| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea s-a despartit de mine. Postarea originala aici: http://www.tpu.ro/......de-mine-a/
Insa azi s-a intamplat ceva ciudat.Am cam baut,nu m-am imbatat tare dar eram putin ametit, si ce imi trece prin minte? Fosta prietena! Am luat mobilul si am apelat.A raspuns, si a spus ca îi pare bine ca am sunat-o, iar apoi am stabilit sa ne vedem undeva afara.Am ajuns la intalnire cu ea, si am inceput sa vorbim tot ceea ce a fost inainte cand eram impreuna, de despartire si ce sa mai intamplat intre timp.Am intrebat daca are prieten si a spus ca nu. Apoi dupa ce ne-am plimbat i-am spus mai in gluma, mai in serios daca vrea sa mearga pana la mine acasa sa-i arat cum poti afla cine iti viziteaza profilul de facebook.A acceptat, si a venit, dar in timp ce stateam la pc.ne-am apropiat din ce in ce mai tare si am inceput sa ne sarutam.La inceput usor cu frica parca, apoi mai pasional si apoi fierbinte de tot, si imi baga toata limba in gura de am crezut ca ma sufoc, si am inceput sa ne si atingem iar eu simteam cum incepe "micutul"sa se trezeasca. Apoi ne-am uitat unul la altul mirati ceva gen:Cum e posibil asa ceva? Nu stiu ce sa spun! Ce fac acum? Apoi ea a spus ca trebuie sa plece acasa ca maine e ziua ei si trebuie sa pregateasca anumite chestii.Am mers cu ea pana acasa, iar in scara blocului am inceput iar sa ne sarutam tare de tot incat am ajuns sa o tin la perete si sa o sarut. Apoi a spus ca poate ne vedem si ma suna Duminica daca poate.Ce sa cred? Mai tine la mine sau doar se joaca? Eu nu mai am sentimente pentru ea, dar totusi parca nu pot fi indiferent la ceea ce s-a intamplat intre noi! Ce credeti oameni buni? Scuze pentru greseli de ortografie inca sunt putin ametit.Va multumesc.

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

1. O noua relatie nu o sa mearga intre voi,pentru ca dupa cum ai zis si tu, nu mai ai sentimente pentru ea, iar facand toate lucrurile alea ii dai sperante false, si nu.i frumos. Zic sa rupi legatura cu ea, sau macar sa ramaneti amici(daca se poate)... Si app "micutul" tau ar cam trebui sa stea potolitlaughing
2. Nu mai bea,chiar daca pare cea mai buna solutie pentru a uita de probleme, nu faci decat sa.ti distrugi sanatatea, si asta duce la o moarte precoce. Plimba.te, fa sport, orice altceva dar NU MAI BEA!

Bafta multa! Warm hughappy

| SkyPilot a răspuns:

V-a luat valul, dar relatia voastra este putin probabil sa mai mearga. Nici unul din voi nu a trecut inca peste despartire, amandoi sunteti vulnerabili. Parerea mea este sa profiti de situatie cat se poate, dar sa nu investesti sentimente. Poti incerca, vezi cum merge, dar pentru primele cateva luni asteapta-te la orice.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Pentru ca nu am fost suficient de explicit, eu rationez asa: a facut-o odata (povestea originala), a doua oara o va face si mai usor, deja exista un precedent si stie ca exista o posibilitate sa o ierti. Eu nu ma pot avea incredere in ea. Increderea este intotdeauna in ambele sensuri, daca eu nu am incredere in cineva acel cineva va imti dupa o vreme si isi va pierde increderea in mine, iar relatia nu are cum sa mearga.
Stiu ca sunt cam confuz, dar sper ca intelegi ce am vrut sa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor ce prosti sunt genul meu, doamne.
peste cateva zile cand iti da iar papuci, sa nu vi sa te plangi aici, ok?

odata ce v-ati despartit odata, sa stii ca degeaba te intorci. tu poate ai chef de sex, ea se simte singura. cand la unul din voi 2 dispare starea asta, iar va despartiti si singurul care o sa sufere o sa fi tu iar ca prostul. "jocurile" voastra nu inseamna nimic, dar sa nu zici ca nu ti-am zis.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

App daca de acum esti asa cu bautu e clar ce viitor stralucit ai in fata laughing. dar e la moda la generatia noastra, asa ca nu-i nimic "winking"

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am zis ca vreau sa fiu din nou cu ea.Nu mai simt nimic pentru ea, dar simteam ca nu mi-am spus punctul meu de vedere final. Dupa discutia de astazi aproape ca am uitat de tot de ea.E ca si cum sunt m-am eliberat de gandul asta.Ma simt ca si cum nu mai am nicio treaba cu ea, dar ma gandesc ca prieteni cu beneficii nu strica, intelegi? Ca stiu ca odata ce s-a rupt relatia nu o sa mai fie cum a fost inainte, asa ca am vrut sa-i spun ca putem fi prieteni sa ne salutam pe strada, sa nu ne intoarcem spatele sau sa ne uram unul pe altul, sa uitam ce-a fost si sa ne purtam frumos cand ne intanlim.Asta a fost tot ce am vrut sa fac astazi.Crezi ca am facut rau?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca as zice "rau", eu nu sunt genul ala de baiat, dar nu pot vorbi pentru altii. ma bucur ca nu esti prost ca altii care inca pui suflet dupa o despartire crezand ca mai poate exista ceva. e bine ca macar atat te duce capul

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu vezi ma ce moaca de om serios are laughing Mai ai nevoie de confirmari?

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Multumesc wa! Numai serios nu suntlaughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na poftim, imi e mila de mama ta, saraca femeie nu avea de unde sa stie viitorul laughing

| andreiul78 a răspuns:

Nu mai incerca sa faci sa va apropiati. Odata despartiti, lucrurile nu o sa mai fie niciodata cum au fost. Nu ii mai da sperante daca tot nu mai simti nimic pentru ea pentru ca o sa se simta super nasol. Incearca sa rupi legatura cu ea.
Si daca o iei pe partea cealalta gandeste asa: daca sunteti iar impreuna ce faci? ai ajuns exaact de unde ai plecat acum ceva timp. De ce v-ati despartit? pentru ca acel ceva nu a mers intre voi. Daca nu a mers cu siguranta nu o sa mearga nici acum. Si tu unde ajungi? in acelasi loc unde ai mai fost (cand v-ati despartit odata)... si repeti scenariul.
Conclizia: incearca sa rupi legatura cu ea pentru ca oricum ar fi, lucrurile o sa iasa la final tot naspa
Bafta!(nu mai bea apropo)

| elfrances a răspuns:

Poate ca ambii ati avut nevoie sa simtiti ceva dupa atata timp in care ati fost despartiti. Dar, parerea mea, uit-o.