| OFataCuChipDeInger a întrebat:

Am o nelamurire. Sunt cu un baiat de 3 luni si imi spune ca ma iubeste, el este primul care imi zice buna dimineata si ultimul care imi zice noapte buna. Problema mea sau mai bine zis teama mea este sa nu vrea sa ne despartim. In ultimul timp era cam distant. Ieri a inceput sa fie iar cald cu mine, sa imi spuna ca ma iubeste si tot felul de chestii dulci. Astazi nu am vb deloc cu el decat la scoala. Trebuia sa intre pe mess dar nu a mai intratcryingcredeti ca vrea sa ne despartim? Pe mine gandul asta ma omoara. Va rog ajutati-ma sa imi scot gandurile astea negre. Vreau sa ma iubeasca pentru ca eu il iubesccrying

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate e doar ocupat, nu te framanta. O relatie nu inseamna inchisoare, nu poate fi la dispozitia ta 24 din 24. Daca il iubesti, ii intelegi nevoia de a si trai pe langa a iubi si ii respecti dreptul la viata personala.

| monyk a răspuns:

Buna, nu e cazul sa reactionezi asa si sa iti faci tot felul de scenarii in minte; in primul rand, gandeste-te ca daca chiar ar fi sa vrea despartire nu e un capat de lume, dar nu cred ca e asta, daca nu ai facut nimic gresit si daca chiar te iubeste nu te va parasi, in plus stai linistita ca te cauta el.
Poate are si el ceva treaba, ceva probleme, nu poate fi liber la orice ora, fiecare are nevoie de libertate si intimitate, nu te intrista si nu iti face ganduri negre.
Sti cum e... o persoana care te iubeste nu te lasa balta si mai ales daca nu i-ai dat motiv; si prietenul meu mai intarzie sa ma sune sau nu ma suna la ora care zice, dar nu ca ar vrea desparire sau ceva in genul, dar mai are si el serviciu, prieteni, familie, trebuie sa il inteleg, ca oricat ne-am iubi, fiecare are cate ceva de facut, nu poti sa stai toata ziua cu telefonul la ureche si in fata computerului sa vb.pe mess, de ce nu il suni, totusi?
Ok, nu te ingrijora, linisteste-te, ai sa vezi ca te intristezi degeaba.

| Bianca_papusha a răspuns:

Sigur era ocupat...Nu ai de ce sa-ti faci griji fara motiv. Din cate l-ai descris pe respectivu. tind sa cred ca tine la tine, Poate avea baiatu ceva treaba nu trebuie sa te panichezi... Iubirea iti da aripilove struck

| patriciaxd a răspuns:

Nu cred ca vrea s ava despartiti. aveti cateva luni... incearca sa vorbiti. poate o sa se simta prost ca te'a acut sa simti asta si o sa se revanseze sau spune'i ce simti.
succes girl! si nu iti fa griji!

| dulciana a răspuns:

Nu vrea sa va despartiti. Poate are unele probleme si ineori ii e greu sa treca de la probleme la tine nu te gindi la prostii...totul e ok

| myshleanka a răspuns:

Hm chiar nu stiu ce sa zic. Am si eu o prietena care se tine dupa me ca albinele dupa miere sau chiar mai rau. Si nu pot sa ii spun in fata sa ma lase in pace. I'am spus ca nu ne mai intalnim si nu prea a mers deoarece tot m-a batut la cap. Deci ar putea sa vrea sa se desparta de uh si sa ii fie frica sa iti spuna. Succes.