| larisuka12 a întrebat:

Am o mica problema: m-am mutat an bistrita, logic ca m-am mutat si la o alta scoala, sunt dragutaza etc, si imi place de un baiat din clasa dar el si cu toti baieti din clasa sunt andragostiti de o colega care nu e nu stiu ce frumusete, anvata mai rau si sunt putin mai analta ca ea, dar toti stau pe langa ea si se dau la ea, as vrea sfaturi, cum sa ma fac remarcata? (fata de toti colegi)

Răspuns Câştigător
| Fernando9Torres a răspuns:

Cum zice si danutyqwe nu o abordezi direct, dar de obicei un baiat daca nu iubeste cu "adevarat" si o vrea doar pentru forme se poate sa se "indragosteasca" si de 10 fete in acelasi timp, fii calm in fata baiatului respectiv razi la glumele lui(daca spune) si daca nu sunt amuzante pentru ca o sa se simta mai important, doar sa nu intreaca limita si sa rada de alti(daca are bun simt nu o sa o faca)
Sfaturi in+:
1)Sa nu il lovesti nici in gluma nici in serios pentru ca daca se teama de tine si o sa fuga cand te vede sau nu o sa te bage in seama
2)Cum o mai zis si danutyqwe "nu barfi niciodata"(sau nu barfi despre, el doar lucruri pozitive)

| larisuka12 explică (pentru Fernando9Torres):

Mersi, dar imi trebuie putin mai multe sfaturi, daca ai putea, sau ....an fine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Ce prostie asta cu *razi daca spune o gluma*.Si daca spune 1-1 face 2, ar trebui sa rada ca desteapta? (fara parere de rau larisuka) Eu de gand ma stiu mi s-a parut o prostie imensa si pe langa ceva egal cu *pupat in cur*.Eu unu mas simti si aiurea sa rada cineva daca fac o gluma de pana si eu imi dau seama imediat ca e tampita

12 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Lasa baietii. Tu nu stii sa scrii bine romaneste si-ti arde de baieti. Rusine tie si celor ca tine!

Răspuns utilizator avertizat
| danutyqwe a răspuns:

Incearca sa n'o abordezi direct pe respectiva. Incearca sa fi simpla si modesta. Un machiaj SUBTIL te'ar avantaja. Nu barfi niciodata. Fi calma in discutiile cu baietii si fi indrazneata in discutiile cu profesorii. happy

| MioaraParalescu a răspuns:

Si eu sunt tot din Bistrita laughing
Iti place orasul?

| larisuka12 explică (pentru MioaraParalescu):

Ep...da, simpatic, imi place arhitectura gotica si ....etc

| MioaraParalescu a răspuns (pentru larisuka12):

Dap
Numa arhitectura gotica e de el, ca in rest e cel mai plictisitor oras din toata Romania laughing

| greenwave666 a răspuns:

Schimba, baiatul! ***... e doar unul in bistrita aia?

| georgianazainea a răspuns:

Prin ignorare si simplitate...mergehappy