| Magarus a întrebat:

Am o prietena, pe care o iubesc. Vreau sa ma cuplez cu ea, dar habar n-am cum sa procedez. putintel ajutor va rog. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

Ai curaj și spune-i ce simți pentru ea, sau ai răbdare până ea va face primii pași (în locul tău aș alege prima variantă) Poți încerca să o săruți,, din greșeală,, dar nu garantez că asta nu o va speria.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să faci diferenţa dintre atracţie şi iubire.
Atunci când veţi avea o relaţie, când va trece mai mult timp, cu siguranţă vor interveni sentimentele de ataşament şi implicit, iubire.
Acum îţi place foarte mult şi îţi doreşti o relaţie stabilă cu ea, deci te atrage din toate punctele de vedere.
Dacă nu îi împărtăşeşti sentimentele, nu ai de unde să ştii dacă şi ea simte la fel pentru tine, ce anume îşi doreşte de la tine, etc.
Invit-o la un ceai sau la o cafea, lasă discuţia să decurgă aşa cum trebuie, iar la momentul oportun dă-i de înţeles că îţi place foarte mult.
Aşteaptă să vezi cum reacţionază, după aceea spune-i ceea ce a-i vrea.
Nu te grăbi şi nu insista, rişti să-i pierzi şi prietenia.
Baftă!

| Zenithf a răspuns:

Cum sa procedezi depinde de unde te vezi tu peste 10 ani, daca vrei sa intelegi. Nu merita sa va stricati prietenia pentru ceva temporar, mai tarziu vei regreta asta.
In cazul in care ai intentii serioase, ramane ca si ceilalti sa observe asta, in special ea si familia ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai vrea dar fata ce zice, de ce nu discuti irect cu ea? "Mai pietena, sti cat de mult tin la tine dar, cu timpul, aceasta dragoste s-a transformat in iubire si vreau sa formam un cuplu, ce parere ai?"

| annna69 a răspuns:

Bate-i si tu apropouri laughing cheam-o pe la tine la un film poate. vezi ce reactie are

| alezander12 a răspuns:

Nu te grabi sa faci vreo nebunie si sa-i spui direct ar putea fi un soc pentru ea.pe pasi arata-i ca iti place de ea.petrece mai mult timp cu ea. mici cadouri etc.
fundabig grin

| RandomDeTot a răspuns:

Spuine-i: Fa! Capra!

| AvaAvram a răspuns:

Poi oricum fetelor nu le pasa cum arati si conteaza sau le pasacum te comporti.
happy

| Weaver_Sorin_1990 a răspuns:

Lasa-mi numarul ei de telefon si iti fac eu lipeala

| PufuleteeeMik a răspuns:

Trebuie sa fi foarte atent cu ea, sa te apropii de ea putin cate putin.ea la un moment dat isi va da seama ca o iubesti si va incerca si ea sa se apropie cat mai mult de tine. apoi, dupa cateva luni(3, 4)tu trebuie sa faci marele pas(daca intelegi ce vreau sa spun).sa o saruti. apoi dupa inca 2 saptamani o intrebi asa:"Acum ca ne'am cunoscut mai bine si ca stim atitudinea fiecaruia, vrei sa fim impreuna?"
mult succeswinking