| RaZzE1000 a întrebat:

Am o problema, am 14 ani jum, iar cand imi ating capul penisului ma ustura. Am o stare de discomfort. Ma masturbez de ceva timp daca conteaza. In plus mai am niste bubite sub cap, nu stiu cum sa descriu zona mai bine. cand le ating e o durere ff nasoala, insuportabila as putea zice. ce sa fac? Mi-e jena sa ma duc la medic adc am 14 ani si nu am penisul de vreo 8 - 7 cm si imi este rusine.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai spus dacă ai vreo iritație (însoțită de mâncărime permanentă și miros neplăcut). Dacă da, e musai să mergi la medic pentru tratament.
Dacă nu, atunci e vorba pur și simplu despre sensibilitatea deosebit de mare a glandului la atingere. Caută să nu îl mai atingi direct, sau folosește lubrifiant.
„Bubițele" ale ar putea fi papile peniene - nu prea ai cum să scapi de ele, dar nu te speria, sunt relativ normale și nu pățești nimic de la ele.

| RaZzE1000 explică (pentru mihai69):

Da, cred ca asa se numesc. daca nu pot sa scap de ele ce o sa fac? adc e insuportabil cand le ating si nu am mancarimi apropo, mersi frumos

| mihai69 a răspuns (pentru RaZzE1000):

Mergi la un urolog, vei avea un răspuns mai calificat decât aici.

| RaZzE1000 explică (pentru mihai69):

Pai ma ustura f tare, poti sa mai faci sex?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi vreo ciuperca, infectie mergi la medicul de familie sau la dermatolog daca persista simptomele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusine nu trebuie să ai deloc. Pt ca nu conteaza cati cm ai. Du-te si vezi poate ai vreo infectie. Plus sugerez sa te speli cu detergent intim zilnic.