| Alexandra_1242 a întrebat:

Am o prietena care sta cu un baiat de 2ani. Au stat despartiti 2 luni, el si-a facut foarte multe gagici(aventuri) doar ca sa o faca pe ea geloasa. Ea, orgolioasa a facut acelasi lucru dar s-a intamplat dupa 2 saptamana sa faca sex cu baiatu ala, apoi s-au despartit. Ea nu a putut sa tina in ea si dupa ce s-a impacat cu prietenul ei i-a spus advarul. El a batut-o, a injurat-o, etc. Ii spune si ii arata cateodata ca o iubeste, dar a zis ca nu poate sa uite si ii scoate mereu ochii in legatura cu chestia asta. Ea e terminata plange intruna, nu stie ce sa faca, iar eu nu stiu cum sa o ajut. Va rog frumos ajutati-ma si pe mine, ca sa pot si eu la randul meu sa o ajut pe easadsad

Răspuns Câştigător
| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Alexandra...Imi pare f rau prin ce trece prietena ta!
In numele iubirii, suntem dispusi sa facem multe(iertam multe, suferim mult, plangem mult, radem mult...). Inteleg prin ce trece prietena ta! Dar nu pentru faptul ca ea il iubeste, trebuie sa ii permita acestui individ sa "abuzeze" de ea emotional sau fizic. shame on you Nici o femeie nu merita agresiunea fie ea fizica sau emotionala.Nu merita sa accepte un abuz. Oamenii merita sa fie iubiti asa cum sunt si mai ales pentru ceea ce sunt! Prietena ta, este tanara. Cel mai bine ar fi sa puna PUNCT final acestei relati, oricat de mult ar putea sa o doara acum, mai tarziu isi va da seama ca asta este cel mai bine pentru ea! Acum a fost suficient sa o loveasca (chiar daca este prima data cu siguranta nu va fi si ultima)! Dupa aceasta "prima" agresiune certurile, injuraturile, lovirile nu se vor oprii doar aici, ele vor continua fiindca acest "individ" o sa fie convins ca ea il va ierta!
Alexandra, vorbeste cu prietena ta! Spune-i sa renunte la el acum. Timpul o va ajuta sa il uite. Ea este tanara, nu are de ce sa ramana alaturi de o persoana ce nu stie sa o respecte, iubeasca si protejeze!
Fiindca de iubit nu are cum sa o iubeasca atata timp cat el a fost cel care a avut primul aventuri, a lovit-o, a injurat-o si toate acestea pentru ce?!
Singurul vinovat in aceasta relatie este doar EL!
Ea acum are nevoie de f multa sustinere! Ajut-o si aveti grija de voi! V-am pupat! Numai bine!rose

。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceea ce spui tu, intre ei doi nu este dragoste! Sunt orgolii si ambitii personale care lasa urme in suflet, dar aparent fiecare pare mai interesant si ii arata celuilalt cu tot dinadinsul. Spui tu acolo:ii arata cateodata ca o iubeste? Dragostea nu se arata, se simte ...si nu cateodata!

| Paula007 a răspuns:

Prietena ta e proasta. de ce e proasta? in afara de faptul ca inca mai sta intr-o relatie cu un idiot care nu numai ca isi bate joc de ea, dar o mai si bate.mai are nevoie de alte motive, in afara de cele pe care le vede tot prostul, sa renunte la tampit? sau asteapta sa faca urmatoarea criza si s-o bage in coma, pentru ca nu poate uita ce a facut ea cand NU ERAU IMPREUNA ( si el probabil si-o punea cu vreo mimoza? ). baga-i mintile in cap, nu o lamenta/plange langa ea. daca chiar vrei sa o ajuti, ia-o tare, da-i argumente, arata-i ca relatia nu mai merita dragostea ei, cu atat mai putin fidelitatea, si ca cel mai sanatos e sa renunte la dobitoc.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Orice ar fi facut prietena ta iubitul ei nu ar fi trebuit sa reactioneze asa...sa vorbeasca calm si sa comunice
si este foarte bine cum a procedat prietena ta
iubitul ei ar fi trebuit sa o inteleaga.sad
ca sa uite si ea ce i s-a intamplat iesiti undeva sa va distrati...etc

| Miauti a răspuns:

Pai odata ce te desparti de cineva se stie ca este un semn, ca nu sa potrivit de la inceput, dar pot spune ca a fost bine ca a batut o, dar poate asa o sa invete din greseli si ea si cei care citesc asta.
Pai sa se impace din nou poate atunci, o va omora.

| Cristyn a răspuns:

Incearca sa o scoti intr-un club, distragei atentia facand ceva impreuna, mergeti si faceti sport te ajuta sa de descarci de furie.

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Alexandra rose! Multumesc frumos pentru fundita! Sper din inima ca prietena ta sa poata depasii aceasta situatie.Va doresc tot binele din lume! Sa fiti iubite si fericite si inca odata mersi frumos pentru fundita!rosestargood luck
Te pup,。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

| adrian_3467 a răspuns:

Singura varianta pe care o are prietena ta este sa termine relatia. Nu vor avea viitor impreuna, la fiecare cearta isi va amintii de asta si le va scoate pe tapet. Toata viata va fi urmarita de asta. Am trecut si eu prin asa ceva, pur si simplu nu poti uita.Asa sunt barbatii prefera locul lor daca intelegi ce vreau sa zic.

| preadulce a răspuns:

A batut'o? si dc mai sta cu el?

| Alexandra_1242 explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre! Va pup si aveti grija de voi! Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa o faci sa inteleaga ca atata vreme cat a dat in ya nu este baiatul potrivit iei si scoate-o din casa, sau fai u un iubit.

| Cristi_6113 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere... cel mai bine sa se desparta de el...insa ai mare, MARE grija cum ii spui acest lucru.
Incearca incet incet sa-i aduci argumente contra lui, sa-i arati ca de fapt nu-i vrea binele, sa faci comparatie cu alte persoane si cum ar trebui sa decurga o relatie, etc; pentru ca daca tu o sa-i spui radical sa se desparta de acest "iubit" si nu se intampla acest lucru atunci fi sigura ca el va baga intrigi intre voi doua si voi va veti certa...nu este o regula insa trebuie sa te gandesti si la acest lucruhappy...mai bine o faci premeditat si sa castigi decat sa nu gandesti inainte si sa pierzihappy. bft