| tiranul a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Mereu cand intalnesc fete noi, toate imi spun ca arat asa bine, ca vor sa tinem legatura etc.Am avut o gramada de aventuri.Dar fetele care chiar ma cunosc sau ajung sa ma cunoasca mai bine si nu doar sa imi vada exteriorul de ex colege sau prietene nu ar vrea sa fie cu mine, ma vad doar ca prietenul ala bun cu care vor sa iasa...Si incep sa cred ca de vina e personalitatea mea.E adevarat ca multi prieteni imi spun ca sunt prea rau sau nesimtit, si unii chiar imi spun ca sunt prost si doar aspectul e de mine, dar eu nu observ asta...Credeti ca personalitatea mea e de vina? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Un sfat psihologic este ca tu sa fii constient de calitatiile tale interioare, pentru ca moralitatea vine din suflet.Cine a stat cu tine doar pentru exterior,pentru aspectul fizic a stat doar pentru interes laughing. Lasand gluma la o parte trasaturiile morale te evidentiaza in fata prieteniilor,si daca sunt falsi nu remarca nimic! Daca ei spun ca esti rau,probabil asta ai emanat din suflet. Unii raspandesc faima,renume,egoism iar altii moralitate,respect,fiecare ce are in suflet. Poti sa te schimbi daca esti cu nasul pe sus,aspectul fizic nu conteaza, si daca te bazezi pe asta esti eronat! In ziua de astazi adolescentii cauta sa apartina unui colectiv, sa fie ''ca altii'', ''cool'', ''smecheri'', ''pusi pe bataie'', ''obsedati sexuali'' care nu se imbraca decat ''ca alti prieteni la moda''. Daca asa reactionezi, incearca sa-ti faci un stil magnific, original.Gandeste-te profund daca vrei o schimbare de sine.Cauta sa vezi ce asteptari au prietenele tale si umple golul asteptariilor cu aprecierea ta de sine, si apoi o sa fii apreciat si de altii!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu te cunosc man sa stiu cum esti, dar e bine ca ai parte de sex, nu te bucuri? multi platesc pentru sex tu il ai gratis, las ca pana sa te insori e timp

| Zabbyel a răspuns:

love struck cand o sa intalnesti fata potrivita, atunci vei simti ce trebuie sa faci/schimbi la tinehappy
prost / destept, nu exista in lumea asta happy, totul se rezuma la noroc sau ghinion happy si cand o sa apara cresterea(trecere anilor), te vei schimba automat(ce ti-a placut cand erai mai mic, n-o sa-ti mai placa), apar alte placeri noi pentru tine love strucklove struck aka personalitatea umana nu se schimba cu una cu doualaughing, asa usor precum am dorihappy ce sa faci? doar asteapta, traieste-ti adolescenta fara griji inutile venite din comenturi gresite.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Zabbyel):

Renunta la emoticoane cand comenezi la postari. Esti penibil.

| Zabbyel a răspuns (pentru Necunoscut112):

Okz, thx. de sfat! love strucklove strucklove struck