| tiranul a întrebat:

Am o nelamurire. Fetele mai nou sunt atrase doar de perosnalitatea unui baiat? Ca toate imi spun la inceput cat de bine arat si ca vor sa tinem legatura dar dupa ce ajung sa ma cunoasca pleaca.E adevarat ca unele colege sau prietene imi spun ca sunt rau si nesimtit, dar daca as avea o iubita nu as fi asa cu ea...am parte doar de aventuri si nimic mai mult.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Habbsha a răspuns:

Nu e "mai nou". De cele mai multe ori, tipele preferă un băiat cu personalitate, cu un anumit grad de independență, mai mult decât o imagine ideală decupată din revistele de modă și cu un caracter neagreat de ele. După cum spui, probabil ești o persoană cu un fizic plăcut și atragi priviri, dar aspectul nu e o calitate suficientă pentru a întreține o relație dacă ție îți lipsesc multe altele. Dacă auzi des "rău" și "nesimțit" e posibil să fi găsit motivul pentru care nu poți avea mai mult de o aventură. În cazul acesta poți să te schimbi, dacă consideri că e necesară schimbarea, sau să rămâi așa și să nu-ți pese, știind că tipa potrivită o să te accepte exact așa.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astea sunt vrajeli feminime ca sa nu para imorale spun ca sunt atrase de inteligenta,personalitate,in fapt ce inseamna atractia fizica? atractia fizica nu este determinata de CONSTIENT este ceva determinat de subconstient, cand o fata spune ca vrea un baiat cuminte, inteligente, personalitate ea se refera la cum ar vrea ea dar nu noi decidem ceea ce ne atrage repet atractia o determina creierul nostru si nu suntem constienti de acest lucru, desi personalitatea, inteligenta, statul social nu atrag pe nimeni astea sunt povesti, posibil ca nu stiu cum sa fuga de tine asa ca inventeaza vrajeli gen ca nu le place sufletul tau

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nou deloc, de fapt, fetele cu creier au fost intotdeauna interesate de personalitatea baiatului, mai mult decat de frumusetea lui exterioara.
Iata si dovada ca fizicul nu-i atat de important pe cat credeai!
Degeaba un baiat/fata arata super bine, daca are o personalitate sau caracter mai putin frumos, pe durata unei relatii iese la iveala caracterul, personalitatea si inteligenta celui in cauza, de aceea se si destrama relatiile atat de repede.

In cazul tau trebuie sa lucrezi la construirea unei personalitati frumoase, renunatand la aroganta (daca este cazul) si lucrand la un vocabular politicos si elevat, care sa atraga fetele, punandu-te intr-o lumina cu totul diferita de pana acum.

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă unele colege asta îți spun ar cam fi cazul să te mai uiți în oglindă. Ești și o persoană falsă, din câte îmi dau seama. Cum poți să spui că nu te-ai comporta așa cu o posibilă prietenă dacă asta înseamnă să nu mai fii tu? Fă bine și analizează-te la rece, vezi ce e de schimbat și schimbă-te!
P.S.: Numele tău de TPU e foarte inspirat.

| OMFGConrad a răspuns (pentru OMFGConrad):

Nu, femeile nu sunt atras DOAR de personalitate, dar dacă ești pe jumătate bou și jumătate măgar, îți garantez că doar de aventuri o să ai parte, nicidecum de o relație stabilă, după care tânjești.