| CeInteleptul a întrebat:

Am o prietena de 1 an jumate de zile, si am o mare dilema cu ea.
Nu vrea sa faca oral.
Si asta ma sperie de moarte. Pentru ca ma gandesc ca pe viitor vor aparea si mai multe discrepante.

Cum sa o conving?

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ai tu probleme cu "damful" local si igiena implicita, intai fi tu gentlemen si ofera-i ca lumea, soft, fara graba. si dupa ce o sa invete ce fain e si o sa-i ii si placa din ce in ce mai mult, atunci - daca nu e foarte ignoranta sau incuiata! - ai destule sanse sa incepi sa primesti si tu! Ii mai poti explica ca sexul oral este atat o optiune, si preludiu si postludiu, cat si o varianta substitut - de exemplu in sarcina avansata, cand sexul clasic nu mai este permis! Mai poate fi si varianta "quickie", cand, datorita locatiei sau altor factori, doar asta se poate si e fun si detensionant si un gest altruist, de multe ori, prin care ii arati celuilalt ca iti pasa de ceea ce vrea / simte si il / o poti satisface! Etc, etc, etc. Iar daca chiar e foarte mica si nu stie nimic, aveti net doar - CITITI IMPREUNA, aflati, va distrati si evoluati pozitiv constructiv! O poti invata sa te ia de la Zero si sa te faca Maxim!, incet, incet si sa simta cum, sub efectul limbutei ei, devii maret! Success!

| mona a răspuns:

Nu o poti forta, daca nu-i face inseamna ca ori nu-i place ori ii este jena, nu la toate fetele sexul oral se afla printre preferinte...

| DNSK a răspuns:

Nu trebuie convinsa o fata s afaca ce nu vrea! trebuie sa-i starnesti doar interesul! s-o faci sa te iubeasca atata de mult incat sa-si doreasca sa o faca! nu trage de ea zilnic si nu o obliga! cu cat faci asta cu atata inrautatesti situatia! e f simplu, ia-i mintile cu totul si ai sa vezi si rezutatele

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Daca ea nu vrea, nu o obliga, pana la urma sexu natural nu implica chestia asta. asta e doar o ramura a sexului pervers inventata de OAMENI

| Andandut a răspuns:

Vai,dar ce dilema! oh go on
La tine relatia asta se rezuma la sex oral?
Poate nu este pregatita pentru asa ceva, poate chiar o dezgusta acest gand. Dar asta nu inseamna ca nu te iubeste ci pur si simplu nu este de acord cu acest tip de sex.
Te sperie de moarte? Pff, dar atunci cand o sa-ti dea papucii pentru ca tu o presezi cu sexul oral, cum o sa mai reactionezi?
E un suflet, nu un obiect caruia ii spui tu ce sa faca! Ea va face ce va simti!
Daca o iubeai cu adevarat, renuntai la sexul oral in favoarea ei. Puteti face dragoste, te poti simti foarte bine si asa...
Nu te supara, dar mi se pare josnic ceea ce ai intrebat! Cum sa o convingi? Mai bine s-ar convinge ea ca tu pui placerea trupeasca pe primul plan, lasandu-te in plata Domnului.
O zi buna!

| OnlineZ a răspuns:

Nu cred ca (in mod rezonabil) poti convinge pe cineva sa utilizeze o practica sexuala ce ii repugna sau cu care nu este de acord.

"Consimtirea" se refera atat la actul sexual cat si la modalitatea de desfasurare al acestuia.

Cred ca sexul oral, (desi) face parte din categoria "fantasmelor sexuale", face (in acelasi timp) parte si din aceea a "gusturilor", care (precum culorile), nu se discuta, ci sunt de luat ca atare. daca nu iti face si ea tie inseamna ca nu ii place. nu toate persoanele agreeaza aceasta idee. unora li se pare mai mult scarboasa decat placuta. la fel si mie.nu trebuie sa o convingi in nici un fel. las-o si vei vedea ce se intampla in continuare, poate se razgandeste. sau mai este o posibilitate ca ea sa fie rusinoasa sau sa nu stie cu ce sa inceapa

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Uite nu trebuie sa o convingi ci sexul oral la unele fete se rezolva pe parcurs. Daca ii place de tine va incepe sa faca si lucruri care nu le facea. Nu trebuie sa te deranjeze asta pentru ca intr-o relatie partenerii se descopera si chiar daca tu ai avut mai multe relatii ea descopera anumite lucruri cu tine.
Bucura-te de experienta si de relatie,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un fraier! Daca ea nu vrea, nu face! Unora le place si altora nu. Care e problema pana la urma? Daca te satisface altfel, ce problema e?
Discrepante? Poate nu vrea sa o faca nici anal si nici in urechi. Si ce daca?
Cat de egosit poti sa fii! Tu ii dai orgasm dupa orgasm si ea nu vrea sa-ti dea un interviu! Vezi sa nu te sperii de moarte si sa faci infarct, ca nu vrea ea sa-ti faca oral.
Dar daca ea vrea sa ii faci tu NUMAI oral si sa nu o bagi la scorbura? Tu ai accepta?
Te poti gandi ca, daca tie nu vrea sa-ti faca, nici altora nu le-a facut, adica nu pupi pe altul pe organ cand o pupi pe ea.
Eu sunt convins ca e o fata ok si tu faci o mare greseala incercand sa o "strici". Daca ai rabdare, in timp poate vei descoperi la ea alte lucruri interesante.

| DiazAndreea a răspuns:

Fa-i si tu sex oral, intr-un final va accepta sa iti faca si ea tie, trebuie sa mai astepti si sa aiba incredere in tine

| DaniAdrian a răspuns:

Da las-o mai frate sa faca daca vrea ea, poate fata nu e pragatita pentru asa ceva de ce o obligi, daca ea te-ar obliga sa ii dai limbi la garura celalta, ce ai face?

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu pentru toate fetele e ceva normal(mie, de exemplu mi se pare putin iesit din comun, nu as face asa ceva).

| ale23f a răspuns:

Nu stiu daca intr-adevar e vorba de convingere, cat e de dorinta. Cum a zis si MeConstantine, aceste lucruri se rezolva pe parcurs, invatand cate ceva unul despre celalalt. Dar tu? Stii sa-i oferi un s. oral astfel incat sa nu mai poata rezista si sa se urce pe tine? Sa isi doreasca ea sa faca urmatorul pas? Daca tu incerci doar sa o "convingi" sa faca, fiindca nah, esti mascul, esti praf. In my opinion. Fa-o sa isi doreasca, sa te doreasca, trebuie. sa devii un amant foarte bun pentru. ea.App, tu nici macar nu ai sentimente puternice fata de aceasta fata, ca sa meriti sa faca acest prim pas cu tine, avand in vedere ca inaintea acestei intrebari ai postat o alta intrebare gen : " cum sa cuceresc mai multe fete? Cum sa fac sa ma placa mai multe, sa fie un procentaj mai mare "? Tu ce vrei de fapt? O relatie sincera, frumoasa cu sex din plin, sau doar o tentativa de convingere a actualei pentru. a face ceva ca apoi sa fie si ea bifata poate, ca ulterior sa cuceresti altele? Dupa intrebarile pe care le-ai pus imi dau seama ca nici macar nu stii cum sa vb cu o fata, daramite sa o faci sa isi doreasca sa iti faca un oral.