| Anonimusus199 a întrebat:

Am o prietena, ma cunosc de ceva timp cu ea, suntem in aceeasi scoala si cand eram cu ea afara ma trage de mana, se joaca cu mine etc... + ca varasu e bun prieten cu mine, a zis ca ma place, ce ar trebui sa fac pentru ca am prietena dar ea arata mai bine fizic decat respectiva? Am 13, rog seriozitate.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ramai cu prietena ta actuala daca tii la ea cu adevarat. Daca nu tii, atunci du-te cu cea noua.

| Scheu a răspuns:

Salutare prietene, esti la o varsta frageda, nu poti avea o relatie serioasa datorita mentalitatii slab dezvoltate pe partea asta, nu te dezcuraja si nu o lua in nume de rau. Uite, ai prietena. Felicitari, de ce ai dori sa ii faci rau prietenei tale, care sigur tine la tine sau poate chiar mai mult de atat te iubeste? Tu, eu, si restul lumii, suntem unul si acelasi, lasand-o pe prietena ta pentru o alta fata, nu vrei face nimic decat sa o ranesti pe persoana care te iubeste si este langa tine indiferent de motiv si indiferent de situatie. Iti propun sa nu faci greseli de genul asta maiales la varsta frageda pe care o ai, si tot ce trebuie sa faci in momentul asta este sa te concentrezi pe ceea ce iti place. Fi liber, fericit si exprima-ti punctele de vedere! exprima-te liber si fi alaturi de cei dragi, nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard pentru ca risti sa le pierzi pe amandoua si sa ramai doar cu mainile pline de praf. Fizic? intr-un an seschimba poate in 2-3 o sa fie model, in schimb cealalata fata care te place poate ajunge obeza, sau anorexica. Fii atent si nu lasa prietenii sa te influenteze cu asa ceva. Vei regreta amarnic!