| luanalulu a întrebat:

Am o prietena care iubeste un baiat.Acel baiat este mai timid.Si se lasa repede influentat de colegii lui de clasa, care il bat la cap ca ar fi o prostie sa fie cu prietena mea. Ea a aflat povestea si este cu moralul la pamant.Nu stiu daca eu as putea face ceva. Ce sfaturi imi dati? P. S:baiatul o place dar nu are curaj sa-i spuna din cauza colegilor!

1 răspuns:
| octtavus a răspuns:

Sigur ca poti face ceva, o poti ajuta.vb cu baiatul cel timid, spune-i ca daca intra-adevar ii place de ea, daca nu poate sa spuna asta, lasa sa-i arate, prin gesturi, fapte.si apoi cei pasa de ce spun colegii lui, trebuie sa si faca alegerea, sa fie cu domnisoara karei place sau sa steie singur mai departe sa asculte de colegi, ca domnisoara nu are de gind sal astepte pina se va trezi.