| coryna a întrebat:

Am o prietena si ea are un var, ionutz trecea des pe la scoala si cum eu eram tot timpul langa prietena asta a mea era sh el prin preajma mea, mi-a cerut de mai multe ori numarul de telefon si nu stiu ce sa fac ma si intrebat daca vreau sa fiu k el si nu stiu ce sa-i zic pentru ca nu stiu daca vrea sa faca misto de mine, sau chiar ma place?
nu stiu cum sa procedez sa-i zic da sau sa-i zic nu? voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca ai sub 16 ani, mai asteapta. Daca ai peste 16, da-i numarul de telefon si vezi cum se comporta. Un baiat care te place te va invita undeva ziua, eventual in parc, iti va aduce o floare sau o atentie mica, te va conduce acasa la o ora rezonabila.

| Pirikutzz a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu dkmarin...vezy cum se comporta... dar nu il iubi pentru ca daca nu te iubejte el. dup vey suferi.si conteaza si dacaa il placi si u...

| dkmarin a răspuns:

Da dar nu il iubi la inceput ca sa vezi daca te iubeste