| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, daca poate sa ma ajute cineva voi fi recunoscatoare + dau funda happy
Cunosc un baiat cam de un an si ceva (Gabi), la inceput eram simple cunostinte. Dupa ceva timp (inca din vara asta) el a inceput sa ma bage in seama mai mult decat de obicei (ma saluta, ma intreba ce fac, era dragut cu mine)... Dupa ce a inceput scoala a inceput sa faca pe protectorul cu mine:daca "ma lua vreun baiat la misto" sau ma deranja vreunul el sarea in apararea mea, chiar si in fata prietenilor lui. Mi-a cerut numarul de telefon si am inceput sa vorbim destul de des.
Odata, intr-o duminica eram tare racita, si el m-a sunat sa ma invite sa ies cu el la plimbare prin parc si eu i-am spus ca sunt racita si nu arat deloc bine iar el mi-a replicat ca nu conteaza, pentru ca eu arat mereu bine si poate compania lui ma va inveseli.
La scoala tot asa e si acum: face orice sa ma atinga "din greseala", sau ma ia in brate direct, iar acum cateva zile m-a prins la baie si m-a sarutat.
Azi eram pe afara si un coleg de clasa de-al lui a venit si m-a intrebat daca sunt cu Gabi si i-am zis ca nu iar el a inceput sa rada ca si cum nu m-ar fi crezut si a plecat fara sa ma lamureasca.
Acum eu nu stiu ce sa fac! Ma place sau nu?
Problema mea este ca el e un baiat cu reputatie de "mare cuceritor" si nu prea pare serios, asa ca nu stiu ce sa cred.
Voi ce parere aveti? (sper ca nu v-am plictisit) happy

Răspuns Câştigător
| ruxy333 a răspuns:

Ma bucur ca te-am ajutat:*:* Si gestu care ai zis ca l-a facut clar nu mai e nici o indoiala ca te placelove struck Sa va iubiti:Xsmug

9 răspunsuri:
| inteligenta a răspuns:

Ce ciudat si mie mi s-a intamplat acelasi lucru aproape.Este un baiat de 14 ani care imi tot lua apararea facea lucruri ca si baiatul despre care miai vorbit si i-am dat nr meu de telefon vb foarte des si pe mess si la telefon si nu stiu ce sa cred deoarece am 12 ani si este cu 2 ani mai mare si poate doar asa la misto ma ia deci noi doua avem ceva in comun zic sa mai astepti un pic as afli daca te ia in serios funda please please?

| Aeri a răspuns (pentru inteligenta):

Astept de ceva timp,chiar am zis ca toata aceasta situatie dureaza din vara (pe la inceputul verii) dar el ramane la aceleasi semne adica saluturi,imbratisari,"bagari in seama" (ma intreaba cate ceva, imi mai cere cate un lucru-pana acum am la el o oglinda de buzunar, si 2 bratari-zice el ca sa aiba ceva de la mine...) si de curand prietenii lui (care sunt printre cei mai populari din liceu si nu vorbesc cu orice persoana) vorbesc si ei cu mine, ma saluta, dar nu imi fac nimic mai mult pentru ca stiu ca el imi sare in aparare.chiar nu stiu ce sa fac,sunt tare derutata, desi cred ca o sa ma apropii si eu de el si, cum a spus si horac3versac3,nu am nimic de pierdut. Daca nu merge cu el, o sa imi treaca odata si odata.happy

| ruxy333 a răspuns:

Nu nu m`ai plictisit:*! Deci eu cred ca te place daca face toate astealove struck.mi se pare asa frumoasa povestea ta love struck...chiar daca e mare cuceritor nu se "CHINUIA ASA TARE". Deci in concluzie:Te place, place placehappy! Sper ca te-am ajutat:*

| Aeri a răspuns (pentru ruxy333):

M-ai ajutat foarte mult kiss mersiiii happy dar mie inca mi'e cam frica (inca mai e putina) pentru ca si mie imi place (e genul de baiat popular si dragut) dar pare neserios si nu stiu ce sa fac...am uitat sa specific: vara asta am fost plecata in alta localitate si el a venit dupa mine ca sa ne vedem (asta a fost ceva care chiar m-a bagat la idei) si mi-a placut gestul lui...cred ca ai dreptate, ar merita sa incerc :X :*

| ruxy333 a răspuns (pentru Aeri):

Ma bucur ca te-am ajutat:*:* Si gestu care ai zis ca l-a facut clar nu mai e nici o indoiala ca te placelove struck Sa va iubiti:Xsmug

| Emilia23 a răspuns:

NU m-ai plictisit.`::*.da! Sigur te place... daca face toate astea pentru tine eu cred ca e un gest frumos.love struck. daca si tu il placi apropiete si tu de el. sper ca te-am ajutat:*

| horac3versac3 a răspuns:

Incearca...daca nu merge pa larvdre...ce ai de pierdut?happy

| ReLa1 a răspuns:

Te place dupa fapte se cunoste ca te place... Cred ca ar trebui sa incerci. Pare un baiat bun happy

| deliaionela a răspuns:

Nu nu mai plictisit.cati ani are gaby. poate vroia sa se joace cu tine poate na nu stiu dar cred ca vrea doar sa se distreze cu tine poate nu te iub si poate vrea doar sa fac sex cu tine nu stiu dar imi pari o fata cumsecade si nu te lasa asa de usor pacalitahappy daca iti place tipul intreaba-l ce ce intampla si nu trebuia sa ta lasi sarutata de el ai mare grija asculta-mi sfatul am trecut si eu prin asta si pe mine un baiat ma pacalit dar dupa ce am facut dragoste cu el... m-a parasitsad si nu vreau sa ti se intample asa ceva cu tine

| Aeri a răspuns (pentru deliaionela):

El are 17 ani, in februarie face 18.si eu ma gandesc la acelasi lucru si nu as vrea sa ma las pacalita de aceea nu stiu ce sa fac.am si specificat in intrebare ca mi se pare cam neserios (pe de o parte) si ma tot gandesc daca face aceste lucruri ca sa ma atraga.