| alessyca a întrebat:

Am o nelamurirebig grinm-am certat iar cu fostul meu prieten din acelasi motiv i-am adus niste injuriilaughing…stiu ca e penibil dar nu ma pot abtine cand il vad ca este o persoana total schimbata atunci cand ii sunt "amicii" in preajma. A 2-a zi l-am sunat sa-mi cer scuze si sa-l intreb daca e suparat pe mine si daca nu sa ne vedem macar 5 minute sa vorbim face’to’face; mi-a zis ca nu e suparat doar ca nu isi doreste sa ma mai vada si sa-l las in pace.La cateva zile ma suna el sa ne vedem sa ii zic ce am de zis dar sa-mi dea el mie o palma ca merit pentru cate i-am facut. a venit in fata blocului dar nu s-a dat jos din masina, eu i-am zis ca nu ma duc la el si atunci s-a ofticat si a plecat si a inceput sa urle sa nu-l mai sun si sa-l las.Normal ca peste 10 minute tot el m-a sunat eu nu am vrut sa vorbesc cu el si i-a raspuns prietena mea; a inceput sa-i zica ca nu tine la mine si nu a tinut si are pe alta…minciuni. Ce nu inteleg eu cum poti sa zici ca nu simti nimic pentru o persoana cand ii ierti o greseala de 2 ori, cand ii zici sa nu te mai caute dar tu esti cel care o cauta. A zis ca eu sunt nebuna ca il sufoc, dar eu i-am cerut doar sa ne vedem macar 1 ora pe zi singur, fara amicii lui, mentionez ca la 90% din intalniri venea insotit de ei

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Da ce-s cu prietenii aia ai lui? vin la intalniri ca sa-i tina lumanarea? trebuie sa discuti un pic cu el dar asa intre 4 ochi fara amicii lui si sa-i spui ca te enerveaza ca este o pers total schimbata atunci amicii ii sunt prin preajma...in rest nu mai stiu ce sa-ti spun.bafta:*:*

7 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Ceea ce descri tu nu imi suna a relatie, este ceva cu du-te... dar mai stai. Te joci cu orgoliul lui cand ii vorbesti intr-un anumit fel si dupa de miri de ce spune ca nu tine la tine. Daca vine dupa tine ii pasa, altfel nici nu te mai baga in seama.Fie esti si tu intelegatoare si incercati sa gasiti cale de mijloc, fie las-o balta. Amandoi gresiti prin atitudine, pana la urma nimeni nu e perfect iar daca vezi ca te iarta pentru greseli e ceva de apreciat.

| devilll a răspuns:

Ai grija cu injuriile eu am luat 200lei amenda ca mi-am injurat fosta mo dat la militian si am platit n-am avut ce facelaughing

| Crs a răspuns:

Va iubiti dar sunteti prea orgoliosi amandoi... asa s-a intamplat si in cazul meu, cand eram singuri era totul perfect, cand eram la scoala (suntem la aceeasi scoala) sau cu alte persoane era mai distant. am fost despartit 10 luni, timp in care nu ne-am vorbit. dar iubirea inca exista caci ne-am impacat. daca il iubesti si crezi ca te iubeste. ai rabdare. candva totul va fi bine :*

| alessyca explică:

Poi nu e prima data cand face asa...am fost despartiti de vre'o 3 ori si cand ne certam imi zicea sa-l las sa nu-l imi caut si tot el ma cauta sa ne impacam

| alessyca explică:

Logic ca ma enervez adica mi-a cerut sa ma schimb si eu am facut asta... el insa nu s-a schimbat cu nimic.si cum sunt eu mai irascibila whistling

| dada a răspuns:

Cam nehotarat... daca vrei sa nu-l pierzi. incearca macar o perioada de timp sa mai calmezi apele

sa vb q el serios... fara tipete. fara reprosuri. sa-l intrebi daca tot ce ia sp prietenei tale e adevarat?

nu incerca sa-i intorci vba pentru ca atunci o sa creada ca vrei neaparat sa-l enervezi si cine stie ce poata sa faca la nervi

succes :X

| christabell a răspuns:

E bine ca zici "fostul prieten". Nu are rost sa-ti zic mai multe ca poti si tu sa tragi concluzia.