| Daria a întrebat:

Am o problema.
Ador sa cant, cant foarte des si mi se pare ca am o voce foarte buna. Dar atunci cand ma inregistrez cu telefonul, suna ca naiba, parca nu ar fi vocea mea, cea pe care o aud eu, plus ca nu se aude clar deloc.Deci intrebrea mea este:Vocea mea e de fapt cum o aud eu, adica buna, sau eu o aud mai buna decat e in realitate?straight face

Răspuns Câştigător
| coolgirlem a răspuns:

DA intr-adevar vocea ta sufera schimbari majore la inregistrarea pe un telefon mobil. Incearca inregistrarea vocei tale pe un pc si vei observa diferenta. Telefonul nu este capabil sa redea vocea 100% natural. Acum daca ai observat se face reclama la telefoane care au un sunet mai apropiat de cel adevarat, de aici poti trage concluzia ca cele vechi nu sunt foarte performante in privinta sunetului.

6 răspunsuri:
| Daria explică:

Bun,dar eu am intrebat si altceva. Vocea pe care o aud eu cand cant,e vocea mea adevarata, adica cum o aud si altii, sau eu o aud mai bine in capul meu decat e ea in realitate?

Răspuns utilizator avertizat
| DAHAKA31 a răspuns:

X factor roamni au clitoris si vocea romaniei

| 1DPinkpOint a răspuns:

Telefonul modifica foarte mult vocea.si eu am patit.cand vorbesti la telefon cu o perosoana nu e exact aceeasi voce ca in realitatebig grin. sper ca te'am ajutat! funda?:O3

| sonia_6457 a răspuns:

Si mie mi-se intampla la fel cand, cant. da la telefon zici ca e alta persoana oare cum ma aud si in realitate thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc ca si eu eram ca tine, acum cativa ani.Imi placea la nebunie sa cant si chiar credeam ca am voce, eu eram singura care credea asta dar mrg.Si dupa ce mi-am luat tel si m-am inregistrat,vocea mea semana cu a unei pisici trase de coadalaughing Eu tot nu credeam si spuneam ca de vina e telefonul,ca nu e bun si tot felul de chesti,pana am mai crescut si m-am convins ca eu chiar nu am voce.
In concluzie,nu telefonul este de vina. Poate ar trebui sa te inregistrezi pe un PC,cu un program Ultra Audio Recorder se numeste sau mai incearca Audacity,eu il am si cand ma inregistrez p el,vocea mea suna mult mai bine, poate o fi si din cauza ca am mai crescut.
Pa, pa!