea voastra v-a trece peste acest obstacol, dar trebuie sa ai rabdare.Iti urez mult succes si La Multi Ani!
fundita?

| spad3r a răspuns:

Timpul le va rezolva, dar inceraca sa mai vb cu ea, bafta, imi zici cum a mers, da?

| ela_9708 a răspuns:

Asa e cand iubesti 2 femei si nu sti pe care o vrei! incearca sa stai mai mult timp ca ea, sa simta ca esti doar a eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi baietii!

in mom asta si eu sunt suparata pe tine desi nu te cunosc dar sa stii ca apreciez foarte mult si admir faptul ca iai marturisit prietenei tale tot

uite ce trebuie sa faci:
1 rupe odata orice legatura cu fata aia [nu-mi vine sa cred ca te simti vinovat si nu ai facut asta pana acum]
2 du-te la iubita ta si spune-i cat de rau iti pare, iai o floare, jurai ca nu se va repeta [sper si eu sa fie asa pentru ca sincer nu cred ca merita asta din partea ta]
3 ia-o in brate si sarut-o si aai grija mare mare de ea

ps: ai nevoie de mai mult bun simt daca intelegi ce vreau sa spun. nu vr sa fol alt cuvant [scuze ca iti spun dar mai bine iti spun eu o straina decat altcineva, nu o mai face sa sufere]

| strengarita a răspuns:

Nu poti face nimic unii oameni po sa ierte aceste chestii iar altii prefera despartirea.totusi incearca sa-i spui de sentimentele tale si ca iti pare rau de ce ai facut. poate ea asta asteapta. daca te va iubi iti va mai da o sansa daca nu ar fi bine sa o uiti...asta e parerea mea.succes