| DreBAWS a întrebat:

am un fel de problema, dar nu ii pot spune chiar o problema mare. Eu cu iubita mea ne-am inceput viata sexuala acum 1 luna fix. Ce o ingrijoreaza pe ea este ca nu i-a mai venit ciclul deloc in acest timp si are in ultima saptamana niste scurgeri albe (din cate am citit pe alte site-uri e normal sa apara dupa primul contact sexual). Tin sa precizez ca de fiecare data cand am avut contact sexual cu ea, m-am protejat si nu am facut niciun fel de greseala. I-am spus sa se duca la ginecolog doar ca sa vada daca trebuie sa ia anticonceptionale dar nu vrea. Nici sa ii dau toti banii lumii fiindca nu vrea, nu vrea sa alfe "o belea". Va rog frumos, cineva cu experienta doresc sa-mi raspunda la aceasta intrebare, nu sunt eu panicat dar ea are nedumeriri. Este normal sau nu sa ii vina ciclul asa de tarziu si sa aiba niste scurgeri albe? (Scurgerile albe nu sunt dupa contactul sexual).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Sa stii ca stress-ul si inceperea vietii sexuale pot afecta ciclul.Ideea este sa si revina la realitate si sa si faca un test de sarcina.Scurgerea alba e ceva normal. Daca esti sigur ca te ai protejat atunci paranoia si frica ei ii intarzie ciclul.Relaxeaz-o,fii langa ea pentru ca asta inseamna iubirea.

| DreBAWS explică (pentru dreamgirl94):

Eu ii spun de fiecare data, ea nu este cu gandul la ciclu in fiecare zi dar mai are momente cand imi spune ce sa faca. Eu i-am spus de foarte multe ori sa se duca sa faca un test de sarcina dar nu vrea in niciun caz, nu am ce sa ii fac..multumesc de sfat dreamgirl94.

2 răspunsuri:
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Da e normal