| LolyPop_4421 a întrebat:

deci.am fost impreuna cu un baiat timp de 2 luni jumate. si dupa ne-am despartit. si mie inca imi placea de el si el are o noua prietena care nu sta tocmai aproape de noi si inca vorbeste cu mine cum vorbeam si inainte adica ca simpli amici.si vreau sa va spun ca pe mine ma baga mai mult in seama decat pe fata aia [care sincer arata ca o pitipoanca]... noi nu ne desparteam daca nu venea varasu' aici la el si sa-i prezinte o fata de acolo de la el.si cred ca mai mult a fost pus de varasu sa stea cu ea si chestii din astea... si acum astept sa se desparta de fata aia ca sa il intreb mai multe lucruri, pentru ca sincer acum nu pot pentru ca as parea mult prea disperata, si nu vreau asta. Ma gandeam ca ar fi bine sa intru si eu in vorba cu fata aia si sa aflu adevaru, dar nu stiu ce sa ii zicstraight face laughing[ dati-mi idei]

cateva sfaturi? voi ce ziceti ca e cel mai bine sa fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce baiat destept!
E cu doua in acelasi timp si probabil se simte foarte bine!
Niciuna din voi nu da semne ca ar fi deranjata de existenta celeilalte,tu ai inghitit povestea cu varul lui,si cealalta nici nu stie in ce relatii sunteti...
Iti sugerez sa devii brusc rece si indiferenta.
Daca te cauta si se ingrijoreaza de schimbarea ta brusca,exista o speranta si nu e chiar indiferent,atunci stai serios de vorba cu el si cere-i sa lamuresca situatia,ori cu tine, ori cu cealalta.
Daca nu pare afectat si te lasa in pace, inseamna ca doar se amuza si se complace in situatia de a fi cu doua in acelasi timp.In cazul asta,regret,dar trebuie sa-l uiti,oricat te-ar durea.
Cu cealalta fata nu vad pentru ce sa vorbesti,te desconsideri singura. Ignora existenta ei si cere-i (lui) sa clarifice lucrurile daca mai vrea sa-i dai buna ziua!
Nu e singurul baiat de pe pamant,ai facut o fixatie pe el sau nu vrei sa accepti nici in sinea ta ca v-ati despartit,dar pierzi timp pretios din viata ta!
Cine stie cati amarati stau cu sufletul tremurand sa le zambesti macar o data, dar tu esti orbita de fixatia ta!
Fii putin mai atenta in jur si invata sa traiesti in asa fel, incat sa-ti fie bine TIE!
Mult noroc!

| ignore a răspuns:

Desi el e un fraier ca se ia dupa varu lui si alte persoane asta nu e iubire.dar dca tot mai vb cu tine si nu ii place de fata aia poate si el sufera ca nu e cu tine dar cum e influentat de alti si prea las nu face nimic.ASA K LUPTA TUH PT AMAN@ vb cu fata aia zi ca nai nimic cu ea imprietenestete cu ea SAU fa-ti un alt id si fate pe mess pr cu ea si intrebao "tuh ai prieten" cum l-ai cunoscut"

| Paradise a răspuns:

Ai fost cu el 2 luni jumate si v'ati despartit pentru ca a intalnit pe altcineva? asta e iubire? oh go on sau sa se lase influentat de varul lui? hai fratee. daca te iubea sincer nu il interesa de nimeni altcineva, cel putin asta cred eu. si cu fata aia nu cred ca are rost sa vb. nu crezi ca mai bine vb cu el direct, sa iti spuna adevarul? si de unde stii tu ca te baga mai mult pe tine in seama? iti spune el asta? atunci trebuie sa inveti si ca baieti nu sunt chiar asa de sinceri precum par, scuza'ma ca vb asa, dar am intalnit prea multi. adica, de unde stii tu daca si ei ii zice acelasi lucru? happy. bine, acum depinde si de varsta voastra, de mentalitate. poate luati asta mai mult ca o joaca. stai linistita, baieti sunt multi pe pamantu' asta, nu merita sa suferi acum, gandeste'te cum e mai bine pentru tine.
pa'pa, te'am pupat :*

| Crinutzaaa a răspuns:

Din cate ai zis tu pe aici nu prea pare inkantat de fata respectiva. Bagate in seama cu el.cu tupeu.nu o sa pari disperata.