| jkjhcshbbzmb a întrebat:

Am o prietena care este indragostita de un tip. ea are 17 ani, el 27. el are o iubita de 4 ani jumate.ca sa fie mai simplu folosim A pentru prietena mea, B pentru tip si C pentru iubita lui. C l-a inselat pe B iar dupa ce a facut isprava cica ii pare rau. C incearca sa o ierte iar aici apare A. ei se cunosteau deja de un an, dar pana acum 3 saptamani erau doar ca niste simpli amici.asa au inceput sa vb pe facebook, el spunandu-i ca e foarte frumoasa, ca pacat ca are deja iubita dar ca nu este sigur ca poate sa o ierte, daca il merita cu adevarat si daca o mai iubeste. zi de zi el ii spunea ca o place, ca e buna (uff ce termen laughing, ca abia asteapta sa faca 18 ani sa ii faca curte etc.intr-o zi ca sa ii spuna ca se gandeste la ea, ca ea trebuie sa mai astepte 2 ani si ca atunci cand face 18 ani sa se gandeasca si la el.ma rog sper ca ati inteles incurcatura laughing voi ce credeti? saraca fata sa continue sa vorbeasca cu el, cu riscul ca se va indragosti si mai mult de el sau sa lase totul balta?

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Auzi la el vocabular : " Ca-i buna ", " Sa se gandeasca si la el cand face 18 ani ".

Ce`i asa greu de interpretat subtilitatile astea?!

E un fel de : " Esti buna, te-as lua o tura, dar astept sa faci 18 ani sa n-am probleme. Tu trece-ma pe lista candidatilor intre picioarele tale ca oricum esti naiva si deja pui botu la vrajeala mea "

Asa se traduce tot ce a zis el.
Iar referitor la prietena : Nu, nu o s`o lase. Daca nu a lasat-o cand a aflat si inca incearca sa o ierte, inseamna ca o iubeste.
Dar o prosteste pe prietena ta, ca stie si el ca asa trebuie sa iti minti victimele ca renunti la prietena, ca nu mai tii la ea, ca nu mai merge. Minciuni de 2 lei!

Spune-i la prietena ta sa-si vada de treaba ei daca nu vrea sa fie marioneta.

o sa fie f...tut-a si abandonata!

| Thunderstruck a răspuns:

Cred ca ar trebui sa lase totul balta,adica el e un om matur pe langa ea.Mie teama ca daca vor fi impreuna, ea s-ar maturiza foarte mult.E tanara, cred ca merita ceva mai bun.Plus ca acest om este mult mai mare si are alte pretentii de la o fata.O poate influenta sa faca lucruri nu tocmai placute pentru ea.Acum e alegerea ei.Dar sper sa faca ce trebuie.Bafta!happy

| NorbO a răspuns:

La lase totul baltatongue

| 23_2068 a răspuns:

Buna,pai nu prea e bine ca ii da apa la moara, daca o sa continue asa o sa se indragosteasca si o sa fie si mai rau dupa, el are iubita, poate chiar logodnica. De ce i-ar face curte cineva de 27 de ani? E clar vrea doar sexstraight face Poate e frumoasa, dar daca i-a zis ca este "buna" e clar...succes:*