| marean a întrebat:

Am o prietena foarte buna pe care o cunosc de un an. Ne intelegem foarte bine. Iesim in fiecare weekend la suc, mai mergem si la film. Ne spunem problemele unul altuia, ne ajutam unul pe altul. E cea mai buna prietena a mea. In ultimul timp am inceput sa am sentimente puternice fata de ea si i-am spus ca o plac. Asta s-a intamplat cam de o luna. Ea a spus ca nu ii trebuie prieten acum. Eu i-am explicat ca o astept dar ea tot incearca sa ma faca sa nu mai tin la ea dar ce simt eu e prea puternic si nu pot renunta. Relatia de prietenie a ramas la fel de buna. Nu s-a schimbat. Astept sfaturi!

7 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Eu zic ca e clar ca nu te place ca iubit si vrea sa te pastreze ca prieten ca si pana acum. Daca mai poti incearca totusi sa renunti la sentimentele "puternice" pe care le ai pentru ea, pentru ca daca iti pui piciorul in prag si ii dai un ultimatun o sa renunte ea la tine de tot. Imi pare rau pentru. tine... dragostea neimpartasita e de ca*t.
Numai bine, Shinwinking

| pendula a răspuns:

Nu te astepta la o relatie cu ea... prietenii raman prieteni... incearca sa scapi de acele sentimente. bft

| smb a răspuns:

Nu ii mai zice ca iti place de ea. O sa se indeparteze si relatia voastra de prietenie o sa se schimbe.Iti zic din propria experienta.Am avut un amic.mai ceva ca un frate.Si la un moment dat mi-a zis ca a ajuns sa ma iubesca.Si nu am vrut sa accept asta si nu mai eram la fel.Nu il mai priveam cu aceiasi ochii.Si tot imi repeta si ma deranja pentru ca nu puteam sai rasp cu aceleasi sentimente, eu il vedeam si il vad ca e un frate
Fi prieten cu ea.mult noroc

| catel a răspuns:

Continua prietenia cu ea. Este diferenta intre prietenia care ai avut-o si cea de acum.Parerea mea pastreaza primul fel de prietenie. O sa vezi mai trz de ce.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Poate pe moment nu vrea, dar continua sa vorbesti, sa vezi care e motivul pentru care ea nu vrea! Poate vrea sa fie intre voi cum a fost si pan acum, ca se simte bine asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i explici ca n-o vrei de prietena pentru sex, va intelege, s-a speriat ca vrei sa faci un pas mai mult decat prietenia voastra veche, acum nu stiu ce vrei tu sa faci? ce iti doresti in plus de la ea, in afara de faptul ca puteti merge la un suc si sa va povestiti!

| MaDuTsAx a răspuns:

Hellowww:*

Eu iti zic sa insisti :) Probabil o sa intrebi "Dc?"

Pt. simplul fapt ca noua, fetelor, ne plac baietii insistenti. oarecum. sau probabil mie in special :D

Acum 7 luni. am cunoscut si eu un baiat. era al dracului de insistent :) timpul trecea. si la un moment dat m`a intrebat daca reau sa fiu cu el. alea din alea:)) in fine.

Vreau sa ajung la concluzia : Tu, ar trebuii sa fii mai insistent :) mai ambitios. sa-i demonstrezi ca poti, ca vrei.

ti-ai pus intrebarea macar 2 secunde ca ea poate nu vrea sa se lase usor? Eu de exemplu. de cand l`am cunoscut pe baiatul X i-am demonstrat ca sun genul de fata care se lasa greu :X El adora stilul asta de viata daca pot zice asa :)

Poate tipa e ca mine.:) ar fii bine :)

Eu mai am putin si las garda jos:)) Nu vreau sa-l pierd. si trebuie sa pun mana pe el :)

Vreau ca de Craciun sa fin impreunaa:X

Marean. succes. Sper sa ajungeti la un numitor comun :) Take care si Feliz Navidad:)