| PustiCool a întrebat:

Vreau sa imi fac prietena si nu stiu cum sa procedez...

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Baga-te cu fetele in seama. Gaseste subiecte comune care intretin dialogul.
Daca nu gasesti fete, ai putea sa te inscrii la un curs de dans de exemplu unde sa cunosti mai multa lume, printre care si fete. Si normal o sa va imprieteniti. Iar daca se gaseste o fata acolo pe care sa o placi si ea sa te placa, vorbeste cu ea. Dar trebuie sa fii 100% sigur ca si ea te place. Ca daca nu o sa te faci cam de rahat.
In caz ca nu stii ce sa vorbesti cu ea iti spun eu:
Prima si prima oara cand intri in vorba cu ea, pe langa "buna", "ce faci?", trebuie sa faceti cunostina mai bine. Asta este regula de baza. O intrebi ce muzica asculta, ce filme ii plac, ce ii place sa faca, ce hobby-uri are, ce sporturi ii plac si daca joaca unul dintre ele, etc. Dar printre astea te mai "strecori" si tu cu cate un "si mie", "l-am vazut, mi se pare interesant" (asta in caz ca vine vorba despre un anumit film), gasesti tu ce sa ii zici. Printre ce zice ea, ii mai spui si tu despre tine si uite asa faceti cunostinta. Apoi o sa fie mult mai usor pentru tine sa vorbesti cu ea, sa gasesti subiecte de discutie, datorita faptului ca o cunosti si stii ce-i place.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate la timpul lor, depinde pentru ce vrei sa ai prietena
in primul rand trebuie sa ai malai apoi sa isi faci o freza cat de cat, sa vb frumos sa frecventezi realitatea mai des nu internetul, pe net majoritatea sunt urate sincer urate, curve, materialiste, proaste

| Zuzazozo a răspuns:

Incearca sa te bagi mai mult in seama cu fetele, dar ai grija sa nu iesi in evidenta prin prostie.

| DOARoVIATA a răspuns:

Fi tu nu te da ceea ce nu esti
si o sa vina si fetele salut

| ριтιкσтh a răspuns:

Toate fetele sa apeleze la tinelaughing

| pisicutzzza a răspuns:

Ii spui asa: vrei sa fii cu mine...simlo no?winking

| valent1np a răspuns:

Cauta o fata cu care ai interese comune si socializeaza cu ea.

| VineMiticaBossu a răspuns:

Las-o balta.In asa fel ti vei gasi prietena. Dragostea vine cand nu te astepti.De asemenea, trebuie sa fii ingrijit si sa ai incredere in tine pentru a putea fi macar remarcat de fete.Fi PustiCool! Bafta

| PufuBai a răspuns:

Incearca si nu te grabesti! alegeti o fata pe care o simpatizezi si o cunosti comportate frumos cu ea! asteapta si uh un timp pana acea chimie va aparea intre voi:*:*