| OhFuckIForgotMyNameAgain a întrebat:

Sa va povestesc despre problema mea: Acum vreo 10 luni am cunoscut un baiat dragut. Eu n-am simtit nimc atunci, pe moment insa el a luat legatura cu mine si am inceput sa vorbim. A inceput sa imi placa de el si am observat ca si el da semne sa ma placa. Pe la sfarsitul iernii ma tot invita sa ies undeva cu el insa ai mei nu ma lasau- ziceau ca este prea frig afara. Bun. Nu am iesit doar noi doi niciodata, am iesit doar cu gasca. El se comporta cu mine foarte frumos, ca un indragostit laughing. Bun. cateva luni mai tarziu am aflat ca are prietena (chiar atunci cand a intrebat-o daca vrea sa fie cu el). Pana recent au fost impreuna dar s-au despartit. Cu o luna inainte sa se desparta, el a inceput sa se comporte cu mine la fel ca la inceput love struck. L-am intrebat daca i-a placut de mine si a recunoscut. I-am zis si eu ca si mie dar el i-a zis ca i-a trecut. Sa fie asa? Adica el se poarta super cu mine si face multe gesturi dragute. Vorbim o multime de chestii pe care doar noi le stim si asta ma face sa cred ca inca mai simte ceva pentru mine. Eu inca simt. De cateva zile ma simt inutila, stiind ca el nu ma mai place si ca am ratat o sansa minunata. I-am refuzat pe multi, in speranta ca il voi avea pe el. Inca nu pot sa ies cu altcineva. Voi ce parere aveti? Mai simte ceva pentru mine? Cand ne intalnim ma ia in brate. cateodata mi se pare ca vrea sa ma sarute.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul fie ca recunoaste sau nu, se pare ca mai simte ceva pentru tine, vorbeste cu el, daca vrea sa fie cu tine sau nu, macar sa stii ce sa faci pe viitor, sa te mai gandesti la el sau nu

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru mona):

Voi incerca sa mai vorbesc o data cu el, sa vad ce iese.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică:

El imi mai face complimente, planuieste cu mine iesiri, face tot posibilul sa vin unde ma cheama. Avem atat de multe amintiri impreuna! Am facut atatea lucruri la care unii nici nu viseaza! Si imi este foarte greu sa renunt la el. nu pot pur si simplu sa il uit pentru ca suntem si prieteni foarte buni.

| roxiada a răspuns:

Iubita nu fa aceeasi prostie ca mine! doamne, am trecut prin asa ceva doar ca eu pana la urma m-am combinat cu el, am fost 8 luni impreuna si acum o ora ne-am desp, crede-ma ca astfel de oameni nu stiu ce vor si te va lasa sau iti va face exact cum a facut fostul cu mine! era dragut, tandru si tot ce vrei insa am obs ca si de mine se plictisise, asta le e caracterul! eu zic sa mai cauti, ai alte oprtunitati!:*

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru roxiada):

Da roxiada. Dar eu il iubesc mult. El nu este genul care sa lase balta pur si simplu pe cineva sad

| Danapiandi a răspuns:

Da posibil sa mai simta ceva. E si varianta sa te considere o foarte buna prietena si din cauza aia vorbiti foarte mult si tot felul de subiecte. Ai putea sa bati un apropo data viitoare sa vezi daca si-a schimbat sau nu parerea si ai putea chiar sa intrebi daca ar vrea o relatie putin mai altfel decat cea pe care o aveti in momentul de fata. Daca o sa va intalniti mai des o sa iti dai seama daca va fi sau nu ceva intre voi. Daca te place la un moment dat se va da de gol in vreun anume fel chiar daca acum neaga ca ar mai simti ceva pentru tine. Mult succes!

| claudelle76 a răspuns:

Dupa cum iti citesc randurile, tu esti indragostita. Dar el pana acum nu s-an comportat ca cineva pe care te poti baza. Daca a spus ca te place si pe urma ai aflat ca are o alta prietena, nu a fost prea sincer. Asta da de gandit. Daca trece de la o fata la alta, dupa tine prietena, iar tu, pe urma ii trece brusc, insemna ca se joaca cu tine sau nici el nu stie ce vrea de la viata... Tu nu fi disperata, nu trebuie sa afli imediat ce simte el. Mai ai rabdare si vezi cum se va comporta in viitor. Daca mai simte ceva, el iti va comunica asta sigur. Eu asa as face in locul lui!