| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.deci aseara prietenul meu s-a suparat pe mine, ca el m-a sunat pe la 12 ziua, eu nu am vrut sa ii raspund, apoi m-a sunat seara si i-am zis ca am fost plecata si mi-am uitat telu acs, iar el a zis ca dc nu l-am sunat cand am vz apelul de la el, iar eu i-am zis ca am adormit, am inventat scuze ca nu am vr ss vb cu el ca m-a enervat.
Ok, asta a fost la ora 19, a zis ca face baie si ma suna sa ne vedem, timpul s-a scurs da nu m-a sunat, eu nci atat, nu stiu dc nu imi place s ail sun, prefer sa sune el, daca el nu suna eu nu il sun deloc, la ora 22 m-a sunat suparat pe mine si a zis ca nu m-a sunat sa vada daca il sun eu, a inceput sa zica ca mie nu imi pasa de el ca el se intereseaza de mine si adv e ca ma suna de multe ori pe zi insa eu nici o data macar, a zis ca vr sa vada daca il sun, a zis ca daca patea ceva eu nu mi-am dat interesul sa vad ce e cu el de nu suna. M-a tot tinut cu asta ca nu imi pasa de el, ca nu i rasp la tel si nici nu il sun, eu mi-am cerut scuze si i-am zis c ail iubesc si el a zis ca nu trebuie sa imi cer scuze, a zis ca si el ma iubeste dar e trist ca eu nu il sun deloc sa vad ce e cu el si sincer asa e, nu il sun, el tot timpu ma suna si nikiodata nu ii zic sa ne vedem, el imi zice mereu, cuvinte dulci imi zice des dar eu nu prea sunt cu dulcegariile, inainte eram mai geloasa, acum in schimb parca nu mai sunt deloc, oricum nici nu imi da motive.
Voi ce credeti? A avut dreptate sa se supere ca nu l-am sunat deloc si nu i-am rasp? S-a mai intamplat sa sune de zeci de ori si se dispera, iar eu nu ii rasp, uneori nu auzeam telu dar uneori nu prea aveam chef, am vb el m-a sunat de cateva ori azi si nu parea suparat, era ca de obicei, voice credeti? Ce sa fac sa ii treaca supararea de tot si sa vada ca totusi il iubesck dar m-am obisnuit sa fiu sunata si mi-e tarja sa il sun eu, ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Eu in locul lui nu te sunam nici seara la ora 22. Sa vad cat te duce capu, asa fac unele fete cand au prea multa atentie crede ca au totul la picioare, insa nu e asa, dati interesul daca zici ca il iubesti, cand esti suparata pe el spune'i ce te'a deranjat nu ca nu ii raspunzi la tel toata ziua, intr'o rel daca nu e comunicare, sinceritate degeaba, dati interesul daca nu vrei sa il pierzi! happy

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

1. mie mi se pare ca nu il iubesti, sincer!
2. ceea ce faci tu nu se face! Cum sa nu ii raspunzi la tel si nu vrei sa il suni tu ca ti-e tarsha?!

Eu cred ca deja ti s-a taiat de el si esti aproape sa spui NEEEXXTTT!

Poate e si vorba ca prea va vedeti des si va sunati non-stop, asta dauneaza relatiei! La voi deja a intervenit monotonia...

| fabiola a răspuns:

Joaca asta se intampla din doua motive:ori nu il iubesti, ori iti place sa fi curtata. Dar poate ca varsta spune totul!

| paramore a răspuns:

Asa fac fetele cand au prea multoh go onnormal ca are dreptate saracul baiat sa se supere, daca spui ca il iubesti ar trebui sa iti mai calci pe orgoliu si sa il mai suni si u, sau cel putin sinchisestete sa raspunzi...nu e frumos din partea ta. dar tot u erai cu intrebarea ca el nu vrea sa isi cumpere telefon si u te-ai suparat pe el, credeai ca nu vrea sa te sune...acuma ca te suna nu iti mai convine. daca stai sa te gandesti un pic mai bine o sa vezi ca ai gresit, si nu uita ca intr-o relatie sunt 2persoane, nu numai el trebuie sa se implicewinking

| itarkan a răspuns:

Imi poti da si mie numarul lui? Vreau sa il sun si sa ii spun cat de departe a ajuns pe un drum fara capat. Fi serioasa, cum sa nu ii raspunzi la telefon? Te intelegeam daca ziceai ca ai avut nu stiu ce treaba odata, si a doua oara, dar apoi ii trimiti macar un mesaj sa ii spui: "mai dobitocule, nebunule, sau cum vrei tu sa ii zici, nu vezi ca nu iti raspund? ori am treaba, ori nu am chef de tine", si iti garantez ca va fi cu mult mai linistit.

| chrystyna a răspuns:

Buna.Pai sincer ii dau dreptate. Dar pe de o parte, daca ma intrebai acum un an 2, iti dadeam dreptate tie.Pt ca si eu eram orgolioasa.Chiar daca imi placea de cineva, sau persoana cu care eram, daca nu dadea semne, nc eu nu dadeam.Eram de conceptia sa ma sune el mereu, sa dea primul msg, etc.Si nu e bine. Oricum poate eu nu tineam la respectivul si poate de asta nc nu ma interesa. Dar u sp ca il iubesti. DC sa nu-i arati asta? Adica, ai pe cineva care te pretuieste, se intereseaza de tine, etc.Stii cat de mult face pers asta? Si o sa-tim dai seama de asta doar daca-l pierzi.Si nu ar trebui.Intr-adevar,putin orgoliu nu strica, dar nc chiar asa.Adica nu aduce orgoliul in relatie, nu-i face bine.De ex, in seara asta trm un msg frum de nb, intreaba-l daca a papat, e bine, etc.Si maine dim la fel. Sp ca esti un pic cam orgolioasa, ca ti-ai dat seama de asta si ca nu e bine.Si sp ca vrei sa repari asta.Intreaba-l daca e de acord. Cere-ti scuze pentru cum te-ai purtat(ca nu e deloc frum sa tratezi asa pers care te iubeste) si sp ca pe parcurs o sa fii mai ingaduitoare.Pana la urma e iubitul tau, cum sa nu te interesezi de el. Daca nu-l suni, macar msg. OK? Mult succes.Sa ne sp si noua ce rezolvi.

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
In locul lui as fi facut la fel si cred ca ti-as fi tinut aceeasi predica. El sufera din cauza asta, daca nu o sa faci ceva sa ii arati ca il iubesti (sa il suni si tu, sa il chemi afara la un suc, o inghetata sau pur si simplu sa il vezi ca ti sa facut dor de el) o sa ajunga sa se simta foarte prost si sa nu te mai creada cand zici ca il iubesti. (nu stiu sigur daca asa se va intampla, dar eu asa as face, mi-as pierde increderea).
Vizioneaza filmuletul asta de pe youtube, in unele parti ti se va parea cam ciudat, dar sa te uiti la tot.
http://www.youtube.com/watch?v=E_6B7jc226E
Sa ai o seara buna!

| matraguna1 a răspuns:

Daca sustii ca tii la el, nu trebuie sa tii asta doar pentru tine. Trebuie sa demonstrezi si prin fapte. Iar gesturi dintr-astea mici.de a-i da un telefon si a-l intreba pur si simplu ce face.nu cred ca implica mare efort. Fa-o pentru el. Orgoliul nu-ti aduce nimic bun. Din cate spui tu, el se chinuie. Cum crezi ca te simti intr-o relatie cand vezi ca celalalt se asteapta doar de la tine sa reactionezi. gandeste-te cum ar fi sa fii tu in locul lui. Gandeste-te cum ar fi sa iti placa tie de un tip si acela niciodata nu te suna asteptand sa fii tu cea care are initiativa. In locul lui sincer nu te mai sunam...pana cand o viata amara happy

| DDDDDD a răspuns:

Pai incearca sa-l suni si u mai des. Daca intr-adevar il iubesti ar trebui sa te intereseze de pers lui, dar sincer te inteleg.totusi,daca nu poti, macar incearca sa fii mai intersata, adica ar trebui sa-ti placa sa vorbesti cu el sa discutati, sa vezi ce mai face, nah chestii din astea. Dar daca vei mai continua asa s-ar putea sa ai de pierdut, nu mi-o lua in nume de rau, dar stii vorba aia.nu stiu ce ai decat atunci cand pierzi, deci lupta pentru ce e al tau si ce iubestiwinking

Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? DA! Ii dau dreptate.Chestia asta nu mi se pare normala, e ok cand suna 1data de 2 ori, poate si de mai multe ori pe zi(Se obseva ca tine la tine si se intereseaza de tine), dar tu sa nu-l suni? Concluzia lui asta e, ca tu nu ti la el si ca astept idoar sa fi sunata! De ce sa-ti fie tarja de el? Il iubesti, nu? Atunci n-ar trebui sa-ti fie tarja sa faci sau sa zici ceva cand e vb de el.Mai suna-l si tu uneori, nu astepta tot sa te sune, ca la un moment dat se va satura si nu te va mai suna si va astepta sa vada daca suni tu...asa ca ai grija ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa ca e bine sa pari tu mai dezinteresata, pentru ca asa il vei intriga si te cauta el si mai mult.crd ca are putin dreptul sa se supere, fiindca el te iubeste cu adevarat, iar tu cum nu o ai cu dulcegariile, ii e frica sa nu te piarda, sa nu cumva sa nu il ai iubesti.incearca,daca vrei, sa ii arati sentimentele tale pentru el:*