| George2001g a întrebat:

Am o nelamurire. EU sunt clasa a 7-a si imi place de o fata de clasa a 5-a. Nu stiu daca fac bine sa ma pun intr-o relatie cu ea. deoarece rad colegii de mine. pls help

Răspuns Câştigător
| MrIspita a răspuns:

Salut. Colegii tai ar putea rade de tine doar din gelozie pentru ca tu ai o prietena si ei nu. Arata-le ca le esti superior, eventual le poti spune ca macar tu esti in stare sa ai o prietena. In orice caz nu baga in seama rautatile colegilor, imprieteneste-te cu fata. Succes

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O relatie de prietenie se poate infiripa la orice varsta si in nici un caz nu poate fi luat in deradere sau sa devina un motiv de batjocura sau ironii din partea unor prieteni sau colegi inca imaturi. Pe cei care procedeaza ca niste mitocani/ghelbani trateaza-i cu indiferenta sau pur si simplu ignora-i. Succes si sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti constient ca nu este bine ce faci, atunci de ce insisti sa o faci?