| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena al carei iubit i-a cerut sa se culce ca el dupa 5 luni. Ea i-a zis ca nu este pregatita momentan si sa mai astepte macar 2 luni.Prima data el a zis ca barbatii.au si ei unele nevoi si ca nu poate astepta, se duce la o fata usoara pana cand ea va fi pregatita. A 2-a seara i-a zis ca nu s va duce la nimeni, nu o va insela si ca o asteapta(mentionez ca prietena mea este virgina). Credeti ca tine la ea? merita el sa fie primul? prietena mea imi cere sfatul, dar nu stiu ce sa ii spun...

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sincer,tipul mi se pare dubios.O relatie nu se tine cu sex.Mai intai vine prietenia,afectiunea,increderea, iubirea...

Trebuie mai intai sa treaca prin pasii astia.

Daca o tot preseaza eu nu cred ca o iubeste, ci doar cauta o partida.

Sa il testeze mereu si sa nu o faca deloc!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce nu mai poate el să facă? Să o mai aștepte? Îl ia penisul târâș? Extraordinar!
Dacă o iubește și o respectă, nici măcar nu trebuie să-i ceară așa ceva, nu realizează că se joacă cu ea ca să o prindă în pat?
Dragostea fizică vine pe parcursul relației, nu este la foc automat, jos hainele de pe tine și să dărâmăm patul!
Cel puțin un an de zile să vorbească cu el, să-l cunoască din punct de vedere moral, sufletește și apoi fizic.
Pa, pa.

| ignore a răspuns:

Acum nu pentru ca el poate incearca sa o santajeze sa mai stea cu el INCA 5 luni si s aiba grija sa no insele pe l spatewinking

| Angelique a răspuns:

Cred ca merita sa fie el primul deoarece o asteapta, si asta este un semn bun.Nu toti baietii ar face asta.happy

| Ellenna a răspuns:

Daca nu s-a dus la curve si nu ii spune mereu sa se culce cu el ca el are nevoi inseamna ca tine la ea si o asteapta happy Daca ea il iubeste si stie ca si el tine la ea, de ce nu?! tongue Daca nu are destul de multa incredere in el si se indoieste de sentimentele lui, mai bine ar mai astepta happy

| Mayar a răspuns:

Nuu, serios, nu! daca ar iubi-o, stiind ca e virgina mai ales si ca nu e pregatita, ar astepta-o. Daca zice ca merge la alta, sigur o va face dupa ceva timp. Te asigur! Si atunci ea ii va fi dat virginitatea degeaba in loc s a dea la unu care merita, ca el tot o va insela, daca a putut sa o si ameninte cu asta. Deci nu! NU! Zii sa nu o faca! Ar fi cea mai mare si ma iteribila greseala!

| bsb a răspuns:

NU o iubeste. Spune-i sa fie cuminte.

| euI a răspuns:

Merita daca o asteapta pana e pregatita

| mary4567 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa se gandeasca foarte bine inainte. nu au decat 5 luni de cand sunt impreuna iar el deja a indraznit sa ii ceara asta.Inainte sa o faca ar fi mai bine sa se gandeasca ce poate urma dupa : el poate sa o lase sau sa isi bata joc de ea, sa o faca de ras. Cel mai bine e sa mai astepte putin si sa vada si cum reactioneaza el cand ea il va refuza. Daca vrea sa o paraseasca din cauza ca nu o face cu el inseamna ca nu tine deloc la ea. Si app de unde stie prietena ta ca el nu se va duce la o femeie usoara fara sa stie ea? funda?

| AndreeaLupan a răspuns:

Hm... cred ca depinde ce virsta are prietena ta tongue

| Laurretta a răspuns:

Da. de ce nu? barbati au mai multa nevoie decat fetele si e normal sa vrea sa o faca! daca a renuntat la nevoile lui pentru a o astepta e o dovada ca o iubestewinking

| Cristinikcm a răspuns:

Pentru princess:prietena mea are aproape 17 ani

| Cristinikcm a răspuns:

Nu stiu,cred ca daca ar cauta neaparat o partida,s-ar duce la curve,nu?(si arata super baiatul,e la fac d sport,are muschi,sincer nu arata raw deloc,ar putea sa gaseasca alta).Noi cum stam intr-un sat si aici se cam afla totul, de aceea el i-a spus ei si varianta ca alta fata, pentru ca nu cumva prietena mea sa afle si sa fie mai raw.Dar a 2-a seara i-a spus ca o asteapta pe ea.A mai zis ca nu s gandeste la o despartire deloc si nu vrea sa intre raceala in relatia lor

| Dedex3 a răspuns:

Cati ani are prietena ta?
E cam ciudat tipul, sincer : )) Si cam nesimtit. Daca ar tine la ea nu i-ar spune asa ceva. Faza cu "nevoile lui" si cu femeile usoare. Eu zic ca prietena ta sa nu se grabeasca, sa astepte pana cand va fi pregatita. Si chiar daca peste 2 luni simte ca nu e pregatita, sa mai astepte. Lol, daca baiatul tine la ea va intelege acest lucru.
Si fata trebuie sa astepte...astfel, in timp isi va da seama si de adevaratele sentimente ale baiatului pentru ea. Totul cu trecerea timpului xD.
De asemenea, zic ca ar trebui sa vorbeasca deschis cu el pe aceasta tema, sa vada parerile lui, reactiile lui, deoarece comunicarea ajuta foarte mult.