| didica2000 a întrebat:

Am o problema! Acum 1 an mi-a venit ciclul in 5 luni o singura data. Am fost la ginecolog si mi a dat niste pastile albe asa. Nu mi am început viata sexuala! Luna asta nu mi-a venit si nu mai stiu cum se numeste acele pastile! Mă puteri ajuta? Era niste pastile albe care le luam seara timp de 5 zile si mi-a venit ciclul dupa 3 pastile

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Duphaston cumva?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia ta care ai antecedente de natura hormonala care iti provoaca aceste dereglari de menstruatie, singurul si de altfel cel mai indicat lucru de urmat mai ales ca a trecut un an de la precedenta consultatie, se rezuma la efectuarea unei noi consultatii ginecologice in vederea prescrierii unui nou tratament. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

Ce vrei tu sa faci e o tampenie! Asculta de corbulalbrosu si mergi la medic. E cea mai inteleapta decizie! Sanatate!

| didica2000 explică:

Nu e duphaston ca am căutat acum pe net cum arata. Erau niste pastile albe bombate asa din plastic d alea cu granule in interior parca.

| didica2000 explică:

Dar va multumesc oricum. O sa încerc cu aceste pastile. Mama crede că am făcut ceva. Nu mai are încredere in mine. Cand am fost la ginecolog nu m-a consultat. Doar mă întrebat daca mi am început viată sexuala si am zis ca nu asa ca mi a dat acele pastile. Am doar 15 ani
am uitat da scriu

| didica2000 explică:

Datorită lui felys am gasit pastilele care le cautam. Multumesc